MikeDV3 MikeDV3 komentáře u knih

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Tak tohle bylo opravdu brilantní. Děj rychle plynul a Stephen King se na rozdíl od jiných svých knih nezdržoval dlouhými popisy. Hlavní záporák mě dokázal vyděsit, zhnusit a naštvat, tím se řadí k mým oblíbeným záporným postavám.
Knihu určitě doporučuji kvůli jejím odlišnostem oproti jiným detektivkám.

22.08.2017 5 z 5

Posedlost Posedlost Neil Cross

Kniha bez jakýkoliv servítek popisuje stinné stránky práce u kriminálky a to, jak se tato práce podepisuje na lidské psychice. Získat takové informace bylo velmi zajímavé, protože ve většině televizních filmech a seriálech jsou policisté líčeni jako jedinci, kteří mají nervy ze železa a dokážou zvládat každodenní pohled na mrtvoly a jiné zvrácenosti s naprostým klidem. Tím že jsem seriál od BBC neviděl a dozvěděl jsem se o něm jen díky této knize přišel mi konec takový moc rychlí. Něco mi tam ještě chybělo.

18.08.2017 4 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Na knize mě především upoutal popis toho, jak své schopnosti vnímá sama charlie, její rodiče a zástupci organizace dílna. Díky této knize máte možnost zjistit jaké to je, když nevíte komu můžete věřit, žijete na útěku a musíte dělat extrémně obtížná rozhodnutí. V knize mi chyběli nějaké zajímavé zvraty a více napínavých částí.

Část může být vnímána jako SPOILER
Úsměvná mi přišla část, kdy musí Andy přesvědčit Charlie aby nechodila za Johnem nahoru a místo toho, aby na ní zkusil nějak promluvit a přesvědčit ji slovně ho okamžitě napadne, že ji bude muset přimáčknout. Ano, proč se snažit o komunikaci, když můžeme využít zvláštní schopnosti. :-)

15.08.2017 4 z 5

Džungle před tabulí Džungle před tabulí Evan Hunter (p)

Kniha, která popisuje bez jakýkoli servítek náročnost učitelské profese. Moc se mi líbilo jak na začátku Rick působil tak odhodlaně a na učení se těšil protože věřil, že dokáže předat svým žákům nějaké nové vědomosti a dokáže je namotivovat k lepším výkonům a poté jsme byli svědky jeho proměny a naprosté změny jeho postoje ke své práci. Tento příběh i přes jeho stáří považuji za velice užitečný a všem bych ho doporučil, protože si myslím, že jeho znalost se může hodit každému učiteli, protože dané téma je podle mého názoru stále velmi aktuální.

28.07.2017 5 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Na začátku knihy mi byla hlavní hrdinka velmi nesympatická. Pořád řešila jen svůj vztah s Calem a nic jiného jí moc nezajímalo. Dokonce jsem se přistihl při tom, že se nemůžu dočkat až ji zajmou a ona bude muset začít přemýšlet jinak. Inu stalo se a k mému příjemnému překvapení skutečně ke změně došlo. Bavilo mě sledovat myšlenkové pochody všech postav a úplný závěr mě velmi překvapil. Kniha to byla zajímavá, ale neustálá posedlost láskou mě na knize štvala opravdu hodně. Celkově to ale bylo docela příjemné :-)

08.07.2017 3 z 5

Kniha pro mě byla v některých pasážích velice zdlouhavá a měl jsem nutkání přeskakovat. Na druhou stranu za velký klad považuji vykreslení psychologie Trys, která se mi moc líbila. Dále mě docela zklamal konec, přišlo mi to takové moc rychlé.

16.06.2017 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Jedna z nejlepších a nejemotivnějších knih, které jsem zatím četl. Konec mě naprosto odrovnal a slzám jsem se neubránil. Všem, kteří jsou pro zavedení trestu smrti chci říct ať si přečtou tuto knihu, ono je to rychle přejde. I když by k takovému omylu došlo jen v jednom případě ze sta, prostě na to odmítám přistoupit. Lidského života si velice vážím a myslím si, že lidé nemají žádné právo ho ukončovat. Knihu si určitě přečtete, možná díky ní některé věci přehodnotíte a upravíte své názory.

29.05.2017 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Psychologie postav byla vykreslena na velice dobré úrovni a kniha se velice dobře četla. Moc se mi líbila část, ve které autor líčí náboženský fanatismus Johnyho matky. Jedinou výtku mám ke konci, který byl podle mě trochu nedodělaný. Něco mi tam prostě chybělo.

20.05.2017 4 z 5

Kniha je velice zvláštní a chvílemi jsem měl opravdu problém věřit, že by se postavy chovaly zrovna takhle. Jako příklad mohu uvést vztah Harryho a Draca. Několikrát jsem se při čtení smál a cítil jsem tu atmosféru, kterou jsem cítil při čtení úvodních knih. Jsem hrozně rád že jsem se do Bradavic mohl vrátit a připomenout si ten nádherný svět, který paní Rowlingová stvořila. Knihu určitě doporučuji všem, kteří se touží aspoň na kratičký okamžik vrátit do světa čar a kouzel.

