milena8281 milena8281 komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Trochu déle jsem se příběhem prokousávala, ale není to vina Andy Weira. Skvělé čtení, napínavý příběh a velmi sympatický hlavní hrdina. Je jasné, že každému, kdo kdy viděl film, se Mark zhmotňuje s pohlednou tváří Matta Damona, a jinak to nejspíš nebude. Celou dobu mu držíte palce, aby přestál všechna úskalí, obdivujete jeho nápaditá řešení a bystrý úsudek, podivujete se jeho houževnatosti. A je vtipný. Mnohokrát jsem tu řvala smíchy. Film se sice držel předlohy celkem věrně, ale kniha vám dá víc informací, objasní vám, co ve filmu nemáte šanci vydumat. Konečně vám docvaknou některé detaily. Miluju film, a teď už miluju i knihu.

02.02.2024 4 z 5

Podle názvu knihy jsem čekala nějaké veselé čtení, možná něco motivačního, proto mě děj knihy překvapil - hlavně začátek, kdy vlastně spadnete po hlavě rovnou do té nejsmutnější části. Vlastně jsem hrdinku tak trochu chápala. A název pro kavárnu je kreativní. Zajímalo by mě, jak by to znělo ve francouzštině. Vždycky jsem snila o tom, jaké by to bylo mít takovou čtecí kavárnu..... škoda, že jí není věnován větší prostor. Ale Felix byl boží :D

02.02.2024 4 z 5

Kdo pohne osudem Kdo pohne osudem Jane Stubbs

Rozhodně hodnotím nápad podívat se na příběh z jiného úhlu pohledu jako velmi zajímavý. A myslím, že to nedopadlo tak špatně. Ale dějově je to spíš samostatný příběh.

02.02.2024 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Romány Moriarty čtu ráda, baví mě. Má dobré nápady na téma i čtivý styl. Tentokrát mi tedy druhá půlka přišla jako naprostá divočina.

18.12.2023 4 z 5

Sesterská bouře Sesterská bouře Petra Nachtmanová

Knihu jsem začínala číst dokonce 2x, začátek má dost pomalý a ne moc poutavý rozjezd. Nicméně pak je to o dost lepší. Co mě teda ale docela rozčilovalo, byla její přirovnávání - dlouhý popis, jako něco vypadá nebo se tváří jako něco jiného. Přirovnání byla dlouhá, podivně složitá a někdy nelogická, takže jsem mnohokrát četla stejnou větu dokolečka, protože mi úplně unikal smysl. A konec byl zase pro změnu moc rychlý.
Je to taková fantasy, námět mě vcelku bavil. Zkusím od autorky i něco dalšího, abych zjistila, jestli použity styl byl určen jen pro tuto knihu, nebo jestli je to její specifikum.

18.12.2023 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Na jednu stranu dobře, že kniha nebyla delší, protože víc plakat už bych asi nedokázala. Na stranu druhou škoda, že nebyla delší, protože se to moc hezky četlo. Jako ostatně každá kniha od Hoover. Její námět je vždycky zajímavý, dokáže píchnout přímo do citlivého tématu. Nejsou to přímo oddechovky, často jsou psychologicky náročné, a to občas potřebuju číst.

18.12.2023 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Poutavý příběh opět se dvěma dějovými linkami. Tentokrát mě nějak víc bavila ta současná linka. Přemýšlím, proč někomu současní hrdinové přišli divní, nevýrazní.... mně naopak přišli velmi reální a realističtí, jak Kateřina, tak Patrik. Historická linka byla naopak velmi smutná, protože taková byla i doba, ve které si odehrávala. Mně se to líbilo, i když si nejsem jistá, jak moc mi příběh utkví v paměti.

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Skvěle podaný příběh. Zlatá éra Hollywoodu, pozlátko a lesk a pod tím lži, podvody, intriky. Věřím, že tak to v té době opravdu chodilo. A když si tu knihu přečtete, napadne vás, jestli ty dnešní skandály typu Depp a Heard, nejsou taky jen humbuk pro hloupé diváky a obdivovatele. Ono se toho možná zas tolik nezměnilo. Pořád ve stylu O kom se nemluví, ten je mrtvý....

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Poslední díl byl jiný, než předchozí dva. Tady už nešlo o vraždy, šlo o vyřizování účtů, intriky, lži a podvody. Chvílemi jsem se trochu ztrácela, pochybovala o postavach, ale stejně jsem nedokázala odhadnout, jak příběh dopadl. Po přečtení jsem si řekla wow! Jenže teď s odstupem několika dnů jsem docela těžce vzpomínala, jak to vlastně dopadlo. Takže zatímco celá zápletka mi uvízla v hlavě, úplný závěr se vytratil. Každopádně první dva díly série super, třetí dobrý, celá série určitě stála za přečtení.

