mija.chalka mija.chalka komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha. Četla jsem jedním dechem a musela prostě vědět, co bude dál.
Rozhodně můžu doporučit.

22.06.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Příjemné oddechové čtení. Krásný návrat do světa čar a kouzel. Mě se nejvíc líbila asi Fontána příznivé sudby.

Smrtící chaos Smrtící chaos Matt Dickinson

Wow! Knihu jsem přečetla v podstatě na posezení. Rozhodně doporučuju. Čtivé, krásně provázané....cokoli, kdokoli může ovlivnit další....stačí jedno mávnutí motýlích křídel...

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Příběh jsem poslouchala jako audioknihu většinou v autě. Občas jsem měla trochu delší pauzy a byla to moje první audiokniha. I jsem si říkala, že na čtení to prostě nemá. Ale příběh mě nakonec úplně strhnul. Parádní zápletka.

02.04.2017 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Kniha je dobrá, krásně se čte. I když jsem si domyslela, kdo za všechno může, tak až do konce mi nebylo úplně jasné proč.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Líbila se mi víc než Poslední aristokratka, spíše se mi asi více trefila do momentální nálady. Příjemná oddechovka, která zpříjemní chvíle a pobaví.

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Knižku jsem nečela poprvé a myslím, že ani naposledy. Psi jsou prostě moji. A příběh Lassie je prostě legendární....věrné přátelství, daleká cesta a všechny nástrahy, které musela překonat za jediným cílem....domů.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Film jsem viděla už před několika lety a vážně se mi moc líbil. Nedávno jsem se dostala i ke knížce a čtení si taky užila na jedničku. Vypravěčka příběhu se mi líbila už při sledování filmu. Prostě paráda. Sympatiční hrdinové, krásný příběh i přes všechnu tu tragédii. Rozhodně doporučuju knihu i film. A když už jsem u toho filmu, tak bych se na něj mohla zas někdy podívat.

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Když jsem začala knihu číst, tak mi styl psaní moc neseděl, až jsem si říkala "to asi nedam". Pak jsem ji otevřela znovu další den a skoro jsem přišla pozdě. Styl pasaní mi už nevadil a knihu jsem hltala. Silný příběh malého kluka a jeho maminky, je až neuvěřitelné, že takové a podobné věci se skutečně dějí. Zase něco trochu jiného, klobouk dolů.

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Ani nevím, co jsem přesně čekala za příběh, ale kniha se mi líbila. Svět se změnil, ale žít se musí dál. Na konci jsem se trochu zarazila, konec bych uvítala úplně jiný. Jsem ráda, že je příběh uzavřený.

02.04.2017 2 z 5

Voľba Voľba Nicholas Sparks

Zjišťuju, že se mi knížky od Sparkse prostě líbí. Brzo sáhnu určitě po další. Musím se přiznat, že mě ani nenapadlo o jakou volbu se ve skutečnosti jedná. Ale rozhodně můžu říct, že bych před takovou volbou stát nechtěla.

02.04.2017 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Konec pohádky. S tím jsem knihy tak trochu i četla. Jsem ráda, že mám dočteno, dlouho si příběh asi pamatovat nebudu, ale za mě krásně vykreslená Říše divů a Morfeus.

07.11.2016 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Knižka, o které jsem četla jak se hodně lidem líbí. Byla jsem na ní tedy zvědavá, ale ty silné ovace nesdílím. Neměla pro mě to pravé kouzlo, není to ten správný příběh, který by mě strhnul. U čtení mě drželo hlavně to že, jsem většinu knihy byla zvědavá jak a jestli autorka příběh propojí dohromady. To se jí povedlo na jedničku. Zajímavý příběh a rozhodně zajímavý konec.

27.10.2016 3 z 5

Cesta domů Cesta domů Bobbie Pyron

Mám ráda psy, hlavně ty svoje chlupáče. I proto jsem sáhla po téhle knížce. Když jsem kdysi četla Lassie, tak se mi moc líbila. Tato kniha má podobný příběh, o cestě jednoho pejska domů. Pěkný oddechový příběh. Přišla mi ale příliš pohádková, určitě pro mladší čtenáře. Třeba budu mít podobný pocit i z Lassie až si ji zas přečtu. Kdo má chuť jít cestou necestou domů.....otevřete na první stránce.

27.10.2016 3 z 5

Isola Isola Isabel Abedi

Knižka se dobře četla, děj pěkně plynul. Ke konci jsem si to teda domyslela. Za mě příjemné oddechové čtení.

24.10.2016 3 z 5

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Jako příběh celkem pěkný. Přečetla jsem ji ve vlaku. Kdyby byla delší, nevím, jestli bych dočetla do konce. Moc mě nebavila. Svůj účel ale splnila, na cestu byla dobrá.

24.10.2016 2 z 5

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Krásný příběh, jen jsem se doposud nerozhodla jestli teda končí dobře nebo špatně. Ale takový je prostě život. Kniha se mi líbila, jsem ráda, že jsem ji četla. Je to teprve druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četla a rozhodně není poslední.

19.08.2016 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Moje první kniha od tohoto autora a moc se mi líbila. Krásný příběh. Musím si pustit ještě film.

03.08.2016 5 z 5

Krásný čtivý příběh. Na začátku plný emocí. Hrdinka dost často na ránu, ale lidé jsou různí a příběh je i uvěřitelný. Někdo mi řekl, že mu chyběl úplný happyend, za mě kdyby skončila jinak, tak bych byla zklamaná. Příjemné oddychové čtení na jedno odpoledne, i když na začátku jsem měla slzy v očích.

...a postarej se o Elišku ...a postarej se o Elišku Lucie Müllerová

Hodně silný příběh na pár stránkách.