milkara

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Těžko říct co se mi líbilo víc, jestli kniha nebo film. Každopádně zajímavé téma, a i když malá knížečka přečtená za jeden den, hodně mě pobavila. A když si vzpomenu na autorův specifický smích, směju se i ted´. Patriku Hartle dávám 5hvězdiček!

31.10.2021

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne FrankovéZachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne FrankovéMiep Gies

Neskutečná kniha!!! Neskutečná odvaha!! Takoví lidé jako byla Miep Giesová a její manžel už se snad v dnešní.. ve srovnání s válečnými léty.. bezproblémové době asi nerodí. Četla jsem jedním dechem a dlouho měla o čem přemýšlet. Já, i když se snažím druhým pomáhat, bych to asi nedokázala. Obdivuhodní lidé, jako odměna jim byl nadělen požehnaný věk, Jan se dožil 87let a Miep 100let. Podobně jako Nicholas Winton, který zachránil spoustu židovských dětí a zemřel ve věku neuvěřitelných 106let. DOPORUČUJI!!

Ledová princeznaLedová princeznaCamilla Läckberg

První díl povedené severské série, kterou s přestávkami čtu od začátku. Zatím jsem u 6.dílu s názvem Strážce majáku a těším se na další osudy Eriky a Patrika. Vzhledem k velkému počtu postav, které procházejí jednotlivýma knihama doporučuji číst od tohoto počátečního dílu. Na rozdíl od Pavla...(viz níže) se mi líbí, že postavy řeší mimo kriminální zápletky také své osobní životy a vztahy.

Deník Anne FrankovéDeník Anne FrankovéAnne Frank

Krásný a strašně smutný příběh. Četla jsem poprvé teprve nedávno ve svých skoro padesáti letech, protože dříve bych to asi přes slzy nedočetla. Važme si, že je mír a že naše děti mají tak bezstarostné a hezké dětství.

31.10.2021

Kronika mého životaKronika mého životaJosef Lada

Můj oblíbený spisovatel už od dětství..Znám všechny jeho knihy a vlastně po přečtení tohoto obsáhlého díla i celý jeho veselý i smutný život včetně ztráty druhé dcery. Ještě se chystám číst knihu jeho první dcery Aleny s názvem Můj táta Josef Lada. Těším se.

Diamantová sekeraDiamantová sekeraJaroslav Tichý

Přesně jak říká Karel...Krásné vzpomínky z dětství! Stejně jako na knihu pohádek Krása nesmírná nebo Český Honza. Pohádky musí být i když už dávno nejsme děti ;-)

27.08.2021

Tchyně a uzený...Tchyně a uzený...S. Monyová (pseudonym)

Mám ráda knihy Simony Monyové, vlastním její kompletní sbírku. Postupně ji čtu a tato knížka byla jedna z prvních, hlavně díky zfilmované předloze, která byla velmi povedená. Sama tchyni nemám a nikdy jsem ji už nemohla poznat, protože jako mladá zemřela, ale myslím, že by byla moc fajn. Každopádně zajímavý příběh fixace na syna a toho, čeho všeho je matka schopna.

31.10.2021

Anička u mořeAnička u mořeIvana Peroutková

Četli jsme před cestou do Bulharska před dvěma lety. Děti poprvé v životě letěly letadlem a i když ne do Egypta kniha se jim moc líbila. Máme celou sérii a mohu všem jen doporučit. Ač už mi je téměř padesát let, knihy i ilustrace se mi moc líbí! ;-)

27.08.2021

Má cesta za štěstímMá cesta za štěstímKarel Gott

Souhlasím s Denčou, krásná. Obrovská, těžká (váží přes tři kila), ale jedinečná. Koupila jsem jako dárek, ale určitě si ji jednou také přečtu. Karel Gott bude navždy legenda. Jeho hlas a životní postoj je nenahraditelný!

Příběh Bílé MasajkyPříběh Bílé MasajkyCorinne Hofmann

Další ze zajímavých knížek. Taktéž jako Lenka jsem přečetla několikrát a nevím jestli bych to vše byla schopna pro lásku obětovat. V mládí asi ano, protože když se člověk zamiluje teda spíš hlavně žena, je schopna spálit mosty a jít za svým srdcem jen s igelitkou atˇ to stojí co to stojí...Fakt hezký životní příběh, mnohem lepší než film.

Píseň slonůPíseň slonůWilbur Smith

Skvělá kniha, ale poplakala jsem si. Hodně smutné téma.

