MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Není to tak napínavé čtení jako u thrillerů Shari Lapeny, ale určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.

26.02.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Po Foukneš do pěny, kterou jsem dočítala opravdu jen s velkým sebezapřením, je tohle zase příjemný návrat k paní Třeštíkové tak, jak jsem ji znala z knih Osm, Bábovky nebo Veselí. Nemám ráda knihy, kde je velké množství postav, navíc, když v této knize má každá postava své tajemství... Když jsem si vše rozkreslila na papír, kdo s kým a co asi skrývá, hrozně mě to bavilo. Po dočtení jsem si přečetla svoje domněnky a v některých jsem tajemství odhadla, v jiných jsem byla úplně vedle... Ačkoliv tím, že má kniha otevřený konec a nedozvíme se úplně vše, můžeme se aspoň domnívat, jak dopadla linka s Dušanem, co za "nemoc" má vlastně Dušan a kdo je ve skutečnosti Mikuláš? Co se stalo s Viky a mnoho dalších nevyřčených otázek. Dvě dějové linky jsou skvělé, knihu jsem přečetla za dva dny, protože kdybych ji četla ve více dnech, bála bych se, že bych mezitím zapomněla, co se stalo v současnosti a uniklo by mi tak spoustu informací, které souvisí s minulostí. Pro ty, kdo se taky ztrácí v postavách, udělejte si na papír poznámky, po přečtení můžete sledovat tok vašich myšlenek...

15.02.2022 5 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Za mě asi dějově nejslabší díl, ale i tak je to pořád pěkné, oddechové čtení. Neznám nikoho, komu by se tahle série nelíbila. Už vyhlížím Její křoví.

12.02.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Znám nazpaměť všechny filmové díly HP, ale ke knižnímu zpracování jsem se dostala až ve 25 letech. Slibuji si od toho to, že se dozvím nějaké nové informace, které ve filmu nejsou. První díl mě zatím moc nenadchl, tak uvidíme co další díly.

05.02.2022 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Není to úplně prvoplánový příběh o zamilovanosti dvou mladých lidí. Kniha poukazuje na problémy, do kterých se můžeme dostat sami, nebo i kvůli jiným lidem. Tak či onak může nám to dost změnit život. A zásadně se změní i to, jak nás budou nově vnímat ostatní...

27.01.2022 5 z 5

Pozdě bycha honiti Pozdě bycha honiti Radek Malý

Určitě stojí za přečtení, obohatí i dospělého. Obsahuje vysvětlení o homonymech, antonymech, synonymech a třeba i zajímavosti z nářečí.

25.01.2022 5 z 5

Gerda: Příběh malé velrybky Gerda: Příběh malé velrybky Adrián Macho

Krásné pokračování příběhu o malé Gerdě, tentokrát zveršovaného. Vhodné na předčítání či čtení před spaním.

25.01.2022 5 z 5

Jak kouzlo do houslí vklouzlo Jak kouzlo do houslí vklouzlo Daniela Krolupperová

Hezký příběh o tom, jak vzniká kouzlo v houslích. Také přináší ponaučení o tom, proč se nevyplácí být závistivý.

25.01.2022 4 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Nazvat oddechovkou to asi nemůžu, kniha může být pro mnohé dívky s nižším sebevědomím povzbuzující. Až u konce jsem zjistila, že jsem četla nejspíš poslední díl ze série, ale snad to ničemu nevadilo. K předchozím dílům se určitě ráda vrátím. Příběh plyne a velmi dobře se to čte. To drama na konci mi přišlo zbytečné, ale na druhou stranu je to také celkem důležitá osvěta.

24.01.2022 5 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Příběh se neskutečně vleče kdyby to bylo shrnuto do 150 stránek, aby by se kniha četla lépe. Do erotického románu to má daleko, ale vtipné to občas bylo, to zase jo. Konec takový nemastný, neslaný. Jsem ráda, že jsem knihu dočetla do konce, ale k přečtení bych ji nikomu dál nedoporučila.

23.01.2022 2 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Oficiálně se tato kniha přesunula na top 1 všech knih od Colleen, vlastně všech dosud přečtených knih. Nechyběl smích a slzy, tak jak to Colleen umí. Víc asi nemá cenu psát, běžte si ji všichni přečíst. Já se k ní určitě vrátím a ne jednou.

14.01.2022 5 z 5

Pes nám spadla Pes nám spadla Miloš Kratochvíl

Krásné a mnohdy velmi vtipné básničky, u kterých se zasmějí i dospělí. Ráda se ke knize ještě někdy vrátím.

12.01.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Nevím, čím to je, ale mně osobně se více líbil první díl. Nedokážu říct, čím to bylo, ale v Hořím pro tebe mi přišel příběh více uvěřitelnější... Ovšem poděkování autorky mě svou reálností vytrhlo z radosti z happyendu... Takové věci by se dít neměli...

10.01.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Tak tohle bylo opravdu povedené. U knihy jsem se smála a brečela, mnohdy i obojí naráz. Těším se na další díl, snad bude pokračovat ve stejném duchu :-)

04.01.2022 5 z 5

Vúdúlínek Vúdúlínek Daniela Fischerová

Moc nevím, co si o knížce jako dospělák myslet... Příběh mi nepřišel moc ucelený, skákalo se tam od jedné postavy k druhé... Ale jinak se mi to i docela líbilo... Jsem zvědavá, jaké reakce budou od dětí.

31.12.2021 3 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Kniha mě zaujala svým obalem a čtení bylo snad ještě hezčí! Sice se jedná o klasickou oddechovku s happyendem, ale mě se kniha v porovnání se sériemi Božský a Vášnivý líbila zase o něco více. Tak snad ta laťka půjde i s dalším knihou nahoru.

30.12.2021 5 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Neuvěřitelně smutný příběh jedné rodiny, a především o jedné neuvěřitelně silné ženě... Knihu jsem si musela dávkovat po částech... Na jedno souvislé čtení to bylo příliš silné. Příště si vyberu na takhle silné téma jinou dobu než předvánoční čas. Po dlouhém odloučení otce a dcery jsem si ještě o to víc vážila chvil se svými nejbližšími.

26.12.2021 5 z 5

Myslím, že je super, že se někdo rozhodne přijít s podáním příběhu ve formě komiksu, který podle mě děti upřednostní více, než dlouhý životopis dané osoby. I mě se kniha moc líbila, jen bych upřednostnila barevnější provedení.

18.12.2021 5 z 5

To kvůli mně ... se máma zlobí To kvůli mně ... se máma zlobí Martina Drijverová

Myslím, že kniha by měla být určena jak dětem, tak jejich rodičům. Možná by si někteří z nich uvědomili, jak jediné slovo, může dětem ublížit. Přála bych si, aby tohle nemuselo zažít žádné dítě...

Milada Horáková Milada Horáková Zdeněk Ležák

Kresba mě osobně moc nenadchla, ale ráda si přečtu nebo shlédnu vše, co se týká Milady Horákové, takže ani tato kniha mi nesměla chybět. Hezky zpracováno pro děti.