Mikisan Online Mikisan komentáře u knih

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Mrazivě napínavé psychologické drama s detektivní zápletkou. Napínavé od začátku do konce a skvěle popsané postavy (Marcely jsem se fakt bál). Chci další knihu!

13.08.2023 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Tohle byla sakra divoká jízda na stránkách velice chytlavého a návykového příběhu! Jako prvotina autorky je kniha neuvěřitelně kvalitní čtivo. Skvěle vykreslené postavy a napínavý děj plný zvratů vám zamotá hlavu tak, že nelze přestat, dokud nedojde k dokonalému propojení.

01.11.2022 5 z 5

Léto s Káťou Léto s Káťou Trevanian (p)

Z téhle knihy jsem trochu v rozpacích. Ačkoliv anotace láká na psychologický horor, byl jsem překvapený milostným příběhem odehrávajícím se na 2/3 knihy lehounce šmrncnutým jakýmsi naznačeným tajemstvím. Autor příběh odpálil na posledních asi 20 stranách, za co má jeden bod k dobru. Nicméně se mi líbil styl psaní, který se i přes počáteční nudu postaral, že jsem zvědavý zdárně došel konce. Celkově mě to to moc neoslovilo, ale na dovolenou dobrý.

16.08.2016 3 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Bláznivý, ale dost dobrý! Zábavná jednohubka, jejíž postavy si musíte zamilovat! Těším se na další díl, hlavně na Rainera!

07.06.2016 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Opět skvělá kniha, mám její příběhy a styl moc rád. Někdo tu tvrdí, jak chybí napětí nebo nějaká super zápletka, myslím že o to v jejích knihách nejde. Všechno to jsou pohledy do srdcí obyčejných lidí se všedními i nevšedními starostmi, a to mě právě baví. To, že co ukazují navenek, není vždy úplný odraz jejich duše.

03.06.2016 4 z 5

Sledoval jsem zacinajici pratelstvi dvou kluku prerusrajici v neco vic, zatimco jeden si to uvedomuje a druhy si to uvedomovat nechce. Nelze tu knihu poradne popsat, musite si ji precist.Pro me byla vyjmecna v tom,protoze vim.Vim jake to bylo popirat sam sebe,bat se nenaplneho ocekavani okoli a jak to muze bolet.
Je to kniha pro vsechny,kteri se museli naucit hrat podle jinych pravidel! :-)

18.05.2016 4 z 5

Skleněné děti Skleněné děti Kristina Ohlsson

Hezký strašidelný příběh na jeden večer, který se bude zejména líbit těm mladším knihomolským nebojsům.

26.04.2016 4 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

Jsem zklamaný! První díl nastavil laťku vysoko, tudíž očekávání bylo veliké. Jenže to i zklamání. Knihu jsem přečetl do konce a pořád nějak doufal v ty záchvaty smíchu jako u prvního dílu, až jsem se dobral konce a knihu smutně zaklapl.

14.04.2016 2 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Jakmile jsem se jednou ,,nalogoval,, do knihy, stala se z příběhu závislost. Velice čtivý, napínavý příběh u kterého přes těch 500 stránek budete chtít dát na jeden zátah, taková paráda a jen za 39 Kč v Levných knihám. Občas jsem si na netu musel vyhledat zmíněné hry a konzole, to jen pro celkový obraz. Na druhou stranu mě děsí život lidí v knize, ke kterému se zcela jistě blížíme. Do doby, kdy nám kyberprostor nabídne něco, v čem se ztratíme a na realitu zapomenem.

20.03.2016 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Dech beroucí napínavá duchařina šmrncnutá detektivkou. Žádná strana vás nenechá vydechnout a musíte otáčet jak zběsilý dokud se nedoberete konce.

04.03.2016 4 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Humus, ale napínavé od začátku do konce.

25.01.2016 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Moje první kniha od Renčína a jsem nadšen! Skvěle vykreslená atmosvéra temné Šumavy, baječný popis trýzněné duše a mysli a napínavý příběh u kterého zapomenete dýchat. Bezvadný počin. O to děsivější, když je napsán podle skutečné události. A co se týče přirovnání ke Kingovi na zadní obálce? Pavel Renčín je zatraceně blízko, takže jen tak dál.

06.12.2015 4 z 5

Koutkem oka Koutkem oka Dean Koontz

Jedna kniha z jeho starší tvorby, co mě zklamala. Na tloušťku nehledím, ale příběh by měl větší spád, kdyby knihu zkrátil na polovinu. A to zbavení se záporáka? Čekal jsem něco excelentního. Velká škoda!

01.11.2015 2 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Doporučuji! Tahle kniha vás donutí zamyslet se nad minulým, přítomným a budoucím JÁ.

08.10.2015 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Detektivky temer nectu, ale tahle byla kamaradkou vychvalovana do nebes, ze jsem si ji v knihovne vypujcil.
Dal jsem ji na jeden nekolikahodinovy zatah s obcasnymi prestavkami na sesumirovani informaci a dedukce mi obracely palici naruby. A co myslite? Do posledni stranky jsem vedel kulovy. Chci zapomenout a precist si tenhle pribeh, u ktereho moje vylevy typu ,,ty vole,tak kdo to je" doprovazely stranku za strankou, znovu.
Kdo necetl, doporucuju!

23.08.2015 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Neskutečný, neskutečný, neskutečný!!! Když už si myslíte, že docházíte k nějakému závěru, příběh se ostře zatočí úplně jinam a vy jen zase musíte číst. A posledních 60 stran je jako byste seděli v Raketě silnic na okruhu a řítili se rychlostí světla. Klaním se!!!

28.06.2015 5 z 5

Oheň Oheň Mats Strandberg

Druhý díl potěšil, stránky plynou samy a Vyvolené s vámi sdílejí svůj příběh. A ten konec, málem i slza ukápla. Skvělé!

15.06.2015 4 z 5

Kruh Kruh Mats Strandberg

Bavilo mě to. Od začátku napínavé, zajimavé a rychle plynoucí. Autoři to hezky napsali...pro naše náctileté já :-)

09.06.2015 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Další super vyprávění, kdy vás příběh v táhne a pak se jen divíte, že už jste na konci. Jen ať píše dál :-)

28.05.2015 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Jak už tu někdo psal. Něco jako Vyprávěj šmrncnutý erotikou. Skvěla, zábavná kniha, kterou i přes svůj počet stránek zhltnete na posezení. Žádné natahané popisování, stručné a čtivé. Nevadilo by mi, kdyby příběh pokračoval dál a dál a dál :-)

22.05.2015 4 z 5