MikeDV3 MikeDV3 komentáře u knih

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Úžasná kniha. Téma Darkwebu není v knihách příliš časté a jsem velmi rád, že se do toho autor pustil. Navíc se v podstatě pořád něco dělo, takže jsem litoval každé chvíle, kdy jsem musel čtečku odložit z ruky. Vřele doporučuji.

02.05.2018 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Naprosto úchvatná kniha. Ještě teď mám úsměv na rtech. Je úplně jedno, jestli máte psychologii rádi nebo ne tahle knížka Vás prostě osloví. Je psána tak neuvěřitelně poutavým a srozumitelným jazykem, že jsem se nemohl dočkat až zase začnu číst. Potvrdila mi jednu sice jednoduchou, ale strašně důležitou věc. A to že je důležité dívat se občas na svět očima malého roztomilého Marťánka :-)

25.04.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Po těch všech thrillerech, které jsem v poslední době přečetl pro mně byla tato kniha velká změna. Na začátku jsem byl při čtení velmi rozpačitý a vůbec nevěděl co mám od knihy očekávat. Nakonec se ukázalo, že je to příběh, který prostě napsal život. Nedostal jsem sice příběh plný napětí, ale zato jsem dostal spoustu podnětů k zamyšlení a zato patří Petře Soukupové mé obrovské uznání.

21.04.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Po úžasné knize Za zavřenými dveřmi přišla B. A. Paris s další skvělou knihou. Opravdu oceňuji to, jak se jí podařilo vystihnout myšlení postavy, která má strašný strach a výčitky svědomí. Konec mi přišel mnohem lépe zvládnutý než u předchozí knihy a jsem moc rád, že se autorka pořád jen zlepšuje a určitě si ji přidám ke svým oblíbeným autorům a budu její literární tvorbu bedlivě sledovat.

21.04.2018 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Velice oceňuji, že se do tohoto tématu nějaký autor pustil. Ukazuje nám to, že v životě skutečně vůbec nic není černobílé a je nutné se na věci dívat z více úhlů pohledu. Občas jsem měl problém v orientaci ve dvou postavách, protože jejich obě jména začínaly na písmeno S. Také jsem upřímně moc nepochopil důvody, které k vraždě vedly. Rozhodně ale doporučuji přečíst. Je to zase něco nového, co se ostatním thrillerům vymyká.

08.04.2018 3 z 5

Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Jane Hawking

Kniha mi toho hodně předala. Opravdu musím obdivovat tu neuvěřitelnou upřímnost, se kterou se Jane do psaní pustila. Ukazuje nám jak kladné stránky jejich vztahu, tak i ty horší, které pro ni jistě vůbec nebyly snadné. Moc nejsem zvyklý číst životopisy, takže mi některé části připadaly nezajímavé a nudné a měl jsem problém se začíst. Myslím si, že by také pomohlo, kdyby byla kniha rozdělena do nějakých logických částí. Měl jsem dost problém odhadnout, ve které části jejich života se nacházíme. Celkově hodnotím jako zajímavou a poučnou knihu a rozhodně ji doporučuji čtenářům životopisů a těm, kteří se zajímají o téma handicapu.

04.04.2018 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Svět posmrtného života je v této knize vymyšlen naprosto mistrovsky. Celá myšlenka, že by na onom světě mohla vládnout taková míra byrokracie a nespravedlnosti je nesmírně děsivá. Nezbývá mi než doufat, že skutečná podoba světa posmrti je tomu v knize nahony vzdálená.

24.03.2018 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

V této knize je naprosto nádherná vylíčena otcovská láska, která přetrvá navzdory všem útrapám. Dva hlavní hrdinové jsou nuceni přežít v nelítostném drsném světě a to, že jsou spolu je v podstatě jediné, co je drží nad vodou. Také je tato kniha dost děsivá, protože kdo ví jestli se to nemůže skutečně stát?

17.03.2018 4 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Tato kniha člověka nutí zamyslet se nad otázkou viny a nad tím, zda je pouhý pozorovatel spolupachatelem v případě, že proti zločinu nic nepodnikne. Některé scény ve mně vyvolaly pocity vzteku, bezmoci a naprostého děsu z toho, co všechno je možné způsobit druhému člověku. Nebudu si tady na nic hrát a přiznám se, že jsem při čtení plakal, několikrát. A přesto si myslím, že by tato kniha měla být čtená, protože nutí k zamyšlení.

