milan1534 milan1534 komentáře u knih

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

První část byla strhující. Další části zvolnily a nepochopitelně obrátily dojem naruby. Až teprve ke konci jsem obrat začal chápat, ale krk jsem si mohl ukroutit. Zprvu jsem totiž očekával starší dataci, a pak se to nepochopitelně ladilo do pozitivních tónů. Doslov mi pak ozřejmil najisto, proč... to bylo takové nepochopitelné. Závěr je přesto trochu otevřený, takže možná se dá očekávat ještě další díl. Knihu jsem přečetl jedním dechem za dva dny, teprve ke konci jsem některé odstavce "krátil". Celkově velmi dobrá knížka, doporučuji k přečtení.

29.08.2021 4 z 5

Člověk diluviální Člověk diluviální Eduard Štorch

Útlé dílo, které přerostlo časem do tlusté knížky. Najdeme v ní hlavní postavy (Kopčem, Mamutík).

23.10.2019 4 z 5

Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Miloš Urban

Dvě nebo tři zaškobrtnutí, ale jinak přečtěteno za jeden prodloužený večer - nemohl jsem se odtrhnout :-) Postavy realistické i trochu ujeté, zakončení zajímavé, ale už krapet moc přitažené.

01.08.2019 4 z 5

Rolf zálesák Rolf zálesák Ernest Thompson Seton

Stručně psaná kniha oddělených dobrodružství o mladém chlapci, který se v hlubokých lesích Kanady stane zkušeným zálesákem.

28.05.2018 5 z 5

Zahrada Rámova Zahrada Rámova Arthur Charles Clarke

Kdyby začátek nebyl tak rozvleklý. Kdyby pasáže zabývající se japonskými reáliemi nebyly tak násilné stejně jako mysteriózní vsuvky... kdyby kniha teprve od poloviny stála za to... pak by byla vynikající.

13.01.2018 3 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Předvídatelné putování. Mělké charaktery, místo zápletky jednoduchá linie příběhu. Ale čtivé...

01.01.2018 4 z 5

Bronzová cesta Bronzová cesta Bohumír Fiala

Překvapivě čtivá knížka spíše menšího rozsahu odehrávající se době bronzové a s hlavními hrdiny z našeho kraje. Doslova jsem ji zhltnul a jsem rád, že jsem na tak dobrého autora dobrodružných historických románů narazil.

19.12.2017 5 z 5

Mamuti táhnou do bažin Mamuti táhnou do bažin Bohumír Fiala

Velmi pěkný a čtivý příběh na téma Lovců mamutů. Vřele doporučuji.

06.12.2017 5 z 5