michimuller michimuller komentáře u knih

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Audiokniha naprosto super načtená, pan Preiss umí. A pan autor Goffa v současné době nejlepší a nejdravější štika v rybníčku českých detektivek. Pro mě série s Markem Terencem Vrázem o malinko sympatičtější a zajímavější. Doporučuji. Sáhnout po knížce pana Goffy není nikdy ztráta času.

12.09.2023 4 z 5

Stínozem Stínozem Peter Straub

Anarchie.. dočteno jen pro splnění čtenářské výzvy. To nejzajímavější z knihy byla nádherná obálka.

29.08.2023 3 z 5

Studna Studna Marie Jakoubková

Tak to byl čistokrevnej horor, přečíst to až do konce! Nejsem povídkový typ, ale toto bylo utrpení na 128 stranách. Jestli se autorka opravdu živí psaním knih, klobouk dolů, že to někdo vydá. Od odpadu se to liší pouze opravdu povedenou obálkou. Dialogy na úrovni retardů...fakt škoda času!

12.07.2023 1 z 5

Vlčí hora Vlčí hora Ivana Ondriová

Hysterka a psychopat aneb dva pitomci v lese! Do nádherné přírody zasazený mrazivý příběh dvou nesympatických postav. Co dělá na vysokohorském treku městská fiflena? Kňourá ... hodně neuvěřitelný příběh, ovšem na druhou stranu skvěle napsaný a s precizně budovanou atmosférou. Víkendovka. Chvilkama mi to dokonce připomínalo Karikův styl. Tohle vlastně není vůbec špatná knížka, jak by se z komentářů mohlo zdát. Jednu hvězdu dolů za zbytečný sex 100x jinak a za naprosto ulítlé chování vlka, stačilo na konci napsat, že to byl zatoulaný pes z nějaké samoty a bylo by to o level nahoru.

21.06.2022 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Dala jsem si soukromou výzvu dát si tři knížky jednoho autora po sobě a forma audioknihy je k tomu jak dělaná. Perfektně načteno panem Vasilem Fridrichem, že snad připustím, že byl i o malinko lepší než můj favorit Petr Kubes, který může číst i telefonní seznam a bude skvělý. Fantasticky podkresleno hudbou se saxíkem, takže jednička s hvězdičkou. Jámu jsem si díky tomu užila, byla temná, ale ne depresivní, měla spoustu dějových linek, kliček a odboček, ale nebyla nepřehledná, že by se člověk musel vracet. Měla zajímavý děj zasazený do konkrétního místa, kde v podstatě chcípnul pes a nic se tam neděje a přesto se děje, že nebyla vůbec nudná. Nerada se opakuji, ale vykrádání mistra Kinga, to fakt ani omylem. Já Kinga čtu ráda a spoustu jeho knížek mám přečtenou víckrát. Jestli někomu připadá, že si snad autorka dovolila v Jámě parazitovat na Řbitovu zvířátek, tak má bujnou fantasii. Zmínka, nápad, myšlenka....nic víc. Mě se v příběhu líbila panenka Abbyočka a možná jsem si ji představovala jako Chucky a rozhodně to neberu jako vykrádání kultovního filmu. Malinkej mínus za tu dluhovou past, sice se celou knížkou proplétá linka finančního dluhu, ale kdyby ji autorka vyškrtnula, naprosto nic by se nastalo, tak nějak mi přišla nadbytečná. A protože závěr patří mistrům a autorka se prozatím pomalinku rozepisuje, tady jednu hvězdičku beru. Knížka byla skvělým mixem a stojí za přečtení. A já si dám Ti druzí.

04.03.2022 4 z 5

Keto dobroty sladkosti a pečivo při nízkosacharidových režimech Keto dobroty sladkosti a pečivo při nízkosacharidových režimech Urvashi Pitre

Tak pro mě nic úžasného. Dva recepty z celé knížky možná vyzkouším a to proto, že uvedené ingredience jsou dostupné. Chléb z ořechů a semen a toustový chleba z mandlové mouky. Všechno sladké pečení má sladidlo, které pro mě není dostupné. Přijde mi, že knížka není určená pro naši zemi, škoda. Začátek knížky "jak chápat a počítat" mi přijde jako zajímavé k proniknutí do dané problematiky, takže jedna hvězdička a druhá za nádherné lákavé fotky.

04.03.2022 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller...ach jo! Srovnávání se Stephenem Kingem proboha proč? Dávat hned nálepky někomu, kdo si vyšlapává vlastní cestu mu spíše ubližuje a to si autorka za svoji hodně dobrou prvotinu nezaslouží. Mě se Kříďák líbil a vůbec mi nevadí, že zůstala některá tajemství a nevysvětlené záhady záhadami napořád. To přeci k mysteriu patří. Audioknížka namluvená panem Vasilem Fridrichem naprosto super poslech. Za příjemně děsivou a tajemnou atmosféru po celou dobu příběhu zasloužené čtyři hvězdičky. Mínus jedna pidi hvězdička za konec, závěr patří mistrům a to tu nebylo. Ale já si dám volné pokračování v další autorčině knížce Jámy.

