millan millan komentáře u knih

Odlomená haluz Odlomená haluz Gejza Vámoš

Neuveriteľné, že toto niekto v roku 1934 napísal na Slovensku...

24.02.2016 5 z 5

Ostroočko Ostroočko Kurt Vonnegut Jr.

Nenápadné, nenáročné dielko. Pobaví, poučí, nezaťaží.

Psie dni Psie dni Dušan Mitana

Dokonalé poviedky. Jedna lepšia ako druhá.

Emauzy Emauzy Alessandro Baricco

Za dva dni som prečítal, ale za dva dni som všetko zabudol. Takéto diela treba čítať pomaly, nie povrchne. Preto to skúsim ešte raz. Oplatí sa mi to. Kniha sa dá brať ako kritika kresťanstva, čo je dosť zaujímavé.

Melancholický dekameron Melancholický dekameron Anton Pavlovič Čechov

Melancholické. Čítal som staré vydanie s magickými čierno-bielymi obrázkami. Obsahy poviedok si už veľmi nepamätám(len na to ako hneď v prvej poviedke stratil jeden sedliak nohy a tuším aj ruky sa nedá zabudnúť), no tá atmosféra starého Ruska a starej knihy je vo mne stále.

Nočné správy Nočné správy Dušan Mitana

Mitanove poviedky sú famózne. Magické a nepochopiteľné, no musíte ich neustále čítať dokola.

Axolotl Roadkill Axolotl Roadkill Helene Hegemann

No, páčilo sa mi to. Možno preto, že som väčšine výrazov a divným anglických frázam ani nerozumel. Ja to nedokážem vysvetliť, možno tou takou mladíckou, depresívnou náladou to bolo. Možno som voľakedy cítil to čo Mifti. No, kto vie...

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Veľmi pokojné, pohodové, slobodné, ale aj tragické, alkoholové, drogové... No čo viac si človek môže priať.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Ja som sa to bál čítať, predsa len som chlap a nie žiadna citlivka... Ale po dočítaní som už nebol ako predtým. Bola to moja prvá kniha písaná z pohľadu ženy. A mám pocit, že odvtedy čítam len také. A nie, nie som gej.

04.03.2013 5 z 5

Skúška alebo Moje peklo : Dvadsaťročná - odsúdená na smrť v Malajzii Skúška alebo Moje peklo : Dvadsaťročná - odsúdená na smrť v Malajzii Beátrice Saubin

Mám rád skutočné príbehy napísané odzbrojujúcou úprimnosťou. Najmä začiatok knihy, kde opisuje svoje problémové detstvo prežité so starou mamou, ma naozaj uchvátil.

Hrozné děti Hrozné děti Jean Cocteau

Fascinujúce surreálne dielo!
Krátke dielko no prečítané 3 krát za sebou, tak ma chytilo!

15.12.2012 5 z 5

Rozšíření bitevního pole Rozšíření bitevního pole Michel Houellebecq

Sila.Cítil som sa fajn,no po prečítaní tejto knihy len ležím na posteli a snažím sa nemyslieť na nožnice.

06.11.2012 5 z 5

Synové a milenci Synové a milenci David Herbert Lawrence

Veľké dielo, u nás veľmi nedocenené. Nikdy som o Lawrencovi nepočul a preto som mal pochybnosti či Synov a milencov vôbec čítať, mal som strach, že ide o brak. Po pár stranách mi bolo jasné, že je to kniha mimoriadna. Nechápem prečo sa Lawrence neobjavuje v školských osnovách.

31.10.2012 5 z 5

Raz ťa vezmem k moru Raz ťa vezmem k moru Giorgio Scerbanenco

Kniha obsahuje diela Raz ťa vezmem k moru a Stretneme sa v Terste.
Viac sa mi páčilo to prvé,pre depresívnu atmosféru a nečakané udalosti.

31.10.2012 5 z 5