midone midone komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Asi jsem nedostala to, co jsem čekala. 93% od tří tisíc lidí, to udělalo své.
Jistě, bylo to velmi zajímavé téma. Většina učebnic dějepisu, nebo všeobecně historie se mnohokrát nepozastavuje nad osudy lidí z Litvy, Lotyšska a Estonska za druhé světové války. Bylo fajn se o tom něco dozvědět.
Co mi však chybělo, byly více propracované postavy. Nebo spíše myšlenky Liny. Celá kniha je psána Ich-formou, avšak tak nějak neosobně. Nedokázala jsem si nikoho zvlášť oblíbít, neměla jsem šanci je nějak více poznat a tím s nimi soucítit. Proto to pro mě nebyl tak silný zážitek, jako by měl být.

10.07.2023 3 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Bylo to dobré, to jako jo. Čtivé, akční, zajímavé..... Akorát mi trošičku, maliličko, ale jen kapičku začalo vadit, že se ten děj tak jako točí v kruzích. To je pobíhání sem tam sem tam, jdetioživotpasáž, sem tam a nic víc.

12.08.2022 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Heleďte se, je to dobrý, to jako jo. Čtivý, akční, hlavní hrdinové fajn. Jak se říká: nedrhne to.
Akorát jediné co bych tedy vytkla bude seznámení s Výhní. Oni tam furt hlásají něco ve smyslu; z Výhně se pos* strachy, není úniku, smrt je vysvobození, peklo je vlastně pohodička..... atd.
No a natěšená já si říkám: to je super, z toho se budu klepat strachy a ono.....nic.
Jakože teda pokud je tohle tak strašně bububu, zvrácímstrachy a hrůzu nahánějící, pak tedy nevím, do jaké kategorie patří moje bývalá ZŠ. To byl teprve očistec. Místní žáci, by do Výhně mohli kliďánko jezdit na rekreaci. Oběd by jim chutnal, dozorci sympaťáci, zvířátka, příjemné prostředí, nějaká ta práce pro udržení zdravé mysli, postele místo lavic, co víc si přát.

12.08.2022 4 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Nu, jak jen to říct?
Kostrbatě napsané, to je to, oč tu běží. Naprosto souhlasím s názory, které se shodují v tom, že je vlastně jeden velký otazník, jaký svět to je a v jaké době si ho máme sakryš představit. Dobře, hlavní hrdinka nemá IPhone, tak to asi bude ten typický čas pro všechny fantasy knihy. Víme všichni jaký, nejsme Zetka, že jo?

Mimochodem ještě 2 chyby bych chtěla vytknouti, pak dám pokoj, slibuji.
1) nevím jak vy, ale mně se to četlo hrozně blbě. Jednak kvůli tomu, že to bylo vážně velmi nezajímavé a nezáživné, druhak kvůli jazyku. Prostě návaznost textu mi přišla taková nic moc.

2) Hlavní hrdinka mě opravdu veeeeeeeeeeeeeeeelmi sr... tedy chci říct štvala. Nikdy se mi nestalo, že bych hlavního hrdinu tak strašně nesnášela jako tady. Furt jen kručela, kňučela, kvičela a nic z toho. Taková Bella z Nového Měsíce hadr

12.08.2022 2 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Předtím, než jsem vůbec věděla, že existuje kniha, jsem asi tisíckrát viděla film, který je jedním z mých nejoblíbenějších. Kniha je o něco méně "horororovější" než film, ale to ji má kvalitě rozhodně neubírá. Výborná mrazivá atmosféra, která se zároveň prolíná s pohádkou. Nechápu, jak toho autor docílil....... Rozhodně 5/5

18.04.2022 5 z 5

Ema je na všetko sama Ema je na všetko sama Jacqueline Wilson

Moc moc pěkné, opravdu. S knihami od této autorky holky 9-11 pravděpodobně nešlápnou vedle. Konec se mi ale nelíbil.

Čtyřlístek pro štěstí Čtyřlístek pro štěstí Jacqueline Wilson

Historická Anglie, odvážná hlavní hrdinka, co nic moc nedostane zadarmo. Uvěřitelné a skvělé.

15.04.2022 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Mně se všechny ty povídky moc líbily.

Zlobilky Zlobilky Martina Drijverová

Já jsem to četla, když mi bylo čtrnáct. Nesmějte se mi. Ty výčitky z falšování počtu povinně přečtených knih na prvním stupni, mě asi dohnaly. I přesto, že to je pro malý, docela mě to bavilo. I když ne všechno.

15.04.2022

Asi jo, ale zároveň ne. Já nevím no. Není to Harry Potter.

15.04.2022 4 z 5

Asi měla Rowlingová nechat 7 knih a konec. Bohužel, ztrácí to kouzlo i kvalitu. U čtení jsem se nudila.

15.04.2022 3 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Jody Revenson

Nedělejte tu blbost jako já a rozečtěte si k tomu ještě jinou, beletrickou knihu. Já jsem se totiž u toho docela nudila a pořád jsem podvědomě čekala nějaký děj. Vím, že je to kniha faktu, která JE bez děje, opravdu.

Ztracený ježeček Ztracený ježeček Jill Hucklesby

Pokud máte dítě, co si ještě vede čtenářský deník, nebo jste to vy, co si tuto věc musí vést, doporučuji. Hezky se pak píše do kolonky DĚJ, protože ten v knize není moc komplikovaný.

Zachráněná sovička Zachráněná sovička Sue Mongredien

Hezké, milé. Pro malé děti, co mají rády zvířátka, úžasné.

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

To je tedy, musím přiznat, docela dost trefné. A má to hezké ilustrace.

15.04.2022 5 z 5

Harry Potter – 3D průvodce: Bradavice, jak je znáte z filmů Harry Potter – 3D průvodce: Bradavice, jak je znáte z filmů Matthew Reinhart

Je boží, jak jsou všude nějaký tahačky a skrytá okýnka. Připadala jsem si jako nadšený malý harant, když jsem všechno musela okamžitě najít a vyzkoušet.

Čtyři děti a skřítek Čtyři děti a skřítek Jacqueline Wilson

Doporučuji mladším čtenářům Wilsonové. Výborná zejména pro ty, co už vyrostly z těch knih pro děti 6-8 a chtějí vyzkoušet opravdovou beletrii.

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Taková nostalgie! Toto byla úplně první kniha, u které jsem brečela.

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Dojemné, krásné, úžasné..... člověk se snadno ztotožní s hlavní hrdinkou.

Případ modrého kolotoče Případ modrého kolotoče Jürgen Banscherus

Četla jsem to asi v páté třídě. Do čtenářáku mi chyběla jedna kniha. Paní učitelko, nikdy vám neodpustím, že jste mi řekla, že je to možná tak pro první/druhou třídu. Nene! Mně se to líbilo mnohem víc, než jiné knihy.