16.03.2018 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Tahle kniha mě neuvěřitelně překvapila. Je opravdu děsivé jak se člověk může nechat ovlivnit vzhledem a zapomenout na všechno, co pro něj druhý člověk znamenal. Tato myšlenka je nádherná, ale z vlastní zkušenosti vím, jak strašně těžké je se tomuto souzení vyhnout. Myslím si, že jako lidé jsme už takhle nějak nastaveni a sbavit se toho vyžaduje obrovské množství práce a úsilí. Při čtení se mi neustále vybavovala kniha (ne)obyčejný kluk od R. J. Palacio.

03.03.2018 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Opravdu Karla Čapka obdivuji za to, jak dokáže věci domýšlet až úplně dokonce. Při čtení jsem se opravdu musel zamyslet nad tím, kam ve své honbě za vývojem můžeme dospět. Je pravdou, že dialogy jsou v knize z dnešního pohledu dost úsměvné a dělalo mi někdy docela problém při čtení některým slovům porozumět, ale to je vzhledem k datu vydání knihy naprosto pochopitelné. Určitě ji všem doporučuji jako knížku k maturitě.

02.03.2018 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Žádnou knihu jako Šifru mistra Leonarda jsem nikdy nečetl. Bylo mi umožněno dozvídat se při čtení spoustu zajímavých věcí týkajících se náboženství a uměleckých děl. Třešničkou na dortu pro mě byl úchvatný děj, který nebyl ani na jednu vteřinu nudný. Shrnuto a podtrženo Šifra mistra Leonarda se řadí do Top knih, které jsem zatím za svůj život přečetl. Mistrovské dílo.

05.02.2018 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Stephen King je prostě úžasným psychologem a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Carriina fanatická matka mě nepřestávala děsit. Myslím si, že z této knihy plyne jedno důležité ponaučení. Neubližujme druhým lidem, protože nikdy nevíme jaké to nakonec může mít následky.

31.10.2017 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Z této knihy mám velmi rozporuplné pocity. Ze začátku mě docela nudila a trvalo docela dlouho, než jsem se začetl. Poté se to začalo více rozjíždět a byl jsem uchvácen tím, jak Stephen King přistupoval k náboženství. S klidem poukazoval na úskalí, která obnáší. Konec mi přišel dost zvláštní a upřímně dost depresivní.

08.10.2017 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Stále nemohu uvěřit jak skvěle se Stephenovi Kingovi podařilo popsat obě hlavní postavy. Annie považuji za jednu z nejzajímavějších postav, kterou jsem zatím v životě viděl. U některých scén mi tady bylo až fyzicky špatně a četl jsem se zatajeným dechem. Opravdu hodně emotivní a psychicky velmi náročná kniha. Svým tématem mi přišla trochu podobná knize Právo nálezce.

02.10.2017 5 z 5

Akademie Point Blanc Akademie Point Blanc Anthony Horowitz

Knížka se mi velice líbila. Sice mi již některé pasáže připadají přitažené za vlasy, ale myslím že všem náctiletým se to určitě bude líbit. Alex Rider je velmi povedená série.

02.10.2017 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Další skvělé dílo mistra Stephena Kinga. Tato kniha člověku ukáže, jak nebezpečná umí literatura být a jaká temná zákoutí v sobě skrývá. Jako u každé knihy od tohoto spisovatele musím pochválit postavy, které tu jsou opět dokonale popsány. Akorát mi přišel dost zvláštní konec, který mi k detektivce moc neseděl.

23.09.2017 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Velice silný a strhující příběh, který je úchvatný především svojí psychologickou stránkou.

09.09.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Naprosto skvostně napsané dílo, které nám umožňuje nahlédnout za zavřené dveře jednoho anglického páru a prožít naplno příběh jedné týrané ženy, která pomalu propadává zoufalství. Kniha ve mě vyvolávala v podstatě dvě emoce. Lítost a hněv. Jedna z nejlepších a nejemotivnějších knih, které jsem měl zatím tu čest číst.

03.09.2017 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Tato kniha rozhodně nebyla špatná, ale ve srovnání s ostatními knihami od Stephena Kinga mi připadala docela slabá. Začátek byl velmi zajímavý a na čtení jsem se těšil, ale postupem času mi to připadalo zbytečně zdlouhavé a jediným dalším skutečně zajímavým momentem byl pro mě až konec, který mě docela překvapil.

29.08.2017 3 z 5