MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Kulti Kulti Mariana Zapata

Knížku jsem si dlouho šetřila, protože je to jediná knížka z fotbalového prostředí, kde je hlavní hrdinka fotbalistka. Fotbal miluju, prostředí holčičího kolektivu znám z vlastní zkušenosti, a tak mě tato knížka moc bavila, jako ještě žádná jiná. Doporučuji!

23.08.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

O dvě hvězdičky lepší než Foukneš do pěny, o tři horší než tajemství. Nemůžu se rozhodnout, zda mi zpřeházené kapitoly vadily nebo mě tento styl psaní vlastně bavil. Přiznám se, že u druhé kapitoly jsem přemýšlela, že si nalistuju na kapitolu 1 a budu číst popořadě, abych v tom neměla guláš, ale překousla jsem to, a pak si na to i zvykla. Vlastně ani nedoporučuji, abyste četli systematicky od 1 do 13, protože se tím ochuzujete o zápletku a konec, který je zde vyzrazen. Jinak celý příběh mi přišel o ničem, nezajímavé postavy a to množství vulgarismů mi nesedlo. Myslím, že knížka ani nemá nějakým způsobem čtenáře zaujmout, nebo je donutit o ději přemýšlet. Spíše autorka vede čtenáře nenápadně k tomu, aby přemýšleli o tom, jaké situace jsou autobiografické a aby se o ní diskutovalo. Mně je to upřímně jedno.

06.08.2023 2 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

Než jsem se dostala k druhému dílu, tak už jsem zapomněla, o čem byl díl první, ale po prvních stránkách už jsem byla zpět v obraze. Občas mi chování Nicka a Noah přišlo až příliš dětinské, ale stejně mi slza ukápla. Nutně bych potřebovala třetí díl, ale ten má vyjít až v říjnu :-( Do té doby zase zapomenu o čem to bylo a všechno to napětí po dočtení se vytratí. DOPORUČUJI MÍT VŠECHNY TŘI DÍLY, než se pustíte do čtení.

02.08.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Je to moje první knížka, kterou jsem četla ve spojitosti s pracovními tábory na Sibiři. Vyhovovaly mi opravdu krátké kapitoly, které by měly být u všech knížek s tímto tématem. Jediné, co mě mrzelo, že jsem se na konci knihy dozvěděla, že postavy v knize jsou smyšlené. U těchto knížek vždy s hlavními postavami soucítím a vytvořím si k nim vztah a ráda si pak zjišťuji více o jejich životě. Tady to bohužel nešlo, ale to nijak nesnižuje kvalitu knihy.

28.07.2023 5 z 5

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Třetí díl série a za mě asi i nejčtivější. Tobyho si musí zamilovat snad každý díky jeho přístupu k rodině. Joanna měla spoustu neuzavřených přízraků z minulosti, které jí brání uspět v novém vztahu. Kniha není jen o lásce, ale je tam přidané i trochu akčního dramatu a to mám ráda. Nechyběla ani umělá inteligence, s níž jsem se setkala v knihách už potřetí, ale tady mi její využití přišlo skvělé, jen jsem s ní čekala nějakou zápletku, která nepřišla. A velmi oceňuji i zapojení babičky Nan, kterou zbožňuji už od prvního dílu.

08.07.2023 5 z 5

Kouzelná třída - Další kouzlení Kouzelná třída - Další kouzlení Zuzana Pospíšilová

Moje prvňáčky i druháčky kniha naprosto okouzlila. Pokaždé, když jsme ji šli číst, tak se moc těšili na další dobrodružství víly Jasmíny.

03.07.2023 5 z 5

Kouzelná třída, příběh pokračuje Kouzelná třída, příběh pokračuje Zuzana Pospíšilová

Kouzelná třída Kouzelná třída Zuzana Pospíšilová

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Tak, jako to bývá u všech knih od CoHo, tak i v tomto případě jsem brečela jak želva. Nevěděla jsem, koho mám litovat více, zda Kennu, která přišla během krátké chvíle o dceru i svého přítele, nebo Scottyho rodiče, kteří přišlo o svého jediného syna, nebo Ledgers, který stál mezi dvěmi stranami a nevěděl, k jaké se má přiklonit a v poslední řadě malou Di, která nikdy nepoznala svého otce a přišla o prvních pět let života se svou milující matkou. Tohle musí dojmout snad každého, matky ještě asi o něco víc.

30.06.2023 5 z 5

Leť & zapomeň Leť & zapomeň Nena Tramountani

Kdybych věděla, jak dobrá knížka to je, tak bych si ji přečetla už dávno. Takhle jsem ji stále podvědomě odsouvala a dávala přednost jiným. Liv i Noah byli sympatičtí, a líbila se mi ta chemie mezi nimi. Těším se, co přinese pokračování s Matyldou a Tonym.

