milena9798 milena9798 komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Velká spokojenost. S obsahem, s formou vyprávění. Četla jsem ve čtečce, takže mě počet stran nijak neobtěžoval. Určitě doporučuji.

23.04.2024 5 z 5

Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory Tom Bower

Velmi smutné čtení... tolik lží a nenávisti. No, i docela obyčejné rodiny mají svoji Meghan nebo Harryho.

08.04.2024 4 z 5

Měj mě rád/a Měj mě rád/a Markéta Hejkalová

Knížka byla náhodný výběr, od autorky jsem dosud nic nečetla. Kdo má rád rodinné propletence napříč stoletím, tak si přijde na své. Jedna nevyžádaná rada: od začátku si poznamenejte kdo je s kým spřízněný a třeba i jen se tak mihne, protože tady se všichni jednou nějak potkají.

16.03.2024 5 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Opět perfektní, opět zamotané tak, že jsem si za poslední stránkou opakovala kdo je kdo... a vraha jsem samozřejmě netipla ani náhodou.

10.03.2024 5 z 5

Ulice slávy Ulice slávy Kate O'Hara

Nechci hanět, nemůžu chválit.

22.02.2024 3 z 5

Město snů Město snů Kate O'Hara

Tak tak jsem doklopýtala do konce. Dám šanci ještě 2. dílu.

14.02.2024 3 z 5

Ozvěna skandálu Ozvěna skandálu Laura Madeleine

Nenechte se odradit naprosto nesmyslným a zavádějícím názvem knihy a začtěte se do úžasného příběhu mladé Španělky, která všemi prostředky bojovala o svoji svobodu a mladého Američana, který dělal o padesát let později... vlastně totéž.

07.02.2024 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Bavila jsem se. Copak můžu vědět na jak vysoké noze žije pražský kadeřník? A v mnoha situacích se poznal i mnohý (singl) rodič.

04.02.2024 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Můj "první Hartl" a můj první dojem- taková pohádka pro dospělé ženy. Všechny hrdinky řeší problémy s rodiči, partnery, dětmi a profesí. Turbulentní týden. Nicméně každé ráno stojí na značkách, poznamenané nedostatkem spanku, přemíry alkoholu a pochybností. Všeho bylo tak nějak moc.

03.02.2024 3 z 5

Dopad Dopad Victor Pavic Lundberg

Výborný román z novinářského prostředí s hlavní ženskou postavou Danijelou, která má všechno a všechny na háku. Její minulost je zde jenom naťuknutá a s dějem vlastně ani nesouvisí, takže se možná víc dozvíme ve 2. dilu.

01.02.2024 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Jsem nadšená. Užila jsem si každý slunečný moment jízdy na jachtě (kolikrát se tam člověk dostane, že). Prožila jsem všechen strach s posádkou. Fandila jsem kamarádkám Kitty a Laně. Chtěla bych to zažít.

13.01.2024 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Chtěla bych ztroskotat na opuštěném ostrově? Dokázala bych tam přežít? Tuto otázku jsem si poprvé položila ve věku asi 8 let po přečtení knihy Robinson Crusoe. Trosečníci mě dali odpověď na obě otázky: ne a ne. Ale knížka je skvělá, doporučuji.

24.12.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Přes mnoho kladných komentářů jsem jsem si na 116 stránce řekla "dost trápení" a knihu odložila. Navždy.

11.12.2023 2 z 5

Dlouhý okvětní plátek moře Dlouhý okvětní plátek moře Isabel Allende

Válečný konflikt, útěk za lepším, láska kde by ji nikdo nečekal a lidé, kteří se v životě mají potkat, se zkrátka potkají. Občas i vtipná hláška odlehčí těžký osud běženců. Mapa a google k ruce jsou nutností.

25.11.2023 5 z 5

Super začátek i nosná linie příběhu, uprostřed knihy začínám tušit tragédii... druhá polovina knihy je zklamání i když se snažím chápat těžký osud hlavni postavy a její rodiny.

28.10.2023 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Parádní zakončení série s náčelnicí Kate Burkholderovou! Tentokrát jsem si vraha (správně) tipla hned v první třetině knihy a bavilo me sledovat rozkrývání případu.

18.10.2023 5 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Dávám jednu hvězdičku dolů za bolestivé překonání prvních padesáti stran, než se příběh rozběhl.

08.09.2023 4 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Každá rodina má svůj boj, svoje tajemství... a já mu to vyprávění věřím, určitě to tak ze svého úhlu pohledu cítil a vnímal. Chvílemi smutné čtení.

04.09.2023 5 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

....doporučuji a od této chvíle se úplně jinak dívám na sklo, které každý den používám

13.08.2023 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Dobře vy, Lottie a Boyde!

22.06.2023 5 z 5