mikusikl mikusikl komentáře u knih

H. U. S. (Hus úplně světovej) H. U. S. (Hus úplně světovej) Klára Smolíková

Skvěle napsaná kniha. Jednoduchou a poutavou formou popisuje život Jana Husa a jeho následovníků. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí, na které jsem zatím nikde jinde nenarazila. Četla jsem příběh a vůbec jsem neměla pocit, že jsem vlastně v hodině dějepisu. Takových knih by mělo být víc.

17.02.2021 5 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Je to další kniha, po které bych normálně asi nesáhla, nebýt knižní výzvy. A opět nelituji. Příběh rodiny s autistickým dítětem je zajímavý a nikdy by mne nenapadlo, že počítačové hry mohou být takto užitečné. Spíše jsem je brala jako zlo. Opravdu poučné. Kniha se velmi dobře četla.

28.07.2020 5 z 5

Opět se mi potvrdilo, že čtenářské výzvy jsou skvělá věc. Po této knize bych pravděpodobně nesáhla, kdybych nepotřebovala knihu o čtenářském klubu. A líp jsem si vybrat nemohla. Když jsem začala knihu číst, překvapilo mne, že je psaná formou dopisů (nečetla jsem žádné recenze, jen anotaci). Ale již po přečtení pár stránek mne kniha zcela pohltila. Neměla jsem problém orientovat se v postavách, vše mi přišlo přehledné. Občas jsem se smála, občas jsem i uronila slzu. Bavilo mne číst postřehy členů spolku o spisovatelích a přečtených knihách, stejně jako osudy obyvatel ostrova během války. K této knize se určitě vrátím.

02.04.2020 5 z 5

Kříž Kříž Ingar Johnsrud

S napětím jsem čekala na poslední díl trilogie. Byla jsem zvědavá, jak všechno dopadne. A rozhodně nejsem zklamaná. Napínavý děj, spousta zvratů. I když jsem pár věcí uhodla, přesto byl konec překvapivý. Těch téměř 500 stran uběhlo strašně rychle. A opět jsem zvědavá. Do čeho se autor pustí příště? :-)

30.03.2020 5 z 5

Nordic Running Nordic Running Milan Kůtek

Velmi zajímavá a inspirativní kniha. Objednala jsem si ji ze zvědavosti. Když ji syn vyzvedával v nakladatelství, se smajlíky se ptal, jestli je pro mne. Po jejím přečtení můžu s klidem napsat: ano, je přesně pro mne. Určitě běh s holemi vyzkouším.

01.01.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha mi od začátku připomínala Deset malých černoušků od Agathy Christie. Trochu jsem se ztrácela v postavách, ale pak se děj rozeběhl a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Snažila jsem se uhodnout vraha, ale neuspěla jsem. :-) Skvělá oddychovka na jedno odpoledne.

28.09.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tato kniha se opravdu povedla. Děj je napínavý, plný zvratů a celkově se kniha velmi dobře četla. Několikrát jsem si v průběhu čtení tipla pachatele, ale i když jsem byla blízko, přesto jsem se netrefila. Poslední čtvrtinu knihy jsem doslova zhltla. Za mne plný počet hvězdiček.

07.06.2019 5 z 5

Muž, který stvořil Šifru mistra Leonarda Muž, který stvořil Šifru mistra Leonarda Lisa Rogak

Biografie nepatří mezi mou oblíbenou četbu, ale tahle mě opravdu dostala. Začátek šel pomalu, ale pak jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Vůbec jsem netušila, že Dan Brown je i zpěvák a textař. Velmi poutavě napsáno.

05.01.2019 5 z 5

Šógun (II. a III. díl) Šógun (II. a III. díl) James Clavell

Skvělá kniha, rozhodně stojí za přečtení. Velmi poutavě napsaná.

04.08.2017 5 z 5

Šógun (I. díl) Šógun (I. díl) James Clavell

Naprosto skvělá kniha. Přečetla jsem ji "jedním dechem".

26.07.2017 5 z 5