milkara milkara komentáře u knih

Můj život mezi slzami a smíchem Můj život mezi slzami a smíchem Jiřina Bohdalová

Bohdalka je prostě fenomén!! Super ;-)

27.08.2021 5 z 5

Olga Šípková - Láska jménem aerobik Olga Šípková - Láska jménem aerobik Olga Studničková Šípková

Byla dlouho mým vzorem. Narozdíl ode mě neměla lehké dětství, navíc přišla o oba rodiče.. a dokázala toho hodně! Obdivuhodná holka.

Simona Stašová Simona Stašová Petr Čermák

Moje oblíbená herečka! Navíc taky Ryba :-) Hezky napsáno.

Zákulisí velkoměsta Zákulisí velkoměsta Eduard Škoda

Skvělá kniha! Stejně jako první dva díly Už vím proč.

Víš, jak věci fungují? Víš, jak věci fungují? Clément Lebeaume

Doporučuji! Zvídavost je krásná vlastnost..Naštěstí ji mají všechny mé děti. I ten dospělý.

Diamantová sekera Diamantová sekera Jaroslav Tichý

Přesně jak říká Karel...Krásné vzpomínky z dětství! Stejně jako na knihu pohádek Krása nesmírná nebo Český Honza. Pohádky musí být i když už dávno nejsme děti ;-)

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

Skvělá kniha, ale poplakala jsem si. Hodně smutné téma.

Rodinka Rodinka Klára Gočárová

Neskutečná dvojka! Smála jsem se od začátku do konce u včech tří dílů :-)

Kronika mého života Kronika mého života Josef Lada

Můj oblíbený spisovatel už od dětství..Znám všechny jeho knihy a vlastně po přečtení tohoto obsáhlého díla i celý jeho veselý i smutný život včetně ztráty druhé dcery. Ještě se chystám číst knihu jeho první dcery Aleny s názvem Můj táta Josef Lada. Těším se.

Poznávej věci kolem sebe Poznávej věci kolem sebe Emanuela Bussolati

Moc zajímavá kniha pro zvídavé děti i rodiče. Navíc vevnitř hezky udělaná, rozkládací stránky, krásné ilustrace. Doporučuji!

Příběh Bílé Masajky Příběh Bílé Masajky Corinne Hofmann

Další ze zajímavých knížek. Taktéž jako Lenka jsem přečetla několikrát a nevím jestli bych to vše byla schopna pro lásku obětovat. V mládí asi ano, protože když se člověk zamiluje teda spíš hlavně žena, je schopna spálit mosty a jít za svým srdcem jen s igelitkou atˇ to stojí co to stojí...Fakt hezký životní příběh, mnohem lepší než film.

Ježibaby, Pacička a zajíci Ježibaby, Pacička a zajíci Alois Mikulka

Miluju Ježibaby,miluju pohádky, miluju čtení s dětmi..Super!

Anička u moře Anička u moře Ivana Peroutková

Četli jsme před cestou do Bulharska před dvěma lety. Děti poprvé v životě letěly letadlem a i když ne do Egypta kniha se jim moc líbila. Máme celou sérii a mohu všem jen doporučit. Ač už mi je téměř padesát let, knihy i ilustrace se mi moc líbí! ;-)

Mirka s Jirkou sami doma Mirka s Jirkou sami doma Ilona Borská

Četli jsme s dětmi když byly menší, já i kdysi jako malá. Pořád zajímavá kniha i když už soudružky učitelky neexistují..A nudlepidlo s chroupákem máme taky oblíbené :-)

27.08.2021 5 z 5

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Miep Gies

Neskutečná kniha!!! Neskutečná odvaha!! Takoví lidé jako byla Miep Giesová a její manžel už se snad v dnešní.. ve srovnání s válečnými léty.. bezproblémové době asi nerodí. Četla jsem jedním dechem a dlouho měla o čem přemýšlet. Já, i když se snažím druhým pomáhat, bych to asi nedokázala. Obdivuhodní lidé, jako odměna jim byl nadělen požehnaný věk, Jan se dožil 87let a Miep 100let. Podobně jako Nicholas Winton, který zachránil spoustu židovských dětí a zemřel ve věku neuvěřitelných 106let. DOPORUČUJI!!

27.08.2021 5 z 5

Milostná strategie Milostná strategie Simona Monyová (p)

Přečetla jsem si ji od autorky tento rok jako první, protože jsem se chtěla dát do čtení celého díla této spisovatelky. Kdysi na mateřské jsem četla na doporučení mé sestry Matku v krizi a Matku v koncích, taky na základě TV knihy Tchyně a uzený a Roznese tě na kopytech, které se mi fakt líbily. Tato mě však moc nenadchla. Asi bych se tak nikdy chovat nedovedla, snažím se druhým nechávat jejich prostor, řídím se zásadou Nedělej druhým to, co nechceš, aby dělali oni tobě. Ale konec nakonec dobrý aneb chybama se člověk učí. Dávám 50procent.

27.08.2021 2 z 5