michimuller - Příspěvky

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Nevím jestli může mít kniha status přečteno, když jsem ji zavřela někde na 200 stránce, že to teda fakt NE. Zbytek jsem náhodně prolistovala.Hlavní hrdinka meganaivní a to nechci nikoho urazit a pan Gray, no zbohatlický pan podnikatel s chováním dobytka. Tohle nemá s erotikou a sexem naprosto nic společného, ani jako softporno, jako červená knihovna to také nemá šanci a to autorka zvládla vycucat z prstu rovnou trilogii. Není to ani ryba ani rak, ztráta času. Nechápu, že to může být hodnoceno jako kniha roku. Já jsem vkusem knížek někde diametrálně jinde. Přesto dávám hvězdičku, uznávám kolik úsilí to autorku muselo stát vyplodit takové kvantum stránek odpadu.

12.02.2015

Sběratel motýlůSběratel motýlůD. Hutchison

Psychologicky zajímavé téma a netradiční prostředí, které se v konkurenčních knihách téměř neobjevuje. To by mohlo být na straně plusů a možná i důvodem, že jsem audioverzi knížky doposlouchala celou. Už v první třetině jsem sama sobě si vyhrožovala, že ji z mobilu smažu. Zdlouhavý příběh vyprávěný poměrně nesympatickou postavou "motýlka Máji" s pro mě zcela překombinovanou povahou, zvláštními reakcemi a napsanou opačným stylem , donekonečna prodlužováno postavami dalších "motýlků". K tomu prostředí zahrady téměř kopírováno z reatity show vily Big Brothera okořeněné maximální zvrhlostí a dekadencí. Technicky s minimálním personálem jedné jediné ženy jako kuchařky, ošetřovatelky, komorné a uklízečky ukočírovat "dívčí tábor"prostě slátanina, kterou by opravdu málokdo bral jako uvěřitelnou. Příběh samotný výplod chorého mozku, masový vrah a sexuálně narušený delikvent jako úspěšný podnikatel a majitel realit a "zahradník" kterého vlastně až do konce nikdo nikdy nepodezíral a 30 let své zvrácené existence mu všechno procházelo...No za mě opravdu ne, tohle spadá do kategorie ztraceného času a jako klasickou knihu bych odložila po 100 stránkách.

17.03.2018

Prázdné křesloPrázdné křesloJ. Deaver

Deaver je prostě "pan spisovatel" příběh podle šablony nic není jak se zdá, všechno je jinak jak se jeví a dopadne to úúúúplně jinak, než kam to směřuje. A přesně tohle mám na jeho knížkách ráda. Postava Hmyzouna byla skvěle propracovaná a jeho postřehy ze života hmyzu dobré koření příběhu. Prostředí bažin a močálů Severní Karolíny příjemná změna pro standardně luxusně vybavené prostředí ve kterém se Rhyme obvykle vyskytuje. Audio kniha načtená Janem Vondráčkem 100% audio zážitek. Poslouchá se se zatajeným dechem.

28.02.2018

TriptychTriptychK. Slaughter

Jedním slovem perfektní! Už jsem se bála, že se mi pod ruku dostávají jen průměrné knížky. Skvělá zápletka, promyšlený příběh, člověk se u toho ani chvilku nenudil. 5 * z 5 naprosto zaslouženě. Knížka otevřela další skvělou sérii.

08.06.2015

Osudová cestaOsudová cestaK. Reichs

Dějová zápletka zasazená na místo letecké havárie v lesích, kompletace lidských ostatků, krizové štáby, setkání s vlky, kojoty nebo která psovitá šelma tam děsí lidi. Autorčina odbornost je úžasně zakomponována do děje. Mě se knížka moc líbila a autorka mě přesvědčila, že sáhnout po jejím románu není ztráta času.

NetopýrNetopýrJ. Nesbø

Trošku paradox když se sága severské krimi otevírá zrovna v Australském Sydney, ale dobrý, dost dobrý! Už jsem se s ikonickým HH potkala a chci toho přečíst víc. Formát audioknihy čtené charismatickým hlasem Hynka Čermáka to posouvá přes rámec hodnocení, což by bylo vůči autorovi nefér. Líbil se mi závěr v prostředí v mořském světě, padouch skončil v potravním řetězci. Krokodýl, sem tam nějakej žralok, netopýr, černý had, staré legendy..moc dobře okořeněné, doporučuji.

