mikosai mikosai komentáře u knih

Povídky Povídky Ernest Hemingway

"co je skutečné opium lidstva?věděl to moc dobře... Opium lidstva je chleba. -..lidi by se měli osvobodit od zaostalosti. Nemluvte nesmysly. Vzdělání je taky opium lidstva.to by jste měl vědět,vy jste přece taky vzdělaný. Vy nevěříte ve vzdělání? Ne odpověděl pan frazer. V poznání,to ano. Já vám nerozumím. Já kolikrát s rozkoší nerozumím ani sám sobě... Revoluce,pomyslil si pan Frazer, není žádné opium.revoluce je katarze; extáze,kterou lze prodloužit jedině tyranii.a všechna opia tu jsou na dobu před ní a po ní.myslilo mu to dobře,až trocha moc dobře." / Hráč jeptiška a rádio

17.03.2024 4 z 5

Sto rokov samoty Sto rokov samoty Gabriel García Márquez

..."až vtedy pochopil, že tajomstvo pokojnej staroby môže byť len statočná dohoda so samotou.,,

06.07.2023

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

španielska telenovela 14storočia..

09.11.2020 2 z 5

Chladné břehy Chladné břehy Sergej Lukjaněnko

Lukjanenko je moj oblíbenec, ale tento príbeh šiel ztuha.

26.11.2016 2 z 5

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

pohádka o čarovaní ale animovaný film sa mi tentokrát páčil viac - ak ste nevideli vrelo doporučujem je od Miyazakiho s názvem "zámek v oblacích"

06.09.2014 4 z 5

Tvoje mlčení Tvoje mlčení Han Yong-un Manhae

Ani měsíc na nebi, ani vítr nad zemí.
Lidé jsou tiše, duše má je prázdná.
Je snad vesmír smrt
A jestli ano,
je pak smrt láska?

10.05.2014 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Mýty a legendy a do toho nový příběh o Achilleovi a Patroklovi. Hrdinové jak je neznáme.

05.02.2014 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

proč? tož myšlenky sa vyrojili svetelnou rychlostí a ešte nejaký čas to budem spracovávat..jev zriedkavý
myslím že většinu to jen podráždi.. a co víc by jste chtěli?

05.01.2014 5 z 5

Proměna (komiks) Proměna (komiks) Peter Kuper

Kafka je génius to je jasné, ale chápem prečo nechcel aby to někdo čítal... není nic pro modré nálady jinak je mašle jistá
depresivní

03.01.2014 4 z 5

Zámek Zámek Franz Kafka

može ma niekto odtialto dostat ven? bud to nemá východ nebo to je bludiště

03.01.2014 3 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Jedna z nejlepších knih co jsem četla. Pro mě to bylo o atmosféře..film byl stejně dokonalý jako kniha.

16.09.2013 5 z 5