Millagros115 Millagros115 komentáře u knih

Zahrada stínů Zahrada stínů Virginia Cleo Andrews

Vyjma prvního dílu nejčtivější ze všech pěti. Na jednu stranu chápu, proč se z mladé a nadějně zamilované dívky stal zahořklý balíček kostelních žalmů a citátů z bible, ale stejně to prostě nějak nepobírám.
Pro mě rozhodně 1. a 5. díl za plný počet.

28.07.2014 5 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Vyjma dětských knih moje první setkání se Skandinávskou literaturou. První díl je super, líbí se mi rozehraní více dějových linek, ale u dvojky a trojkyjsem měla jen otevřenou pusu a nikdo na mě nesměl mluvit.
Úžasné.
btw: taky milujete Lisbeth?

21.07.2014 5 z 5

Hodina čarodějnic III. Hodina čarodějnic III. Anne Rice (p)

Trilogie se mi vyloženě líbila, shltla jsem ji jedním dechem, ale jak postav přibývalo, musela sjem si začít dělat poznámky kdo je kdo. A rodový strom je vyloženě nutností.

21.07.2014 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Málokdy se mi líbí víc film, než kniha. Kniha je neskutečně vulgární dohnaná do krajnostínějak jsem tomu nepřišla na chuť.
Postrádala jsem tam úplně naivitu, poetiku a myšlenkovou hloubku.
Zemeckisovi asi doma postavím oltář a budu se k němu modlit, že z tak mizerného díla vykřesal to nejlepší.

19.07.2014 odpad!

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Moc pěkné, romantické i smutné. dopiručila bych i všem čtenářkám Lanczové a podobných spisovatelek.

Chaloupka strýčka Toma II. Chaloupka strýčka Toma II. Harriet Beecher Stowe

Druhý díl skvělé knihy a uzavření příběhu. Pro někoho šťastně, pro někoho nešťastně, nicméně ve většině případů má šťastný konec. Krásně emotivně napsáno, nejvíc mě baví vykreslení postav jednotlivých otroků i jejich pánů. Nevíte někdo, proč si tak fajn člověk jako Sinclair vzal takovou slepici Marii?

Chaloupka strýčka Toma I. Chaloupka strýčka Toma I. Harriet Beecher Stowe

Poprvé jsem Chaloupku četla asi ve čtrnácti letech, kdy jsme měli úryvek v čítance a já byla tak zvědavá, jak to dopadne, že jsem si knížku půjčila. Od té doby sjem ji četla asi 3x. Je to knížka, ke které se ráda vracím, protože obsahuje osudy lidí, kteří to v životě nikdy neměli lehké. Ukazuje nestálost života, a to, že se jim do té chvíle šťastný život mohl sesypat jak domeček z karet a oni s tím nemohou vůbec nic dělat.

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Film byl dobrej, ale po přečtení knihy jsem zůstala stát s otevřenou pusou. Tvůrci filmu totiž vzali jen základní myšlenku + jména postav a jinak si tam domysleli úplně jiný děj.
Kniha je komplexní, postavy skvěle vykreslené, moc se mi to líbilo.
A to, co tvůrcům filmu neodpustím je, že vynechali tetičky a Ammu s Marian smrskli do jedné osoby.
Na knize miluji detaily, tužka č. 2, jednooká hrozba, ta písnička, Tohle všechno mi ve filmu strašně chybělo. NEmyslím si, že by film byl lepší než kniha. To jsem zatím zažila jen u jedné knihy a to Forrest Gump. A do toho měly Beautiful Creatures neskutečně daleko.
Ode mě 90%.

19.07.2014 4 z 5

Celie si vymýšlí Celie si vymýšlí Elena Fortún

Jako jedna z mála dětských knih mě vůbec nebavila. DOstala jsem ji k sedmým narozeninám a je to divné. Nebavilo mě to ani když jsem byla dítě, ani teď.

23.04.2013 2 z 5

Ďáblův doktor Ďáblův doktor Vladimír Mikolášek

Jsem z Jablonecka, přečteno nesčetněkrát.
Trochu mi vadí stylizování Kittela do čertova pomahače, ale co. Jsu to pohádky, objevují se tam vodníci, strašidla, čerti. Jako čtení pro děti před spaním ideální.

02.04.2013 4 z 5

Tanec jako sen Tanec jako sen Michael Jackson

Pohádky, úvahy, básničky. Michael byl člověk opravdu renesanční.

02.04.2013

Moonwalk Moonwalk Michael Jackson

Doporučuji pro krásné seznámení s Michaelem.

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Knihu jsem milovala jako dítě, teď ji čtu i svým dětem. Také podle toho kniha vypadá, už ji mám v salátovém vydání. Nevíte někdo, kde bych sehnala papouška Penelopu?

02.04.2013 5 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, romantický příběh plný dějových zvratů. Nic není tak, jak se zdá. Film také nebyl špatný, ale kniha je kniha.

Krakonošoviny Krakonošoviny Klára Hoffmanová

Dle mě asi nejslabší z knih Kláry. Je to prvotina, ale Vrdlouháni je lepší.

02.04.2013 3 z 5

Vrdlouháni, aneb, Prauda vo zázračným uzdravováni Vrdlouháni, aneb, Prauda vo zázračným uzdravováni Klára Hoffmanová

Sebrané pověsti o J.J.A.E. Kittelovi a uvedené na opravou míru, jak se to asi mohlo stát. Více méně navazuje na Mikoláškovy pověsti Ďáblův doktor.

Kozí doktorka Kozí doktorka Klára Hoffmanová

Herriot v sukních v českém prostředí. NArozdíl od Herriota se ještě zabývá domácností, neposlušnými dětmi a podobně.

02.04.2013 5 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Ano, moje oblíbená kniha.
JAko patnáctiletá jsem ji nemohla sehnat, koupila přes internetový antikvariát a pak ji vytáhla moje matka zezadu z knihovny, kde má knihy, do kterých jsem jako malá nemohla. Dodneška nechápu proč. Pak zemřela babička a z její pozlstalosti jsem si hrdě přinesla třetí vydání tého knihy.
Kniha je psychologický román, což jsem v patnícti těžko skousávala, je hodně popisná, ale na kráse jí to neubírá. Pro holky, co prochází coming outem jako dělaná.
JAsně, že knihy, co se píšou teď (př. Sarah Waters) jsou psány úplně jinak a sex je v nich hozen bez obalu. Kniha vznikla v podstatě asi jako první svého druhu, společnost byla jiná. Celý náklad této knihy nechali spálit.
Moje oblíbená kniha, prostě ji miluju.

01.04.2013 5 z 5