21.02.2018

ProměnaProměnaN. L. J. Holder

Lykantropie pro teenagery, nebo spíše pro slečny. Milá, příjemná knížka na dovolenou jak dělaná, populární tématika současnosti, ničím nepřekvapila ani neurazila, prostě příjemně strávený čas nad knížkou nad kterou nemusíte přemýšlet. Určitě ji více ocení o generaci mladší čtenářky.

04.12.2014

Vraní dívkaVraní dívkaE. A. Sund

Souhlasím že Vraní dívka je jen pro silné povahy, které se dokáží překecat ji dočíst celou. Severské perly detektivek jsou zřejmě velmi přeceňované! Vraní dívka byla pro mě jen o něco málo záživnější než směrnice ISO...bohužel.

28.12.2014

Smrtící rozhodnutíSmrtící rozhodnutíK. Reichs

Brilantní vyprávění soudní antropoložky, naprosto mi nevadí rozsah knížky, čte se jedním dechem, odborná terminologie a znalosti podávané normální čtenářské veřejnosti zaslouží i hvězdičku navíc.Já jsem se u této knížky dobře bavila.

ZmizeláZmizeláG. Flynn

Pro mě spíše velké zklamání...začátek cca 100 stran jsem zvládla 2x odložit na neurčito a vrátila se ke knize díky mnoha recenzím, že se se začátkem potýkalo více čtenářů. Potom knížka nabrala na ději a docela mě bavila až do třetí části. Ta mi přišla opět jako vytržená z kontextu a naprosto mi do děje nepasovala. Nečekala jsem naivní konec samozřejmého happyendu, ale takový vykonstruovaný konec dvou psychicky narušených jedinců mi přišel prostě mimo mísu. Jako by to už autorku vyčerpalo a unavilo škorpení hlavních hrdinů a rozhodla se potrestat hlavně čtenáře. Od filmového zpracování mě to naprosto odradilo... Doporučuji přečíst bez první a poslední části, co mi přišly jako naprostá ztráta času a věřím, že to románu velice prospěje.

28.12.2014

Kosti v pískuKosti v pískuK. Reichs

Po svatých kostech, které mě nebavily je zpátky skvělé čtení ze zajímavého prostředí archeologického semináře v terénu. Vykopávky indiánského pohřebiště, domek na pláži, nemocná kamarádka patoložka a dva životní chlapi hlavní hrdinky, bývalý a budoucí. Mě se tu vztahový trojúhelník doslova líbil a to zastávám názor, že tohle téma je ve skvělých knížkách jen vata. Tento román se moc povedl. Doporučuji.

15.01.2015

Kosti na popelKosti na popelK. Reichs

Skvělá detektivka, kanadské prostředí, výlet do dětství a potrefená sestra Harry, ta se úžasně povedla, člověk až žasne, že mohou být sestry až tak moc rozdílné. Malé mínus, zase ta nešťastná krkolomná francouzština, už v jiných knížkách jsem z ní nebyla nadšená, ale tady mi vadila asi ještě o něco víc. Tématika "nalezení kostry kamarádky z dětství" mi přišla hodně osobní, a určitě bych tím procházet v reálném životě nechtěla. Čte se jedním dechem

Poslední přáníPoslední přáníA. Sapkowski

Skvělá audio kniha, řekla bych že těm chodícím knížkám přicházím na chuť víc a víc. Povídky sice nepatří mezi mé preference, ale Sapkowskému se Geralt opravdu povedl, nejen v této knížce. Zopakovala jsem si ji po letech znovu. Líbila se mi tehdy i teď. Krásná pohádka.

11.02.2015

Malinkatý kreténMalinkatý kreténZ. Frýbová

Malinkatý kretén je malinkatý kretén...prostě oddychovka, když je člověk ze všeho světa tak nějak na dně a sahá mu po krku deprese, tohle ho donutí se začít smát. A pokud máte doma ještě navíc pejska, podíváte se do jeho oddaných očí a v hlavě vám zazní hláška jak vás má páníčka na salámu, dáte autorce hvězdiček klidně šest. V tomhle se dá číst a listovat celý život.