Mirka s Jirkou sami domaMirka s Jirkou sami domaIlona Borská

Četli jsme s dětmi když byly menší, já i kdysi jako malá. Pořád zajímavá kniha i když už soudružky učitelky neexistují..A nudlepidlo s chroupákem máme taky oblíbené :-)

27.08.2021

Můj život mezi slzami a smíchemMůj život mezi slzami a smíchemJiřina Bohdalová

Bohdalka je prostě fenomén!! Super ;-)

Vévodkyně lucemburskáVévodkyně lucemburskáPhilippa Gregory

Moc se mi líbí knihy této autorky. Taky mne k jejich čtení nalákal seriál Bílá královna. Spisovatelka píše fakt skvěle, těším se na všechny další knihy, které jsem ještě nečetla. Škoda jen, že jsou v prodeji už takřka nesehnatelné. Nějaké se mi podařilo koupit, zbytek jedině knihovna ;-)

27.08.2021

Zázraky a divyZázraky a divyJulian Tuwim

Vtipné, milé čtení...navíc nádherné ilustrace. Vzala jsem ji jako vyřazenou z knihovny a velmi nás s dětmi pobavila. At´žijou dětské básničky a pěkně a vesele strávené chvíle s dětma.

30.09.2021

Simona MonyováSimona MonyováJiřina Veselá

Zajímavý životopis mé oblíbené autorky. Škoda její tragické smrti.

Elsyino tajemstvíElsyino tajemstvíCamilla Läckberg

Hodně o historii Švédska a Norska za druhé světové války, zároveń vysvětlen chladný postoj Eričiny a Anniny matky k dcerám. Smutné, ale pro ně částečně osvobozující. Líbila se mi moc.

31.10.2021

Milostná strategieMilostná strategieS. Monyová (pseudonym)

Přečetla jsem si ji od autorky tento rok jako první, protože jsem se chtěla dát do čtení celého díla této spisovatelky. Kdysi na mateřské jsem četla na doporučení mé sestry Matku v krizi a Matku v koncích, taky na základě TV knihy Tchyně a uzený a Roznese tě na kopytech, které se mi fakt líbily. Tato mě však moc nenadchla. Asi bych se tak nikdy chovat nedovedla, snažím se druhým nechávat jejich prostor, řídím se zásadou Nedělej druhým to, co nechceš, aby dělali oni tobě. Ale konec nakonec dobrý aneb chybama se člověk učí. Dávám 50procent.

Ježibaby, Pacička a zajíciJežibaby, Pacička a zajíciAlois Mikulka

Miluju Ježibaby,miluju pohádky, miluju čtení s dětmi..Super!

27.08.2021

Poznávej věci kolem sebePoznávej věci kolem sebeEmanuela Bussolati

Moc zajímavá kniha pro zvídavé děti i rodiče. Navíc vevnitř hezky udělaná, rozkládací stránky, krásné ilustrace. Doporučuji!

RodinkaRodinkaKlára Gočárová

Neskutečná dvojka! Smála jsem se od začátku do konce u včech tří dílů :-)

27.08.2021

Víš, jak věci fungují?Víš, jak věci fungují?Clément Lebeaume

Doporučuji! Zvídavost je krásná vlastnost..Naštěstí ji mají všechny mé děti. I ten dospělý.

Zákulisí velkoměstaZákulisí velkoměstaEduard Škoda

Skvělá kniha! Stejně jako první dva díly Už vím proč.

Simona StašováSimona StašováPetr Čermák

Moje oblíbená herečka! Navíc taky Ryba :-) Hezky napsáno.

27.08.2021

Olga Šípková - Láska jménem aerobikOlga Šípková - Láska jménem aerobikOlga Šípková

Byla dlouho mým vzorem. Narozdíl ode mě neměla lehké dětství, navíc přišla o oba rodiče.. a dokázala toho hodně! Obdivuhodná holka.

Lumpárny darebáka DavidaLumpárny darebáka DavidaFrancesca Simon

Sháníme všechny díly! Ten kluk nemá chybu :-)

27.08.2021

Encyklopedie olympioniků: Čeští a českoslovenští sportovci na olympijských hráchEncyklopedie olympioniků: Čeští a českoslovenští sportovci na olympijských hráchFrantišek Kolář

Od dětsví patří sport mezi mé největší záliby, a také ráda sport sleduji. Olympijské hry jsem si nenechala nikdy ujít a protože si člověk nemůže všechno pamatovat a občas rád zavzpomíná koupila jsem si ji a nelituji. Hezky udělaná kniha.

Pozdrav z Frýdecko-MísteckaPozdrav z Frýdecko-MísteckaVáclav Peter

Velmi pěkně udělaná kniha, obsahuje zajímavé informace o vesničkách i městech tohoto regionu plus dobové fotky a pohlednice. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí, jsem ráda, že tento poklad v knihotéce mám.

30.10.2021

Havířov 1955-2005Havířov 1955-2005Radim Prokop

I když nejsem rozená Havířovačka a žiju tady jen 30 let, jsem ráda že knihu mám. Je moc hezky udělaná...obsahuje nejen krásné fotografie ale i celou historii tohoto nejmladšího města v České republice.

30.10.2021

Slovník abstraktních pojmůSlovník abstraktních pojmůAdéla Bilíková

Poklad. Zajímavý způsob jak menším dětem vysvětlit pojmy jako ctižádostivý, bystrý, ohleduplný, ješitný, cílevědomý..Navíc se dají obrázky krásně vymalovat.