MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Dědečku, vyprávěj o světě Dědečku, vyprávěj o světě Ladislav Špaček

Pro mě, jakožto pro milovníka cestování, to bylo velice přínosné čtení a těším se, až místa sama navštívím.

18.12.2021 5 z 5

Jak velbloud potkal ťavu Jak velbloud potkal ťavu Mária Nerádová

Naučná knížka, obsahuje spoustu slov, které jsem neznala. Je to možná tím, že už nejsem generace, která se narodila v Československu a ten jazyk už používat nemusím.

13.12.2021 5 z 5

Dědečku, ještě vyprávěj Dědečku, ještě vyprávěj Ladislav Špaček

Pokračování naučné knížky nejen o tom, jak se chovat v různých situacích... Dozvíme se třeba o tom, co jsou to neštovice, jak se chovat v čekárně u lékaře a co dělat, když najdeme cizí peněženku.

13.12.2021 5 z 5

Antonín Dvořák Antonín Dvořák Renáta Fučíková

Moc hezký nápad, jen mi teda vadily zmatené informace o jeho dětech. /V roce 1877 umírá tříletý Otík./ /1886 Otík povyrostl.../ ?!

13.12.2021 3 z 5

Dnes má svátek... A kdo třeba? Dnes má svátek... A kdo třeba? Luděk Bárta

Vyhledala jsem si pouze jména mých nejbližších. Ke knize se ráda vrátím, když budeme s dětmi ve třídě slavit svátek některého z nich.

11.12.2021 5 z 5

Mapy mých pocitů Mapy mých pocitů Bimba Landmann

Moc hezká kniha, určitě někdy ráda použiji při práci s dětmi, když bude potřeba vysvětlit nějakou emoci.

11.12.2021 5 z 5

Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou Sylva Francová

Kniha obsahuje hodně zajímavých a pro mě i spoustu nových informací o našem hlavním městě. Společně s Áďou, krysákem Emanem a rackem Ferem putují Prahou, ale ne tou, jak ji známe dnes, ale tou za pradávných časů, třeba za doby Karla IV. nebo Rudolfa II..

08.12.2021 5 z 5

Malvínčiny Vánoce Malvínčiny Vánoce Kristína Mišovičová

Krásná kniha, příběh i ilustrace. Určitě tuhle knihu v budoucnu pořídím pro své děti. Budu se k ní ráda vracet. Především pak v předvánočním období :-)

08.12.2021 5 z 5

Až se ucho utrhne: 50 ilustrovaných přísloví Až se ucho utrhne: 50 ilustrovaných přísloví Ester Stará

Hodně poučná kniha, a to i pro dospělého. Několik přísloví jsem slyšela prvně, takže děkuji za obohacení mé slovní zásoby. Ilustrace jsou opravdu boží a těším se, až s nimi budu ve třídě pracovat.

Zajatci stříbrného slunce Zajatci stříbrného slunce Miloš Kratochvíl

I po týdnu po přečtení nevím, co o knize napsat... Nedovedu si představit, jak tuto knihu předat dětem, když jí sama moc nerozumím...

07.12.2021 3 z 5

Trikolora Trikolora Martin Šinkovský

Nezažila jsem tuhle dobu, takže se úplně nedokážu vžít do té situace, která tu byla. Ale tato kniha mi určitým způsobem tu atmosféru navodit dokázala... Hodně tomu dodaly autentické novinové články.

Prázdniny s Oskarem Prázdniny s Oskarem Eva Maceková

Není to obyčejná kniha, kterou byste přečetli a odložili. Můžete se klidně postupně vracet k úkolům, které kniha nabízí.

Sobík Popleta Sobík Popleta Věra Hudáčková Barochová

Věčný boj o tom, zda je lepší Ježíšek, nebo Santa Claus. Na jedné straně sob Ruda, toužící po tom být v sobím spřežení a holčička Bětka, která bojuje za českého Ježíška. Jak to dopadne, a kdo českým dětem donese dárky se dozvíte, když si tuto knihu přečtete.

07.12.2021 5 z 5

Nové povídání o pejskovi a kočičce Nové povídání o pejskovi a kočičce Vlastimil Peška

Troufnu si říci, že je to krásné pokračování a navázání na pana Čapka. Myslím, že by se na pana Peška nezlobil.

Medvídek Pú - Pocity Medvídek Pú - Pocity kolektiv autorů

Přečteno asi za dvě minuty. Hledala jsem nějakou hezkou knížku, ve které by byly hezky popsány pocity, které mohou děti zažít v běžných situací. Kniha splnila svůj účel.

Má první knížka pocitů Má první knížka pocitů Chiara Piroddi

Malá knížka, ve které je však popsáno několik základních pocitů. Vhodné spíše pro ty nejmenší. Nechybí názorné ilustrace.

Listonoš vítr Listonoš vítr Radek Malý

Po prvním přečtení knihy od Pavla Čecha jsem si zamilovala jeho ilustrace. Nebýt jeho, tak tuhle knihu odložím hned po druhé básničce. Absolutně mi nesedly. Zajímalo by mě, jak je vnímají děti.

07.12.2021 3 z 5

Levou zadní Levou zadní Mariana Tutschová

Kniha, která není vhodná jen pro děti, ale může obohatit i dospělé - sem toho zdárným příkladem. Vždy jsem se snažila zamyslet se nad tím, jak bych popsala dané rčení svými slovy já, až poté jsem si přečetla, jak se to vysvětluje v knize.

Každý bulí nad cibulí Každý bulí nad cibulí Ester Stará

Krásné a vtipné básničky. Určitě se k nim ráda vrátím, až budu mít své děti. Pravdou je, že ilustrace by mohli být více dětské, obrazová kvalita dost pokulhává. Naštěstí vše kvalitou nahradí vtip.

07.12.2021 5 z 5

Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Ladislav Špaček

Líbí se mi vložení pohádkových příběhů do zásad slušného chování. Pro malé děti může přinést vhled do toho, jak se v různých situacích a na různých místech správně chovat.