12.02.2015

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

Hobitek pan Bilbo prostě byl super, když jsem ho četla v mládí a je skvělý zas i po 20 letech, i když se od té doby můj vkus orientoval někam úplně jinam. Dostala jsem se k němu ve formě senzační audioknihy čtené moc příjemným hlasem Vladimíra Kudly. Nejoblíbenější postava určitě Glum, možná i díky filmovému zpracování trilogie pána prstenů, kde byl Glum jedinečnej. Páni trpaslíci mi splývali dohromady a ani na konci jsem nevěděla kterej je kterej, ale to určitě neubírá kouzlu této nádherné pohádce ze Středozemě. Jen mi bylo líto, že drak Šmak bylo jen takové okrajové dobrodružství. Doporučuji vyzkoušet tuto audio knihu, která dává Hobitovi další rozměr.

05.03.2015

Zoufalé ženy dělají zoufalé věciZoufalé ženy dělají zoufalé věciH. Pawlowská

Malinká knížka plná emocí, humoru, životních postřehů, partnerských vztahů, rodiny, příběhů přátel a lásek. Kratičké fejetony které straší v každém časopise. Pro někoho kdo dává přednost velkoformátovým románům 500 stran a víc by to mělo být nehodnotitelné. Ale je to Halina, mediální osobnost s precizním vyjadřováním emocí, před kterou opravdu klobouk dolů. Z knížky jsem přečetla jen pár stránek, když mi to kamarádka dala jako audioknihu, čtené přímo paní Halinou. Stálo to za to, žádná ztráta času.Milé, příjemné...někdy člověk musí proložit detektivky něčím nenáročně obyčejným.

12.03.2015

BrusinkyBrusinkyB. Nesvadbová

Malinká knížka plná emocí, rádoby humoru, životních postřehů, partnerských vztahů, rodiny, příběhů přítelkyň a lásek. Kratičké fejetony které straší v každém ryze dámském časopise. Pro někoho kdo dává přednost velkoformátovým románům 500 stran a víc by to mělo být nehodnotitelné a tak aspoň jedna hvězdička za přínos, co už nikdy nechci dostat do ruky. Ke smůle této knížečky jsem ji dostala jako audioknihu společně s audioknížkou Haliny Pawlovské Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Když dva dělají totéž, není to totéž...

12.03.2015

StmíváníStmíváníS. Meyer

Přečetla jsem podruhé, poprvé to bylo pro mě v emočně náročném období, dnes s velkou dávkou odstupu a kupodivu líbilo se mi stmívání tehdy i teď. O téhle knížce se napsalo už víc, než by celý román zvládl. Pro mě to byla remake Romea a Julie po upírsku, prostě stará dobová klasika co se povedla.

11.05.2015

HedvábníkHedvábníkR. Galbraith (pseudonym)

Volání kukačky jsem nečetla, takže to bylo moje první setkání s Cormoranem a ač jsem se tomu bránila sebevíc viděla jsem v něm legendárního detektiva v pomačkaném baloňáku Colomba. Možná za to může podmanivý hlas Petra Olivy, který audioknížku načetl. Přiznám se, že jsem s Cormoranem nachodila pěkných pár kilometrů po procházkách se psem, klasickou knížku bych v tomto případě odložila velmi brzy nedočtenou. Tahle knížka se nedá moc hodnotit, má něco do sebe jistě verze v audiu, jak jsem zmínila, dějově moc dlouhá, moc utahaná, nic neříkající, pes honící se za svým ocasem, přesto jsem chtěla vědět jak to dopadne, autorka si prostě pozornost ve vyprávění udržela až do konce. Bombyx mori byla perverzní slátanina, výplod chorého inteligentního mozku pojmenovat někoho Phallus impudicus, na to si už vždycky vzpomenu, když na tuhle houbičku narazím v lese. A ještě mi po přečtení zůstala v hlavě citace" Celý svět píše knížky, který nikdo nečte".... Co se na tohle dá říct?

11.05.2015

Aréna smrtiAréna smrtiS. Collins

Od této audio verze knížky jsem naprosto nic neočekávala a kdo nic neočekává, nemůže být zklamaný. Naopak příjemné překvapení prostředí smrtící reality show, křížené fantasy. Oživení příběhu pomocí milostného trošku divného románku tam snad ani nemuselo být, ale věřím, že si našlo své příznivce. Na mě ovšem působilo jako spíše naivní romantický blábol uprostřed boje o přežití. Zpracování knížky a jednoduchý vyjadřovací styl se k fantasy naprosto nehodí. Malá slovní zásoba, skoro bych se ani nedivila kdyby autorka používala jen věty holé. A ještě jeden podstatný nedostatek naprosto ploché postavy prostě tohle je A, tohle B a tohle C. Akceptuji, že román je zaměřen na jinou věkovou skupinu, ale skvěle zpracovaná audio verze posouvá moje subjektivní hodnocení o zaslouženou hvězdičku výše.

