Mikka_M Mikka_M komentáře u knih

Jak přežít manželství Jak přežít manželství Pavel Kantorek

Jediné, co jsem v knize hledala a nenašla, byl humor.

18.11.2018 odpad!

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Ačkoli se nepovažuji za úplného nováčka v oblasti mediální gramotnosti, i tak mi kniha rozhodně měla co říct. Zároveň je psaná velmi přístupným jazykem, žádné velké odbornosti a cizí termity, takže není čeho se bát! :-) Tedy vlastně je, ale... přečtení je právě proto nutné.

17.02.2018 5 z 5

Tak jsme lajkovali Tak jsme lajkovali Dominik Feri

Sonda do myšlenek a příběhů těch, kteří hýbou světem českých sociálních sítí. Skvělý nápad, skvělé zpracování!

03.02.2018 5 z 5

Menšina, jazyk a rasizmus Menšina, jazyk a rasizmus Tove Skutnabb-Kangas

Zatím nejčtivější lingvistická publikace, ke které jsem se dostala. Ač napsaná koncem 80. let, má stále co říct.

15.11.2017 5 z 5

Pražská buzna Pražská buzna Jiří Markvart

Asi jsem to čekala nějaké jiné, ale pořád se nemohu rozhodnout, jestli je ta knížka vtipná nebo spíš depresivní...

11.11.2017 4 z 5

Lili a dvě mámy Lili a dvě mámy Máša Bořkovcová

Myslím, že to mělo hlavu i patu a navíc moc krásné grafické zpracování :-)

06.11.2017 5 z 5

Potřeby pro sebevrahy Potřeby pro sebevrahy Jean Teulé

Vtipné, nápad a vtipy výborné, zpracování pokulhává...

11.10.2017 3 z 5

Některé povídky jsou čtivější než jiné, i přesto stojí kniha za přečtení celá! :-)

04.10.2017 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Velmi nadčasové čtení

04.08.2017 5 z 5

Estonský román Estonský román Katrina Kalda

Nevšední čtenářský zážitek! Kniha vyžaduje docela soustředění, tak pokud se pro ni rozhodnete, vyhraďte si na ni volnou chvilku! :-)

20.11.2016 4 z 5

Základy sociolingvistiky: Učební materiál pro studenty oboru Český jazyk a literatura Základy sociolingvistiky: Učební materiál pro studenty oboru Český jazyk a literatura Jan Chromý

Dostupné na http://www.cupress.cuni.cz/ink2_stat/dload.jsp?prezMat=53842 :-)

16.06.2016 4 z 5

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Miep Gies

Příběh, který by neměl být zapomenut!

21.05.2016 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Kniha cílená pro ty, kteří hledají recept, pěkně připravený, jen začít míchat ingredience a vařit. Jednoduchá, předvídatelná, chybí jí cosi hlubšího.

13.02.2016 2 z 5

Architektura knihoven Architektura knihoven Ladislav Kurka

Velké pozitivum této knížky je její unikátnost v českém prostředí. Bohužel se v knize občas některé informace opakují, a tak není čtení až takový zážitek.

24.01.2016 3 z 5

Hrdinové jako my Hrdinové jako my Thomas Brussig

Už jsem se dlouho při čtení v autobuse nerozesmála nahlas :) Neobvyklé počteníčko, řekla bych...

03.09.2015 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Povinnost ze současné české literatury. A nejen pro Brňáky.

28.05.2015 5 z 5

Axolotl Roadkill Axolotl Roadkill Helene Hegemann

Kniha, která se chce vymykat a která není lehká na čtení, natož pochopení - díky nevelkému rozsahu se to však dá zvládnout. Za sebe dávám autorce zelenou, protože tohle je prostě "o něčem jiném" než většina současné literatury, s níž jsem se v poslední době setkala.

05.03.2015 4 z 5

Baby Jane Baby Jane Sofi Oksanen

Tak trochu jiná Sofi Oksanen, avšak stále šokující, provokující a nepředvídatelné

14.01.2015 5 z 5

Měsíc budu dospělá Měsíc budu dospělá Silvia Truu

Trochu zklamání, i v rámci žánru by se z toho dalo vytěžit víc...

11.12.2014 2 z 5

Muž, který rozuměl hadí řeči Muž, který rozuměl hadí řeči Andrus Kivirähk

Neobvyklý pohled na christianizaci Estonska. Kromě samotného děje na knize oceňuji některé narážky, které lze vztáhnout i na (víceméně) současný svět.

18.09.2014 4 z 5