milunka4 milunka4 komentáře u knih

250 druhů akvarijních ryb 250 druhů akvarijních ryb Hans W. Kothe

Tuto knihu musím doporučit všem akvaristům, kteří se chtějí (a měli by chtít) dozvědět, co nejvíce o svých rybkách. Kniha zahrnuje pouze 250 druhů, avšak druhů, které jsou vě většině případů u nás k sehnání. Takže z toho opravdu obrovského množství akvarijních ryb ryb vybral autor, alespoň dle mého názoru, dobře.

25.04.2013 5 z 5

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Poirot opět nezklamal, i když tentokráte jsme si na pořádnou zápletku počkali o něco déle.

11.04.2013 4 z 5

Vaše akvárium Vaše akvárium Ulrich Schliewen

Výborná kniha jak pro začátečníky tak pro již pokročilé akvaristy.

01.04.2013 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Úžasná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Příběh byl podán naprosto bravurním způsobem. Konec mě překvapil, ale vlastně mile. Knihu ode dneška řadím mezi své nejoblíbenější.

11.03.2013 5 z 5

100 postav klasické mytologie 100 postav klasické mytologie Malcolm Day

Kniha je velice pěkně ilustrovaná, pěkně jsou znázorněné i rodokmeny. Co se týče množství informací, kniha poněkud zaostává. Avšak na základní přehled řecké mytologie poslouží dobře.

11.03.2013 4 z 5

Po přečtení anotace jsem se na knihu opravdu těšila a musím říci, že mě nezklamala. Do hlavní postavy jsem se díky autorce opravdu dokázala vžít, přesto ale nemohu dát, sama za sebe, pět hvězdiček, k tomuto pomyslnému vrcholu knize přeci jen ještě něco chybělo.

28.02.2013 4 z 5

Království za story Království za story Petr Šabach

Od tohoto autora jsem, kromě této knihy, ještě nic jiného nečetla. Povídky se četly dobře, ale přišly mi takové melancholické, a nijak zvlášť mne neoslovily.

14.12.2012 3 z 5

Můj život s rybami Můj život s rybami Jakub Vágner

Jakub je můj oblíbenec a velký vzor. To, co dokázal, si tvrdě vydřel. Nebál se jít za svým snem a ten se mu splnil.

02.12.2012 5 z 5

Tibetské umění duševní vyrovnanosti Tibetské umění duševní vyrovnanosti Christopher Hansard

Prastará moudrost, nad kterou by se měl každý člověk alespoň na chvíli zamyslet.

25.11.2012 5 z 5

Máj a jiné básně Máj a jiné básně Karel Hynek Mácha

Máj je nádherný, i když Máchův jazyk je opravdu těžký. Klasika, kterou by jsme měli všichni znát.

25.11.2012 4 z 5

Svět Habsburků Svět Habsburků Dietmar Pieper

Velice čtivě napsaná kniha o tomto panovnickém rodu. Všem milovníkům historie vřele doporučuji.

13.11.2012 5 z 5

Akvárium - příručka pro začátečníky Akvárium - příručka pro začátečníky Miloš Kroupa

Užitečný rádce a průvodce pro začínající akvaristy.

12.11.2012

Česko Česko kolektiv autorů

Kniha by snad měla býti povinna každému vlastenci. Ráda v ní listuji, zas a znova.

31.10.2012 4 z 5

Mayové: Poklady starobylých civilizací Mayové: Poklady starobylých civilizací Davide Domenici

Knihám o Mayích se v letošním roce nelze vyhnout. Lidé očekávající konec světa si knihy kupují ve velkém, aby se na vlastní oči přesvědčili, zda-li je proroctví skutečné.

31.10.2012 4 z 5

Diamantová sekera – Baltské pohádky Diamantová sekera – Baltské pohádky Jaroslav Tichý

Krásná vzpomínka na mé dětství.

01.08.2012 5 z 5

Zloději labutí Zloději labutí Elizabeth Kostova

Příběh mne na počátku zaujal. Ale asi od její poloviny se stal pro mě nudným. Jsou zde zbytečně dlouhé popisy jednotlivých období lidského života hrdinů. Od knihy jsem očekávala mnohem víc. A tak nemohu jinak a hodnotím 3/5.

01.08.2012 3 z 5

Příběhy ryšavého Hanrahana – keltské variace Příběhy ryšavého Hanrahana – keltské variace William Butler Yeats

W.B. Yeats je můj oblíbený spisovatel, a tak nemůžu jinak, než že knihu vynachválím. Miluji Yeatsův psaný projev a jeho díla vřele doporučuji všem.

17.07.2012 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Velmi emotivní kniha, která mě pohltila od prvního okamžiku. Hodnocení je tudíž jasné, 5 z 5 hvězdiček. Vřele doporučuji!

28.06.2012 5 z 5

Tajemství svobodných zednářů Tajemství svobodných zednářů Michael Bradley

O svobodných zednářích už toho bylo napsáno tolika, že člověku dá práci sáhnout po opravdu odborně napsané knize na toto téma. Tato kniha je mezi těmito někde uprostřed. Nenadchne, ale ani neurazí.
Jako plus musím vyzdvihnout samotnou vizáž knihy a ilustrace. Dávám 3 z 5 hvězdiček.

15.06.2012 3 z 5

Egypťanky Egypťanky Christian Jacq

Tato kniha zaujme především asi ženské osazenstvo, ale autor, ostatně jako vždy, nezklamal. Velmi pěkná podívaná do světa žen ve starověkém Egyptě.

30.05.2012 4 z 5