MilkyA MilkyA komentáře u knih

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Opat raz kniha, pri ktorej clovek pochopi, ze vacsina nametov uz tu v minulosti bola a bola spracovana zvacsa kvalitnejsie ako dnes.

05.04.2024 5 z 5

Túlavý autobus Túlavý autobus John Steinbeck

O vsetkom a sucasne o nicom a predsa putave. Niektore veci ostavaju rovnake aj po 50tich rokoch.

05.04.2024 5 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Ja som to vpodstate nepochopila... :D nečítala som s dostatočným záujmom a úplne ma to bohužial minulo. Možno to vyskúšam o pár rokov opäť.

05.07.2022 3 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Takmer až strašidelná kniha v dnešných dobách "hľadania vlastného šťastia" ako najvyššej životnej hodnoty jednotlivca. Mám pocit, že veľa ľudí v súčasnosti zmýšľa podobne ako Emma a nevidia kam až to môže zájsť.

19.05.2022 4 z 5

Vládci z nebes Vládci z nebes John Brosnan

Bez srandovania knizne svedske stoly, na ktorych koexistuju dinosauri, vzducholode, hovoriaca zver, mor, amazonky, samuraji a mnoho dalsieho :D chutny brak, myslim, ze skusim aj pokracovanie

08.02.2022 4 z 5

Stín z času Stín z času Howard Phillips Lovecraft

Konecne som sa odhodlala na HPL. Recenzie som mala rozne, hlavne ma odradzali tie o siahodlhych opisoch, ktorych skutocne nie som fanusikom. A cuduj sa svete, oni tu vazne su, ale neprekazaju! :D Aspon nie az tak.. Su vyvazene super zazitkom. Jedna krasna prepracovana mytologia. Maximalne si uzivam prepletanie jednotlivych poviedok a postav. Musim pochvalit aj vyborny cesky preklad. A dufam, ze nie som jedina, co ma potrebu si nazvy a frazy v cudzich jazykoch hovorit nahlas a si ich pamatat. :D :D Iä R'lyea! Cthulhu ftagn! Iä! Iä!

02.12.2021 5 z 5

Pravidla vášně Pravidla vášně Bret Easton Ellis

Dúfam, že nikto nikdy odo mňa nebude chcieť prerozprávať dej tejto knihy XD.
Kniha o ničote a ľuďoch stratených tak moc, že ich ani Horacio Caine nenájde a napriek tomu niečo, čo ma baví a som schopná prečítať na jeden záťah.

27.08.2021 5 z 5

Noční rasa Noční rasa Clive Barker

Čitatelný B-čkový horror, určite si pozriem aj film, už len kvôli Cronenbergovi. Len teda škoda, že pri máloktorom knižnom horore sa človek bojí alebo hnusí niečoho, možno maximálne tej nekrofílie...

24.08.2021 3 z 5

Zničený muž Zničený muž Alfred Bester

Úžasná kniha! A ten kto ju zoženie za pár centov prípadne zadarmo v hnusnom 80tkovom vidaní s tými ohavnými psychopatickými ilustráciami od pána umelca Róberta Bruna, rodáka z môjho mesta, dostane telepaticky nakopané dvojnásob! Tomu musím len pogratulovať!

21.08.2021

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Ja netuším, čo sa mi pri tom Palahniukovi deje- jeho knihy sa mi vlastne nepáčia, ale stále chcem čítať ďalšiu :D Tematicky sa mi vždy jeho potrhlé a humusné námety páčia, ale na konci sa cítim vždy podvedená. Na to aké sú zaujímavé témy nakoniec mi príde ich spracovanie poloprázdne, ploché, preplácane farebné a samoúčelne šokujúce ..cukríkové obaly ... stáva sa z nich to, o čom sám autor píše :D KARMA IS FOR REALZ! :D (ale tak zatiaľ z mojich 3 pokusov bol tento najschopnejší)

15.08.2021 4 z 5

Životem na zelenou Životem na zelenou Matthew McConaughey

Intímna spoveď zarytého surfera a karavanistu Matúša.....oukej? Je to milé, jednoduché a teoreticky aj zaujímavé si prečítať ako taký bežný človek v 50tke vníma život.. Veľkú teóriu Greenlights poznáme aj my doma, akurát tomu hovoríme život na dobrej vlne XD

