Michonne Michonne komentáře u knih

Knihy o knihách jsou skutečným pohlazením po duši, takže knihomilové vstupte!

PS: Jsem ráda, že ke stránkám nečichám pouze já. :))

31.03.2019 5 z 5

Upírské příběhy Upírské příběhy Arthur Conan Doyle

Racionální uvažování Sherlocka Holmese i během řešení velice neobvyklých situací, je nadmíru uklidňující. :)
Já osobně jsem si od Doyla už dlouho chtěla přečíst něco dalšího kromě jeho děl věnovaných výše zmiňovanému detektivovi. Díky této knize se to podařilo, užijete si Holmese a dostanete se i k jeho méně známým, ale rovněž skvělým a napínavým povídkám.

02.01.2019 5 z 5

Čtyři labutě Čtyři labutě Winston Graham

Poldark vás prostě nepustí - čtete, přečtete a hned se těšíte na další díl. Já osobně jsem si šestý díl užila ještě více než předešlé, a to proto, že jsou mi osudy postav stále blíž a blíž.

13.12.2018 5 z 5

Služebník smrti Služebník smrti Sam Christer (p)

Tak takhle se zrodil agent 007. :)

Moriarty je v knize téměř stále, Sherlock se občas mihne, rozhodně se ale stylem psaní nejedná o klasickou doylovku. Příběh je v rukou antihrdiny, který ve věznici čeká na popravu a tak trochu zpytuje své svědomí. Víru v život ale neztrácí...

29.07.2018 5 z 5

Velká kniha příběhů Sherlocka Holmese Velká kniha příběhů Sherlocka Holmese Otto Penzler

Tohle nepřeberné množství variací mého milovaného detektiva si opravdu užívám! Některé příběhy jakoby z pera Arthura Conana Doyla vypadly, jiné představují Sherlocka Holmese v trochu (či více) jiném světle a nebudu Vám lhát, v několika případech se možná trochu rozčílíte, protože z našeho úžasného a bezchybného vyšetřovatele si přece nikdo nesmí tropit žerty! :)
Vazba je nádherná, ještě tak, kdyby do mé knihovničky přibyl stejný formát obsahující všechny romány a povídky s Sherlockem od sira Doyla. :)

01.01.2018 5 z 5

Zdají se psům sny? Zdají se psům sny? Stanley Coren

Zřejmě bychom těžko hledali páníčka, kterého by tahle kniha nezaujala.

Zajímavosti jsou členěny do krátkých, přehledných kapitol, takže si vždycky najdete chvilku času dozvědět se něco nového. Samozřejmě se po přečtení určitých pasáží neubráníte pokusům a následnému pozorování svého psího přítele, s čímž on možná úplně spokojený nebude. Alespoň můj kavalír Willy už byl včera trochu mrzutý. :) Desky knihy jsou pro mě takovou třešinkou.

30.09.2017 5 z 5

Příručka pravého detektiva Příručka pravého detektiva Jedediah Berry

Typy pro detektivy v úvodu každé kapitoly se mi moc líbí. Jinak jsem se knihou prokousávala velice obtížně.

28.09.2017 1 z 5

Prach a stín Prach a stín Lyndsay Faye

Kniha určená věrným fanouškům doylovského stylu psaní. Znuděný Holmes se vydává na hon Jacka Rozparovače a buďte si jistí, že ho čeká spoustu nástrah, s kterými bude nucen se - s jeho obvyklou grácií - poprat. Můžete hádat, zda rozluští jednu z největších záhad, tedy kdo je vrahem tehdejších londýnských společnic. Selže? A pokud ne, jakto že pachatel dodnes není znám?

