MiliG MiliG komentáře u knih

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Jako obvykle mě knížka od Chrise Cartera naprosto pohltila a nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout. Pan Carter je pro mě opravdu špička mezi krimi thrillery, které nedají spát a kolikrát si člověk přeje, aby si to graficky nepředstavoval. Opravdu mě fascinuje s čím vším dokáže přijít a čím, nás ještě překvapí.

24.09.2019 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Chris Carter snad nemůže nikdy nic pokazit. Všechny jeho knihy čtu jedním dechem a není divu, že patří mezi moje nejoblíbenější autory. Roberta Huntera a jeho věrného parťáka Garciu mám opravdu ráda a už jsem se kolikrát přistihla, že bych si přála, aby jejich detektivní příběhy byly zfilmované, ačkoliv si nejsem jistá, jestli bych ty děsivé scény zvládla ještě vidět, už tak mě děsí Chrisova perfektní zvrácená představivosti.
Opět mi svým popisováním vražed vyrazil dech a musím uznat, že kdybych měla vybrat, která metoda byla z dosavadních vrahů nejhorší, nedokázala bych zvolit, ačkoliv tahle rozhodně obsadí přední pozice.
Pána Cartera neskutečně obdivuji a nemohu se dočkat jeho další knihy!

09.04.2019 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě 2019. Ze začátku jsem měla trochu potíž sledovat časové linie, jelikož se hodně střídají, ale po chvilce jsem se zorientovala. Zpracování bylo podané velice zajímavě a čtivě. Každý člen rodiny byl něčím zajímavý a získal si sympatie něčím jiným, nebo naopak je ztratil.
U konce knihy jsem několikrát uronila slzy, je to velmi tragický příběh hned z několika pohledů. Rozhodně nelituji, že jsem si knížku vybrala k výzvě, na příběh jsem myslela ještě dva dny poté.

09.04.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha se mi líbila, četla se velmi dobře (četla jsem v anglickém originále). Hlavní hrdinku jsem si celkem oblíbila.
Přiznám se ale, že ze začátku jsem měla potíž se do příběhu dostat, celé to bylo takové zvláštní, jak se dívka dostane k domu a okolnosti. Každopádně si mě po pár kapitolách knížka získala a já ji dočetla jedním dechem. Od poloviny jsem pociťovala hrůzu, která doprovázela hlavní hrdinku a i já sama jsem se kolikrát bála pokračovat, ale nemohla jsem tu knihu jen tak zavřít. Konec se mi líbil, vyvrcholení bylo sice takové příhodné, jako to bývá, ale rozhodně bych to zařadila k lepším hororům. Za mě palec nahoru!

09.04.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Knížku jsem si chtěla přečíst již delší dobu, dostala jsem se k ní s pěkným zpožděním, ale když se blíží premiéra filmu, tak jsem si řekla, že už je na čase. Musím říct, že mě velmi zaujala, nápad se mi zdá neotřelý a velmi zajímavý. Postavy jsem si více méně oblíbila všechny, dej byl trochu předvídatelný, většinou mi bylo jasné, jak to celé dopadne, i když celkový konec překvapil. Poslední stránky jsem hltala jedním dechem a opravdu jsem cítila hrůzu, z toho všeho, co se děje. Párkrát se mi udělalo i nevolno.

02.03.2019 5 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Úžasná kniha. Parádně čtivá. Autorku jsem si hned zamilovala a koupila si další knihu a to "Nevinná Zrádkyně. Tudorovci jsou moje nejoblíbenější doba a tohle bylo opravdu zajímavé.

23.04.2014 5 z 5