05.05.2017 4 z 5

Prázdne miesto Prázdne miesto J. K. Rowling (p)

Velký problém jsem měl s orientací v postavách a často jsem se v těch všech jménech ztrácel. Na druhou stranu musím paní Rowlingovou obdivovat, že dokázala vytvořit velice věrohodnou podobu menšího městečka, které na první pohled vypadá naprosto bezchybně, ale v hloubi duše má každý občan svého nepřítele. Nejvíce mě překvapil závěr a právě kvůli němu stojí za to knihu přečíst.

19.04.2017 3 z 5

To To Stephen King

Tak jsem právě dočetl jednu z nejtlustších knih, které jsem zatím četl. Kniha je jedním slovem prostě naprosto skvělá a Stephena Kinga nepřestávám obdivovat za to, že dokázal napsat takhle rozsáhlou a zároveň velmi zajímavou knihu. Postavy jsou tu jako ve všech knihách, které jsem zatím od tohoto autora četl vykresleny dokonale. Smolaři se mi zaryli hluboko do srdce a navždy tam budou mít své místo. Autor umí brilantně pracovat se strachem a vzbuzovat ve čtenáři napětí. Knihu doporučuji naprosto všem a prosím je, aby se nenechali odradit vysokým počtem stran. Celkový zážitek za to 100% stojí.

01.04.2017

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Kniha se mi velice líbila. Vraha jsem neodhalil (ani první tip, ani druhý). Na konci jsem koukal s otevřenou pusou a jako WOW. Jen tam bylo trochu moc postav a občas jsem se v ději ztrácel. Což je ovšem u detektivek běžné (alespoň v mém případě). Jednalo se o mé první setkání s Nesbem.

29.01.2017 4 z 5

Vražda v salonním coupé Vražda v salonním coupé Zdeněk Svěrák

Je to velmi vtipná knížka, ale to, že je kniha psaná jako přepis divadelní hry mi příliš nevyhovovalo. Každopádně hlášky z Cimrmanových divadelních her opakujeme velmi často. Rozhodně doporučuji přečíst knihu a pak se podívat na divadelní hru.

14.11.2016 5 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 jiných povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 jiných povídek) Edgar Allan Poe

Některé povídky mě v knize nadchly například jáma a kyvadlo nebo předčasný pohřeb, ale jiné byly na mě příliš nudné a nesrozumitelné. Například zlatý brouk nebo záhada Marie Rogetové. Ale detektiva Dupina jsem si zamiloval, protože mi připomínal Sherlocka Holmese. :-)

06.11.2016 3 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kniha mi přišla velice zábavná a mnohokrát jsem se při čtení nahlas smál. Petr Bajza mi byl veskrze sympatický, akorát jeho řešení sporů mi po desátém opakování přišlo nudné.

Karel Poláček dokázal skvěle vystihnout myšlení školáka, což dělalo knihu čtivější.
Zdlouhavá pro mě byla část knihy, kdy se Petrovi zdá, že jede s přáteli do Indie. Díky retrospektivě jsem často nevěděl, zda se pohybujeme v realitě, nebo Petrově snění.

Jsem každopádně rád, že jsem si knihu přečetl a určitě ji doporučuji dalším čtenářům.

09.10.2016 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Postava krysaře se mi velice líbila, jeho tajemná povaha mě fascinovala. Celkový příběh byl pro mě velmi zajímavý a jednání krysaře chápu. Všichni bychom se měli zamyslet, než nesplníme něčí slib, protože nikdy nevíme, zda ten člověk něco uvnitř neřeší.

Popisy byly podle mého názoru trochu moc obsáhlé a zpomalovaly celkové tempo příběhu.

Knihu všem doporučuji, protože ve mě zanechala spoustu emocí.

24.09.2016 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Vždy jsem si myslel že máj je naivní báseň o lásce a ono se nakonec jednalo o velmi zajímavou a poučnou knihu. Určitě ji všem doporučuji zařadit do svého seznamu knih k maturitě :-)

13.09.2016 5 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lisa Jackson

Skvělí zajimavý triller. Jen mě zklamal otevřený konec :-)

08.09.2016 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Seriál Dexter jsem zbožňoval a když jsem se dozvěděl, že existují i knihy, prostě jsem si je musel přečíst. Kniha je ve srovnání se seriálem podle mě míň propracovaná, ale pořád zvládá s přehledem ukojit moji dexterovskou závislost. :-)

11.08.2016 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Jedním slovem: Bomba! Prostě si tuto knihu přečtěte a nenechte se odradit pomalým rozjezdem.
V nejbližší době se chci podívat na film. :-)

30.07.2016 5 z 5