10.06.2023 5 z 5

Devítka: Pravdivý příběh skupiny žen, která přežila hrůzy nacistického Německa Devítka: Pravdivý příběh skupiny žen, která přežila hrůzy nacistického Německa Gwen Strauss

Knihu jsem si musela dávkovat po troškách, protože to bylo opravdu náročné čtení. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala ve velkém množství jmen, ale kniha je to opravdu zajímavá.

07.06.2023 4 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Od autorek mám přečtené téměř vše, co u nás vyšlo, a tohle bylo úplně něco nového a nečekaného. Nechyběla nejen romantika, ale i řádná dávka dobrodružství a drama. Některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé, ale celkově se kniha četla velmi dobře.

10.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ach jo... Tohle zase bylo něco... Stále ještě pořádně nevím, jak sepsat svoje pocity... Tohle by se vůbec nemělo dít. Každé malé dušičce bych přála, aby na světě měla alespoň jednu osobu, která ji obejme a bude jí dávat najevo, jak moc je milovaná. Jsem ráda, že tuhle knihu čtu ještě jako bezdětná, protože si nedovedu představit, o kolik více by mě kniha zasáhla.

03.05.2023 5 z 5

Jasmína Jasmína Anna Szafrańska

Liliana je bezkonkurenční, takže jsem ani nepočítala s tím, že by ji příběh Malvíny nebo Jasmíny překonal. Jasmína pro mě byla zatím nejslabší. Nepíše se mi to snadno, protože porovnávat čí osud byl horší snad ani nejde. Všechny příběhy žen byly silné, ale s Lilianou jsem asi dokázala soucítit nejvíce. Možná tam velkou roli hrál Oskar a Mat. U Jasmíny mi něco chybělo. Konec jsem upřímně nečekala a byl pro mě zbytečně dlouhý a zavádějící. Ale jinak jsem ráda, že ze všech tří žen a mužů se stali nakonec milující lidé a to i přes jejich nelehké životní příběhy.

02.05.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Colleen je asi jediná autorka, která mě dokáže u každé knihy rozbrečet. S každou knihou přijdou další a další postavy, které mě chytnou za srdce a přinutí mě se do nich vžít. Jinak to nebylo ani v případě Beay a Samsona. Oba poznali život z té nejhorší a nejkrutější možné stránky, a právě díky tomu je to k sobě tak přitahovali. Viděli, že mohou být pro toho druhého tou jedinou správnou a krásnou věcí, která se jim v životě stane. Jsou knihy, u kterých po chvíli zapomenu děj. V tomto případě si všechny pocity a detaily budu pamatovat hodně dlouho.

19.04.2023 5 z 5

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

Ani poslední díl série mě nezklamal. Pro někoho mohou být knížky z této série moc jednoduché, ale pro mě jsou tyto knížky záchrana ze čtenářský knize. Čte se to rychle, zasměju se u toho a po přečtení mám chuť ve čtení pokračovat. Nola i Jack byli skvělí. Stejně tak skvělá dvojka byl Ben a Griff. A od teď své dny nebudu nazývat jinak, než žraločí týden!

17.04.2023 5 z 5

Po těchto oddychovkách sahám poté, co narazím na knihu, kterou čtu měsíc a ne a ne ji dočíst... Autorka píše skvěle a vtipně, o tom už všichni víme. Takže tato knížka byla sázka na jistotu. Přečetla jsem ji jedním dechem za dopoledne. Postavy byly sympatické a sexuální napětí mezi nimi bylo téměř hmatatelné. Rovnou se jdu pustit do dalšího dílu :-)

15.04.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Uf, uf. Tak tohle mi vůbec nesedlo. Absence přímé řeči, negativní postavy, neurotická hlavní hrdinka... Do čtení jsem se musela nutit a lituju toho, že ze zásady neodkládám knihy, které jednou rozečtu. Dala jsem tomu šanci a jsem neskutečně ráda, že je to za mnou. Příště už budu vědět, že autorčin styl není nic pro mě.

12.04.2023 odpad!

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Nechci nijak znevažovat kvalitu knihy, ale čekala jsem maličko víc. Obě hlavní postavy mi k srdci nepřirostly, a ačkoliv ani jeden neměl lehký osud, nijak mě to nedonutilo s nimi soucítit. Což se mi stalo úplně prvně. Asi už je pro mě ta střední vzdálená více, než by se na první pohled zdálo. Kdyby byl příběh z vysoké, postavy starší, možná by mi to sedělo více.

20.03.2023 3 z 5

Past na knihomolku Past na knihomolku Emma Hart

Druhý díl byl o něco slabší než ten předchozí. Přišlo mi, že se to dlouhou dobu jen vleklo bez nějaké větší chemie, a když už konečně došlo na fyzično, tak to skončilo hrozně rychle... Nicméně těším se na Saylor a Dylena :-)

14.03.2023 4 z 5