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Příjemné čtení o jedné životní změně. To je tak, když od života momentálně nic nečekáte a dostanete plnou nůši. Příběh byl fajn, dobře se četl, pobavil, rozesmál.

15.09.2023 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Ups! To jako opravdu otevřený konec? No tak to je teda zklamání
Tenhle díl je lepší než první. Jsem úplně zmatená a vůbec netuším, co přijde.
Skvělá kniha, napínavá, občas se objeví něco, co vás překvapí, výhybka, kterou nečekáte a která posune děj jiným směrem. Já jdu určitě číst poslední díl.

09.08.2023 5 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Příběh se mi líbil, četlo se to dobře, ale když o tom budu dlouho přemýšlet, tak samozřejmě najdu nějaká ale. Podle mě byl největší padouch Jacob. Ema do něj samozřejmě byla zamilovaná, jak by taky ne, jen pár měsíců po svatbě, ale byl on stejně zamilovaný do ní? Nechal ji tam samotnou, zmatenou, napospas osudu.
Ema byla mladá, naivní děvčátko, a když se kolem ní začal točit přitažlivý a hlavně mocný muž, znejistěla. Musela sama sebe přesvědčovat, že to dělá pro Jacoba a odboj, musela sama sebe přesvědčovat, že miluje pouze svého manžela, protože přiznat si pravdu by pro ni bylo příliš těžké.
V závěru se toho semlelo příliš mnoho najednou. A jelikož všichni víme, že tohle byl stále ještě začátek války, můžeme odhadnout, že to nejtěžší a nejhorší měla hrdinka stále ještě před sebou.

09.08.2023 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Když jsem vzala knížku do ruky, nevěděla jsem, do čeho jdu. Ale nakonec musím říct, že to byl moc milý příběh. A taky námět k přemýšlení. Klukům jsem fandila.

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Mně se příběh líbil. Ano, je to letní oddechovka, ano, je to takové romantické čtení pro mládež, ano, nejspíš je to ploché. Je to pohádka s dobrým koncem, možná dobrým koncem. Ale v hlavní roli je tu vůle něčeho dosáhnout, jít si za svým snem, ale to se myslím povedlo. Já hodnotím kladně

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Skvěle napsané! Na tuto sérii jsem dlouho poslouchala ódy, takže jsem po ní nakonec také sáhla. A bylo to fakt dobré. Styl krátkých kapitol z pohledu jednotlivých aktérů příběhu je fajn. Podle mě je i příběh dobře postavený, ale detektivky nejsou tak úplně můj žánr, takže tohle nedokážu posoudit. Za mě jednoduše skvělé, i když opravdu zvrácené.

09.08.2023 5 z 5

Za italským snem Za italským snem Jo Thomas

Zjišťuji, že se mi tenhle typ letních příběhů strašně líbí. Celý příběh se motá kolem jídla a já měla permanentně pusu plnou slin při představě těch voňavých italských specialit. Námět byl zajímavý a celý příběh měl šmrnc. Já si užila každé písmenko.

Domek u lesa Domek u lesa Mary Ellen Taylor

Ze začátku jsem se v těch postavách trochu ztrácela a nepomohl ani rodokmen na začátku knihy. Ale nakonec jsem to pustila z hlavy a prostě jen četla. Obě dějové linky se mi líbily, příběh svižně ubíhal, četlo se mi to moc dobře. A historická linka byla dostatečně napínavá, aby mě nutila číst téměř bez přestávky.

09.08.2023 3 z 5

Když tě zachrání Skot Když tě zachrání Skot Hannah Howell

Typický harlequinský příběh, tentokrát v drsném prostředí amerických kolonií. Podle mě netypické prostředí, ale příběh moc hezký. Mně se to moc líbilo.

09.08.2023 3 z 5

Mordýřova dcera Mordýřova dcera Jan Činčura

Knihu jsem četla víc než 3 měsíce, i když podle stránkování měla jen něco málo přes 100 stran. A strašně jsem se u ní trápila. Ze začátku se mi líbily krátké kapitoly, později mi vadilo, že se z nich vlastně nic nedozvíte, děj se nikam neposunuje. A pořád přibývaly nové postavy .... A v podstatě mi ani nebyly sympatické. Všechny ženské postavy jsou tu vyobrazeny jako potvory - jde jim jen o sex nebo o majetek. Takové klišé.

Je mi líto, ale tohle nebylo to pravé pro mě.

03.06.2023 2 z 5

Lord se špatnou pověstí Lord se špatnou pověstí Bethany Bennett

Miluji historické romance. Nejsem schopná je objektivně hodnotit, protože všechny jsou prostě můj šálek kávy. No jo, holt jsem vyrostla na Harlequinkách a vůbec se za to nestydím. U této jsem načerpala pozitivní energii, odpočinula si i se zasmála, takže kniha splnila beze zbytku mé očekávání. Zařazuji autorku na seznam mých "dobíjecích" autorů.

03.06.2023 3 z 5