21.09.2017 5 z 5

Páté srdce Páté srdce Dan Simmons

Velká, mohutná, s krásným přebalem, jinak řečeno pokud patříte k milovníkům papírových pevně vázaných knih, zaujme Vás tahle na první pohled. Průběh možná trochu akčnější než jsme zvyklí... odhalující skutečnost, která tak trochu mění podstatu našeho detektiva. Možná oželíte zamlžený Londýn a s chutí se vydáte do Ameriky, možná budete postrádat Watsona, možná si oblíbíte Henryho Jamese, společníka v zástupu. Zajisté ale budete napnutí, jak tenhle zamotaný příběh skončí!

21.09.2017 5 z 5

Nikdo nemá alibi Nikdo nemá alibi Rudolf Čechura

I když se jedná o detektivky, potažmo vraždy, je třeba brát vyšetřování trochu s nadhledem. Oba hlavní hrdinové jsou možná i pro výměnu klasických a jim určených rolí totiž kouzelně zábavní.

Ruku na srdce, Sherlockiani, kdo by výhru ve sportce nezasvětil stejnému účelu? A kdo o tom občas alespoň nesní? :)

10.09.2017 4 z 5

Moriarty Moriarty Anthony Horowitz

Je opravdu těžkým úkolem popsat dojem z této knihy, aniž bych vyzradila zápletku. Zřejmě to ani není možné, a proto mnohé pocity zůstanou skryté.

Knížky zasvěcené Sherlocku Holmesovi čtu vždy velice pečlivě a pomalu. Vracím se průběžně k některým pasážím,... zkrátka mi nesmí nic uniknout! Ať už je to tím, že k Sherlocku Holmesovi chovám velké sympatie a tudíž si četbu jeho osobě věnovanou nadmíru užívám a nebo tím, že ho chci prostě jen samolibě přechytračit, sama neumím posoudit. Dobře, asi by to šlo :), to teď ale není vůbec podstatné. Důležité je, že mi to tentokrát vůbec k ničemu nebylo! Autor knihy mě dokázal několikrát oklamat, překvapit a absolutně šokovat. Nechci přehánět, ale při určité pasáži (Kdo už má knihu dočtenou, pravděpodobně ví, o čem mluvím.) mě zamrazilo. Doslova! Nevzpomínám si, že bych takhle silnou emoci při četbě pocítila, zřejmě to bude tou nepředvídatelností a krutostí samotného příběhu, která na mě v ten moment sálala.

06.09.2017 5 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou.
Lukáš 11:35

25.08.2017 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Hrdinové Irvingových knih se mému srdci zdájí být vždy tak blízko... a zároveň daleko. Zvláštní pocit, který mám pouze z jeho děl.
Pravidla moštárny je jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Doporučuji! :)

24.08.2017

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Už jsem v hlavě vymýšlela komentář v podobě rozhovoru ukončený frází "tak jo", ale pak jsem zalistovala a došlo mi, že by to bylo asi celkem klišé. Tak nic.

24.08.2017 3 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

První třetina knihy plynule navazuje na závěr druhého dílu. Děj se odehrává na jiných místech (možná lépe řečeno časech), působí napínavě a rychle odsýpá.

Zbylá část knihy už maličko ztrácí původní šarm. Knihy série Cizinka jsou dosti obsáhlé a tady je asi první moment, kdy si to čtenář začne uvědomovat. Děj se zaobírá osobními problémy aktérů, nikoli známou historickou událostí, do které jsou zapleteni, což bylo na minulé knize právě to "extra" a hlavně se některé motivy (dost často) nápadně opakují.

23.08.2017 4 z 5

Blatná, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie Blatná, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie Roman Lavička

Úžasná kniha plná detailů a zajímavostí, ke kterým se asi jinak jen tak nedostanete!

19.07.2017 5 z 5

Sherlock Sherlock Guy Adams

Pro fanoušky seriálu je tohle úplná slast! V knize najdete vše, co byste si mohli přát - vtip, ironii, fotografie, detaily, kterých si při prvním shlédnutí jednotlivých dílů ani nevšimnete i hromadu zajímavých informací z původního světa Sherlocka Holmese.

19.07.2017 5 z 5