minde minde komentáře u knih

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Souhlasím, moc milá knížka, pohlazení po duši pro knihomoly. A se šťastným koncem :-)

10.09.2023 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Do knihy jsem se začetla náhodou v čekárně u lékaře, abych si zkrátila čas. Ani jsem nečekala, že mě to tak chytne. Musela jsem číst dál, ani na jedné stránce jsem se nenudila. Cestování časem do minulosti mě baví, připomínalo mi to Cizinku, i když se to nedá srovnávat. Ale bavilo mě to tak moc, že jsem si hned musela pořídit Tajemství čokoládovny.

26.07.2023 5 z 5

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 3., O cestě do Jižního Edagwonu Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 3., O cestě do Jižního Edagwonu Adam Andres (p)

Opět skvělé, napínavé až do konce. Už se těším na závěrečnou část jak vše dopadne, i když už teď vím, že mi všichni budou chybět.

27.10.2022 5 z 5

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 2., Cesty Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 2., Cesty Adam Andres (p)

Opět skvěle čtení, hned mě to vtahlo do děje, stejně jako první díl. Družiníci se mi někdy trochu pletli, než jsem se zorientovala kdo je kdo, ale pak jsem jejich dobrodružství prožívala s nimi. Ale nejvíc jsem si zamilovala Caradaca, a dozvěděla se odkud ten moudrý havran pochází.

18.08.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Skvělá kniha, dobrý zajímavý způsob, jak se zamyslet nad svým životem. Úplně mi to sedlo, jakobych viděla samu sebe. Člověk má kolikrát v životě pocit, že mu nic nevychází, kolik věci spackal, co všechno promarnil....a že by chtěl žít jinak, jiný život. Někdy je dobre takovou knihovnu navštívit a vyzkoušet si jiné životy, jaké by to bylo kdyby... Až nakonec zjistíme, že ten svůj život máme stejně nejraději, a ten jediný je správný.

09.06.2022 5 z 5

No bylo to nelehké smutné čtení. Styl psaní byl zvolen dobře, četlo se to dobře, spojení krátkých příběhů s historickými fakty dal čtenáři možnost víc proniknout do této tragédie, a uvědomit si, že se to opravdu stalo.

02.06.2022 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Krásná kniha, silný příběh, nemohla jsem přestat číst.

05.04.2022 5 z 5

Paměť kostí Paměť kostí Diana Gabaldon

Přemýšlím co napsat, vše co mě, po dočtení Paměti kostí napadá, už tu bylo řečeno, a ztotožňuji se asi s každým názorem. Byly (někdy dost dlouhé) pasáže, které mě nudily, zdlouhavé přípravy na válku, popis bitev...atd. Ale pak to vynahradily ty napínavé kapitoly...hlavně mě taky zajímalo jak se daří Briane a Rogerovi, co prožívají...nápad s dopisy byl originální. Pak zase skok zpátky ke Claire a Jamiemu, kteří to opět nemají jednoduché, ale o to víc jsem si jejich dobrodružství a lásku více užívala. No prostě je to moje oblíbená CIZINKA, a miluju jak knihy, tak i seriál.

17.03.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Prázdniny v Česku se mi asi líbily nejvíc. Možná je to i tím, že cestuje po Česku, po místech, která jsou nám tak známá a blízká. Moc jsem si čtení užila. Nejen pro ten humor, ale taky pro to bezstarostné cestování, kdy nic není problém, všude se dá dostat, všechno se nějak vyřeší. Máte pocit, že cestování s Ládíkem musí být zábava, a že s ním se nikde neztratite. Knížka má navíc moc pěkné provedení, krásné ilustrace a hezky voní :-)

22.02.2022 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Opravdu skvělá, úžasná kniha, která mě pohladila na duši. I když se děj odehrává za 2.svět.války, není knížka depresivní. Jsou tam chvíle smutné a tragické, ale nad nima převažují ty hezké, milé a nadějné. Že i v časech kruté války lze od toho na chvíli utéct a ztratit se v knihách a příbězích.
Obdivovala jsem Grace jak dokázala být statečná, pomáhala kde se dalo, a na druhé straně ji milovala za to, jak postupně objevovala kouzlo knih a jejich čtení. Tohle přesně cítí a prožívá každý knihomol. Vychutnáva si radost ze čtení.

30.01.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Skvělá kniha. Z počátku jsem si taky musela zvyknout na styl psaní, ale pak už jsem jen hltala stránku za stránkou. Opět to ve mě vyvolalo silné emoce nad krutostí a nesmyslností druhé světové války. Se Zuzanou jsem soucitila, a moc jsem si přála, aby už konečně byla šťastná. No další kniha, na kterou hned tak nezapomenu.

21.01.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

No taková sladká romantická jednohubka vonící po kávě :-)

07.01.2022 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Cestování po Evropě s Ladíkem bylo opět skvělé a zábavné. Už se těším na Prázdniny v Česku.

04.01.2022 5 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Arila - kniha se mi moc líbila, překvapila mé očekávání. Klobouk musím před Sterakem smeknout. Mezi hraním her a točenim videi dokázal ještě napsat knihu(y). Má úžasnou originální fantazii, vytvořil zajímavý propracovaný svět, kde se ovšem neztratíte. Máte přehled, vše je psáno jasně, jednoduše, ale poutavě. Kniha se moc dobře čte, stránky se vám sami rychle otáčejí, až zjistíte, že je už konec. Už se těším na pokračování :-)

19.10.2021 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pán prstenů je prostě moje srdcovka :-)

26.08.2021

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Moc milá knížka, která mě pohladila po duši. I když je spíše věnována mladším čtenářům, tak potěší i dospělé. Ostatně já jsem taky takový snílek jako Anna, která má ráda přírodu, a Zeleného domu bych se taky nevzdala :-)

28.07.2021 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Bylo fajn se znovu ocitnout v Kingsbridge, i když teprve v jeho počátcích. Bylo skvělé sledovat, jak se malá zapadlá vesnička mění a rozrůstá. A v momentě, kdy mi to došlo, tak mě to začalo bavit ještě víc. Už teď se těším, jak si znovu přečtu Pilíře země a Na věky věků.

18.07.2021 5 z 5

Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Série Cizinka mě prostě pořád baví, a když přemýšlím, co zrovna číst, tak je to sázka na jistotu. Vim co mě čeká, hrdiny všechny znám, vracím se vždycky do známého světa, a každou chvíli se tam něco stane. Konečně vím, jak to bylo s tím požárem 21.ledna 1776. No a už teď se těším na 6.sérii v televizi :-)

29.06.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nemůžu jinak, než dát A. Mornštajnové zase 5*. Další skvělá kniha.

22.06.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, silný příběh, ze kterého až mrazí. Kdyby v r.89 vše dopadlo takhle a komunisti by stále byli u moci, klidně by to mohlo s námi dnes takto dopadnout, strašná představa. A vlastně by ani nevznikla tato kniha, za totalitního režimu by se ani nikdo neodvážil ji napsat. Co bysme pak četli...:-)

11.06.2021 5 z 5