08.06.2015

Vražedná pomstaVražedná pomstaS. Collins

Jednoduše zvláštní...První díl byl o něčem, táhl na reality show a příběh měl nějaký smysl, druhý díl se ze začátku zdál jako vyždímání zbytku co se do jedničky prostorově nevešlo a pak aby to o něčem bylo nahnala autorka hlavní protagonisty znovu do arény. Aréna se kupodivu povedla dokonce líp než ta první. Takže překvapení čtivé knížky. Ovšem hvězdičku dolů co autorka provedla s Katniss, celkově emočně plochou postavu vyšperkovala a propracovala, výsledkem byla slátanina holky neschopné se rozhodnout, nic nechápající nad ničím vlastně správně nepřemýšlející, permanentně zmatená jak lesní včela, jako by snad jako mentální mrzák byla pro čtenáře zajímavější...děs!

02.07.2015

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Naprosto skvělá audioknížka, která mě dostala. Ze začátku jsem doporučení moc nebrala, mám raději audio knížky načtené mužským hlasem, ale tohle se hodně povedlo. Holger Munch byla skvěle zpracovaná postava vyšetřovatele, že se těším na další příběh. Jeho partnerka a vlastně hlavní hrdinka Mia mi naopak přišla nedotažená, možná díky své pohnuté minulosti, ale věřím, že příště bude o stupeň lepší. Mám ráda přemýšlení nad dějem, proč se situace vyvíjí v daném směru a tahle detektivka naprosto předčila mé očekávání. Doporučuji i severské detektivky mají něco do sebe.

06.07.2016

Krvavé evangeliumKrvavé evangeliumJ. Rollins (pseudonym)

Rozporuplné hodnocení, 4 je málo 5 je moc. Krásné prostředí, Rollinsův styl vyprávění nádherný, vliv druhého autora, tedy autorky podstatný. A to je možná to, co pro mě bylo rušivé. Místy sladké až z toho bolí zuby, pořád někdo po někom toužil a hladově pokukoval a poměrně zdlouhavé. Jednoduše pro mě emočně předimenzované. Dvě vlčí potvory s nádhernými jmény, naopak mile sympatické. Legendární Čachtická kněžna a Rasputin mě nemohli překvapit víc, mýtická medvědice Ursa a spousta dalších propojení s historickými prvky se hodně povedlo. Na první díl poměrně široce obsáhlé, ovšem jako trilogii zvládnout naráz si rozhodně netroufám. Audio forma naprosto skvělá.

11.04.2018

ČervenkaČervenkaJ. Nesbø

Pocitově 4+ a to jsem se docela červenky bála. Nemám ráda knížky z válečného prostředí s dějem někde na frontách a zákopech a už vůbec mi nesedí všelijaké proplétání časových linií minulosti a přítomnosti. Ale pomyslný klobouk dolů, skvělé, čtivé poutavé a to co jindy knížkám vytýkám mi vůbec nevadilo. Ta melodramatická červená knihovna sestřiček a pacientů v lazaretu se dala skousnout. Také mě překvapil konec, že ikonický HH to nakonec poskládal z válečného deníku. Naopak velice se mi líbily pasáže HH rozervané duše po vraždě kolegyně a sýkorka. Já jsem nadšená a nejen díky charismatickému hlasu Hynka Čermáka v audio verzi, ano tohle se hodně povedlo!

