milkara milkara komentáře u knih

Živá minulost Živá minulost John Haywood

Nádherně zpracovaná a poučná kniha. DOPORUČUJI!

07.01.2022 5 z 5

Nesmrtelná teta Nesmrtelná teta Zdeněk Zelenka

Krásná pohádka, krásná kniha, hezké filmové zpracování se skvělým obsazením...co dodat. Snad jen velmi příjemný zážitek letošních vánoc...

29.12.2021 5 z 5

Víš, co jíš? Víš, co jíš? kolektiv autorů

Skvěle udělaná kniha! Pravda špaget už nám taky dost ubylo :-) ale i když už děti docela odrostly, pořád se ke knize rády vrací.

07.11.2021 5 z 5

Ambra Černá jde do čtvrté třídy / Ambra Černá si chce vylepšit známky Ambra Černá jde do čtvrté třídy / Ambra Černá si chce vylepšit známky Paula Danziger

(SPOILER) Začali jsme tímto dílem když šla dcerka také do čtvrté třídy. Ambra si zvyká na matčina nového přítele, protože rodiče se rozvedli, zároveň přichází o nejlepšího kamaráda, který se odstěhoval. Cítí se osamocená i proto, že její tatínek je daleko a spojují je jen občasné telefonáty. Kniha i společné čtení se nám moc líbilo a chystáme se i na další dva díly.

Horoskop vašeho dítěte - Vodnář Horoskop vašeho dítěte - Vodnář Dagmar Kludská

Jednoho takového mám už téměř 27let, je to můj prvorozený syn a musím se spoustou věcí absolutně souhlasit. Něco do sebe ty znamení mají. Krásná knížečka, nádherné ilustrace.

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Hodně o historii Švédska a Norska za druhé světové války, zároveń vysvětlen chladný postoj Eričiny a Anniny matky k dcerám. Smutné, ale pro ně částečně osvobozující. Líbila se mi moc.

Bílá královna Bílá královna Philippa Gregory

Historická kniha ze série Války růží. Četla jsem po shlédnutí seriálu Bílá královna a nelituji. Skvěle a čtivě napsáno,čte se jedním dechem proto jsem si sehnala téměř všechny díla této autorky a postupně čtu další příběhy. Škoda jen, že už knihy nebyly znovu vydány a pokud je člověk chce vlastnit, musí někdy sáhnout opravdu hluboko do kapsy. Holt za kvalitu se platí!

Slovník abstraktních pojmů Slovník abstraktních pojmů Adéla Bilíková

Poklad. Zajímavý způsob jak menším dětem vysvětlit pojmy jako ctižádostivý, bystrý, ohleduplný, ješitný, cílevědomý..Navíc se dají obrázky krásně vymalovat.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Těžko říct co se mi líbilo víc, jestli kniha nebo film. Každopádně zajímavé téma, a i když malá knížečka přečtená za jeden den, hodně mě pobavila. A když si vzpomenu na autorův specifický smích, směju se i ted´. Patriku Hartle dávám 5hvězdiček!

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Krásný a strašně smutný příběh. Četla jsem poprvé teprve nedávno ve svých skoro padesáti letech, protože dříve bych to asi přes slzy nedočetla. Važme si, že je mír a že naše děti mají tak bezstarostné a hezké dětství.

Simona Monyová Simona Monyová Jiřina Veselá

Zajímavý životopis mé oblíbené autorky. Škoda její tragické smrti.

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

První díl povedené severské série, kterou s přestávkami čtu od začátku. Zatím jsem u 6.dílu s názvem Strážce majáku a těším se na další osudy Eriky a Patrika. Vzhledem k velkému počtu postav, které procházejí jednotlivýma knihama doporučuji číst od tohoto počátečního dílu. Na rozdíl od Pavla...(viz níže) se mi líbí, že postavy řeší mimo kriminální zápletky také své osobní životy a vztahy.

31.10.2021 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Mám ráda knihy Simony Monyové, vlastním její kompletní sbírku. Postupně ji čtu a tato knížka byla jedna z prvních, hlavně díky zfilmované předloze, která byla velmi povedená. Sama tchyni nemám a nikdy jsem ji už nemohla poznat, protože jako mladá zemřela, ale myslím, že by byla moc fajn. Každopádně zajímavý příběh fixace na syna a toho, čeho všeho je matka schopna.

31.10.2021 4 z 5

Havířov 1955-2005 Havířov 1955-2005 Radim Prokop

I když nejsem rozená Havířovačka a žiju tady jen 30 let, jsem ráda že knihu mám. Je moc hezky udělaná...obsahuje nejen krásné fotografie ale i celou historii tohoto nejmladšího města v České republice.

30.10.2021 5 z 5

Pozdrav z Frýdecko-Místecka Pozdrav z Frýdecko-Místecka Václav Peter

Velmi pěkně udělaná kniha, obsahuje zajímavé informace o vesničkách i městech tohoto regionu plus dobové fotky a pohlednice. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí, jsem ráda, že tento poklad v knihotéce mám.

30.10.2021 5 z 5

Zázraky a divy Zázraky a divy Julian Tuwim

Vtipné, milé čtení...navíc nádherné ilustrace. Vzala jsem ji jako vyřazenou z knihovny a velmi nás s dětmi pobavila. At´žijou dětské básničky a pěkně a vesele strávené chvíle s dětma.

30.09.2021 5 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Souhlasím s Denčou, krásná. Obrovská, těžká (váží přes tři kila), ale jedinečná. Koupila jsem jako dárek, ale určitě si ji jednou také přečtu. Karel Gott bude navždy legenda. Jeho hlas a životní postoj je nenahraditelný!

27.08.2021 5 z 5

Encyklopedie olympioniků: Čeští a českoslovenští sportovci na olympijských hrách Encyklopedie olympioniků: Čeští a českoslovenští sportovci na olympijských hrách František Kolář

Od dětsví patří sport mezi mé největší záliby, a také ráda sport sleduji. Olympijské hry jsem si nenechala nikdy ujít a protože si člověk nemůže všechno pamatovat a občas rád zavzpomíná koupila jsem si ji a nelituji. Hezky udělaná kniha.

Vévodkyně lucemburská Vévodkyně lucemburská Philippa Gregory

Moc se mi líbí knihy této autorky. Taky mne k jejich čtení nalákal seriál Bílá královna. Spisovatelka píše fakt skvěle, těším se na všechny další knihy, které jsem ještě nečetla. Škoda jen, že jsou v prodeji už takřka nesehnatelné. Nějaké se mi podařilo koupit, zbytek jedině knihovna ;-)

27.08.2021

Lumpárny darebáka Davida Lumpárny darebáka Davida Francesca Simon

Sháníme všechny díly! Ten kluk nemá chybu :-)