15.08.2021 3 z 5

Bludiště odrazů Bludiště odrazů Sergej Lukjaněnko

Lukjanenkov styl mam velmi rada, lahko citatelny a zabavny. Zo zaciatku ma Hlbina vtiahla velmi rychlo, len ku koncu stracala na sile, mozno je to tym, ze chcel napisat este aj 2ku. :D celkovo ten filozoficky rozmer mi moc nesedel, nebol na moju notu, trosku mi to prislo pseudo, ale nastastie nie do takej miery, ze by to urazalo. Kazdopadne citame dalej, ale hliadky su objektivne asi lepsie.

26.06.2021 3 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Velmi divne sa mi to citalo, divne vyjadrovanie, rec casto v naznakoch, nedopracovane detaily, takze si clovek vela toho domysla cestou, ale napriek tomu je to proste Masterpiece, je to kniha o niecom a nie akcnom nicom.. Spokojnost :3

31.03.2021 5 z 5

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

Hm, Barker ma nepochybne talent a choru hlavu, ale bude chvilku asi trvat kym najdem tu jeho topku pre mna.. Da sa povedat ze moje nizke hodnotenie vyplyva aj zo zanru poviedky ako takej. Kratky uchylny pribeh s viac ci menej zaujimavym napadom mi jednoducho nestaci.. Skusim daky roman

27.03.2021 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nepatrim medzi boh vie akych fanusikov filmu, ale hej kniha je velmi vtipna! Kto by to bol cakal.. Ako povedala kamoska-Nesud knihu podla jej filmu :D

26.03.2021 4 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Ujo Simmons ma teda neuveritelnu predstavivost. Spoiler alert: na konci sa nic clovek nedozvie, leda tak to, ze ho caka dalsich 1000 stran ak je zvedavy. XD

24.03.2021 4 z 5

Kvety pre Algernona Kvety pre Algernona Daniel Keyes

Prechadzka po emocnej duhe. Na zaciatku smiech, v strede nadej, v zavese frustracia, na konci slzy.
".. A ja som sa zlakol ze som nespravil test. Tak som mu povedal ze je to velmi pekni obrasok atramentu s krasnimi botkami na krajoch ale pokrutil hlavou tak ze to nebolo ono." :D :D

12.03.2021 5 z 5

Stoner Stoner John Williams

Treba odvahu si pripustiť, že takýto je zväčša život človeka...bez veľkých činov, bez veľkých víťazstiev, bez zjavného zmyslu,...
Pozrela som sa do priepasti, a tá sa dívala späť ..
Nemyslím si, že bol Stoner slaboch, bol to obyčajný človek, dokonca bol vytrvalejší ako mnohí, bohužiaľ to neznamená úspech, šťastie ani happy end.. Welcome to reality :)

09.03.2021 4 z 5

Smrť je mojím remeslom Smrť je mojím remeslom Robert Merle

Moja druha kniha od Merleho a teda mozem povedat, ze sa to cita neskutocne lahko, odhliadnuc od tematiky. V oboch jeho knihach sa mi stalo, ze som si na jednom mieste skoro grcla jak ma natiahlo. :,D To teda klobuk dole, ale akosi sa neviem zbavit pocitu, ze spracovava namety velmi priamociaro az naivne. Chyba mi v tom hlbsi filozoficky presah, alebo nieco na zamyslenie, nie vsetko naservirovane na tanieri.. Toho skoda.. (Vyrok storocia, Bola to nudna praca..#Thug life#Epic-kamenak jak svina)

04.03.2021 4 z 5

Vládci loutek Vládci loutek Robert A. Heinlein

Odpocinkova zabavna scifi, pri ktorej clovek nemusi rozmyslat len sa nechat strhnut dejom. Postavy,ich vztahy a udalosti vnimam ako zamernu parodiu a celkovo mam podozrenie, ze Heilein celu zapletku vymyslel, len aby mohol vyzliect do naha prezidenta, armadu a USA.. Niekto to chce tocit ako film??? :D :D

03.03.2021 3 z 5