30.04.2018

ArtemisArtemisA. Weir

Artemis- krásná obálka v malachitové zeleni.. ačkoliv tématicky není můj šálek kávy ani prostředí města na měsíci, tématika sci-fi nebo jiná knížka autora. Andy Weirem jsem nepolíbená a zaujal mě myslím negativní komentář, který jsem na tuhle knížku zaslechla, tak jsem se do ní pustila. Stopařova průvodce po galaxii považuji za TOP sci-fi žánru a proto nepředpokládám, že by jej mohlo něco překonat. Artemis překlavila... neuvěřitelně arogantní hlavní hrdinkou, nestává se mi, že by mi byl někdo tak moc nesympatický a iritoval mě snad každý jeho nápad. Snad právě proto, že se děj ubíral v začarovaném kruhu průserů nepravidelně po sobě jdoucích mě přesvědčilo vydržet do konce. Hlavní hrdinka permanentně zmatená jako chameleon v pytlíku lentilek se snažila napravit svá rozhodnutí a převzít odpovědnost za své přešlapy v technicky detailně popisovaném prostředí. Nikdy by mě nenapadlo jak může být profese svářečů zajímavá a vzrušující a že se o ní dá tolik napsat. Na můj vkus poměrně jednoduchý slovník a plný vulgarit, vyšperkovaný humorem. K jídlu je blivajz 100x jinak a chutná jako satanova prdel... Zaujal mě slovní obrat " Vy patogenní kreaturo" a reakce na to " nemyslete si že si to nenajdu co to znamená". Autor zřejmě záměně srážel inteligenci hlavní hrdinky, otázkou může být proč??? Audioverze načtená Terezkou Dočkalovou posouvá hodnocení o level výše.

Zimní oběťZimní oběťM. Kallentoft

Nový král skandinávské detektivky, dominantní kniha v prodejnosti v severských zemích, tak jsem se dala zlákat na dobře propracovaný marketingový tah. Hned na první dojem upoutal nezvyklý styl psaní nádherně květnatého slohu, popisky zamrzlého severu a úvahy samotné oběti, to tu ještě nebylo! Sympatická detektivka, která pobavila, ale zároveň nijak nenadchla, zápletky vzbuzující otázky, co zůstávají nezodpovězeny, nitky příběhu nevedoucí nikam, snad jen do zamrzlých plání severu. Závěrem "zimní oběť" je velmi napínavá a skvěle se čte, líbila se mi, určitě vyzkouším další knížku autora, protože jednoduše od krále skandinávské detektivky očekávám něco víc co tu zřejmě nebylo.

26.11.2014

Drasticky děsivý DexterDrasticky děsivý DexterJ. Lindsay

Jako mnoho dalších lidí jsem viděla seriálové zpracování Dextra a zcela jednoduše mě bavil. Na knihu jsem narazila až hodně později a nic světového jsem od příběhu nečekala. A kdo nic neočekává, nemůže být zklamán, já ovšem naopak byla nadšená. Výborně psaný příběh v "ich formě" se četl sám. Oproti seriálovému Dextrovi byl daleko více sarkastičtější a trousil bonmoty při každé příležitosti, sociopat a masový vrah, kterého si čtenář musí zamilovat. Příběh plný paradoxů ani náhodou nenudí. Rozhodně mi nevadila seriálová tvář Dextra a musím říct, že tenhle knižní je daleko lepší! Doporučuji a čtu další pokračování.

04.12.2014

Přijdu tě zabítPřijdu tě zabítK. Reichs

Pořídila jsem si čtečku a dostala k ní tuto knihu + 14 dalších dílů pokračování. Skvělé čtení přesně podle mých představ. Zápletka je precizní, všechny nitky někam vedou, každá otázka má svoji odpověď. Popisy místa činu mi přijdou jako z pera forenzní laboratoře kriminálky Las Vegas. Vyloženě jsem si užívala znalostí soudní antropoložky a autorky, knížce to přidává na autentičnosti. Nejen že se u knížky dobře bavím, ale obohatí mi rozhledy v mnoha oblastech. Není to jen taková "detektivka" se zajímavým příběhem, mě je Tempe Brennanová velice sympatická. Malinké mínus já nemusím zdvořilostní větičky ve francouzštině, ty mi tam příjdou zbytečné.

Vážná tajemstvíVážná tajemstvíK. Reichs

Guatemala. Masový hrob ve staré studni, dějová linie na podkladech skutečných událostí. To nejsou jen detektivní romány vycucané z prstu, to je příběh vystavěný na historii. Moc povedený příběh, netradiční prostředí, světová spolupráce, popisy místního prostředí i poměrů, prostě dokonalá detektivka. Už se těším na další.

Divoké kostiDivoké kostiK. Reichs

Divoké kosti je dějově "divoké" čtení. Tři naprosto nesouvisející případy, kostra miminka v kamnech, medvědí ostatky a havárie malého letadla postupem času na sebe nabalují souvislosti a propojují se. Styl autorčina psaní má svůj nezaměnitelný rukopis v odbornosti a o to je děj zajímavější. Líbilo se mi otevření docela tvrdého tématu, ochrana životního prostředí co nutí i běžného čtenáře zamýšlet se nad tímto tématem, co knížka, to jiné prostředí. Super!

1 2 3