Miloush Miloush komentáře u knih

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Vlk Larsen je pro mě jedna z nejhrozivějších postav napříč krásnou literaturou. Né svou silou a surovostí, ale tím jak umí vyslovit onu holou pravdu.

15.02.2018

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Pod povrchem této zdánlivé banálnosti dují velmi silné proudy. Až jednou budu otcem dítěte tak si ji schválně přečtu ještě jednou. Bude to úplně jiná kniha.

29.01.2016 5 z 5

Ubohý pan Kufalt Ubohý pan Kufalt Hans Fallada (p)

Měl jsem se smát, či brečet? Vynikající a opomenuté dílo.

28.01.2016

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Pro mě jedna z nejlepších knih co jsem zatím četl. Silné, vyčerpávající, ale i dávající naději. Výprava do nitra člověka poukazující na to, že největší zápas v lidském životě se neodehrává na bitevním poli, ale v jeho duši.

30.05.2015

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Skutečně se dá říct, že co věta to citát.

26.05.2015 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Je to doopravdy jako by vás někdo nakopl s rozeběhem do žaludku na nedělním setkání nadšených sběratelů známek z 18. století. Takovou pecku jsem nečekal.

16.04.2015 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Pro mě osobně jedna z nejzásadnějších knih o holokaustu, rasismu a otázce lidské viny a vyrovnání se s ní. Některé pasáže jsou tak silné, že... Sophie se plazí po zemí a objímá nohy nácka Hosse, olizuje mu boty a prosí, zda by mohla naposledy alespoň spatřit svého synka.....Sophie, Sophie, jistěže, svého synka uvidíš. Copak si myslíš, že bych ti to mohl odepřít? Copak si myslíš, že jsem nějaký netvor?

01.01.2015 5 z 5