Milhaus Milhaus komentáře u knih

Doba z druhé ruky: Konec rudého člověka Doba z druhé ruky: Konec rudého člověka Světlana Alexandrovna Alexijevič

Strašný

21.01.2024

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

To, co p. Šebek popisuje, je mazec a velkej respekt za to, co dělá a umí. Styl psaní mně ale nesedl.

01.10.2020

Společnost a vědění: Od Gutenberga k Diderotovi Společnost a vědění: Od Gutenberga k Diderotovi Peter Burke

Trochu náročnější, ale skvělé!

16.06.2019

Astronomie a fyzika - Svítání Astronomie a fyzika - Svítání Petr Kulhánek

Nejlepší jsou Kulhánkovy historky a vtípky.

28.12.2018 5 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

1000! Prostě nejvíc :)

11.09.2017 5 z 5

Ishmael - Dobrodružství mysli a ducha Ishmael - Dobrodružství mysli a ducha Daniel Quinn

Kniha je skvělá, ale nechápu proč je považována za duchovní? Je to čistá logika a věda na pozadí příběhu. Hlavní myšlenka knihy nemá nic společného s duchovnem nebo transcendentními způsoby myšlení či života. Autor vymyslel skvělý a nenásilný způsob jak by se mohli lidé zamyslet nad vlastním počínáním. Plně chápu agónii hlavního hrdiny na začátku knihy, kdy popisuje, jak se snažil nalézt způsob jak zachránit svět a pak to vzdal a později objeví TEN inzerát. Pokud si po dočtení knihy lámete hlavu nad tím, co můžete pro lepší svět udělat vy osobně, například přesvědčit dalších 100 lidí, aby se chovali šetrně, abychom se trochu více přiblížili k Nechávajícím, tak vyzývám k diskuzi. Nechci vůbec kázat nebo někoho přesvědčovat, jen hledám oponenty k diskuzi, podobně jako Ishmael. Rozhodně nejsem žádný génius, ale myslím si, že jsem dotáhl některé myšlenky ještě trochu dále, hlavě co se týče praktického života a toho jakým způsobem komunikovat s lidmi kolem sebe pokud chcete na toto téma upozornit.

10.03.2017

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Už jsem se ztrácel ve všech těch postavách, ale jinak boží!

04.03.2016 5 z 5

Kritika čistého rozumu Kritika čistého rozumu Immanuel Kant

Než jsem začal číst tuhle knihu, tak mě filozofie bavila...

28.02.2016

Lišky na vinici Lišky na vinici Lion Feuchtwanger

Famózní čtení!

12.08.2014

Rád čtu a běhám, ale tahle kniha je fakt děsná nuda, palec dole.

05.07.2014 2 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Kniha na mě zapůsobila, pátrání po smyslu života a svobodě je moje oblíbené téma.

27.06.2014

Mít a nemít Mít a nemít Ernest Hemingway

Nuda :(

16.06.2014

Cesta ke štěstí ve strastiplném světě Cesta ke štěstí ve strastiplném světě Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Člověk je hned rád na světě!

28.01.2014 5 z 5