01.03.2022 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Super skvělé nadčasové! Audio kniha načtená panem Vladimírem Čechem, naprosto dokonalá. Já knihomol detektivek jsem si dala tuto královnu do výzvy, neboť příběh notoricky známý jsem vlastně nikdy nečetla. Byla to rychlá jízda už dlouho se mi nestalo, že bych zavírala knížku, tedy vypínala mobil ve 4 ráno. Já jsem si tuhle klasiku užila, rychlý spád, rozklad psychologie postav, gradace děje, prostě osvěžující bonbonek mezi dnešními brutálně krvavými severskými příběhy jako třešnička na dortíku. Tohle mě hodně bavilo, Agatho byla jste geniální a ve své době fakt královna detektivek.

23.02.2022 5 z 5

Krátká paměť pana rady Krátká paměť pana rady Arto Paasilinna

Kdo nic neočekává, nemůže být zklamán. Můj první román tohoto absurdního Fina, co se s tím moc nepáře. Jako audiokniha to bylo strašně krátký! Sklerotik Taavetti byl neskutečný a já fandila hlavně taxíkáři, ať ho někde nenechá! Tak neuvěřitelně promyšlené plány starých pánů na likvidaci a devastaci farmářské usedlosti, že jsem do poslední chvíle nevěřila, že to uskuteční. Jsou staří a vlastně už můžou všechno....

Za hranicemi lesa Za hranicemi lesa Adéla Jedlitschková

Hezká pohádka. Možná spíš určená pro jinou mladší generaci, mě stylem vyprávění připomínala Eragona, nebo zlatý kompas. Užila jsem si ji jako vánoční bonbonek, knížka plná kouzelných tvorů, cestování za obzor reality, ponoření se do kouzelných světů, sem tam nějaký ten zloun a padouch, bez kterého to nejde a spousta učení se něčeho, o čem člověk doposud neměl páru, že to existuje. A jako bonus krásná obálka.

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Absurdní a proto úžasné!!!! Tak trochu jiný stoletý stařík a analfabetka. Nádherná příroda Laponska a příběh, který nevymyslíš! Nejstarší domorodá laponská babča, co nechce do domova důchodců pod jednou střechou ze zoufalým lupičem, co má zlato zahrabané na hnoji a věčně nalitým super majorem na roční dovolené a do toho profesionální děvy. Na samotě ztraceni v lesích, kde lišky dávají dobrou noc a kradou pětistovky a kde se u nich dveře netrhnou. Prostě super, humor černější než asfalt, co chytne za srdce. Kdo nečetl, neuvěří.

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Obr z mlhy je hodně jiný, než čtenář z krátké upoutávky očekává. Thriller ano, ale neuvěřitelně depresivní. Jestli je to tím vybydleným městem, nebo sociální úrovní obyvatel Detroitu, nebo mystery linkou navázanou na prastarou legendu, v každém případě tenhle Francouz umí stvořit husí kůži a ponurou atmosféru do všech detailů. Ta bezmoc detektiva Mitchella byla úplně hmatatelná. Psycho noir jak má být.

Putování tučňáků Putování tučňáků Luc Jacquet

Nádherná Antarktida. Knížka plná velkoformátových fotek plných ledu, moře, světla a samozřejmě tučňáků císařských. Textu a naučných pasáží tam mnoho není, většinou popisky k fotkám, ale to už příběhy z cyklu National Geographic takové prostě jsou. Knížka je výjimečná dokumentací dvou kameramanů, den po dni z ledových plání, kdy postupovali s tučňáky po jejich migračních trasách po ledu v mrazu a podřizovali se jejich životnímu programu. Nádherné snímky, co stojí za to vidět.

Zdravě kdykoliv a kdekoliv Zdravě kdykoliv a kdekoliv Sandra Schmidová

Sandru Schmidovou jsem zaregistrovala někde na netu, kde propagovala domácí pečené housky plné bílkovin, pro nás tlouštíky, do kterých se dával čerstvý sýr cottage. Recept jsem si poznamenala na otevřenou obálku z banky, spíš jsem ho načmárala a pak v kuchyni zkoušela něco jedlého vytvořit. A kupodivu dost dobrý!!!! Nebudu lhát, nadchlo mě to a peču je už docela pravidelně. A velice jednoduchou knížečku jsem nedávno potkala v knihovně, krásně zpracováno, jednoduché recepty, co zvládne i nekuchařka a co jsem vyzkoušela bylo povedené. Nic pro master chefa, nebo sběratele opravdových kulinářských specialit, prostě zdravé rychlovky do dnešního uspěchaného světa pro ty, co sem tam chtějí udělat něco jen tak "zdravě".

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

....kdo by nemiloval zvíře....

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Už nikdy více a to jsem se těšila, že děj je zasazen do nádherného městečka Fjallbacka, které na mapách vypadalo naprosto úchvatně. Ty severské romány mě berou díky těm nádherným lokalitám.... Jsou knížky u kterých je po přečtení zklamání tak velké, že se člověk diví, že to neodložil už dávno. Poslouchala jsem jako audioknížku načtenou paní Talpovou a ani ta tomu nepomohla. Na jméno Helga jsem chytila přechodnou alergii právě díky ní a jejímu "Helgoooooo" Naprosto šílené postavy Eriky a Patrika, to nemohla autorka snad ani myslet vážně. Dějová zápletka byla tak překombinována, že jsem se pořád vracela, co mi kde uniklo a ono neuniklo.... Přeskakování mezi minulostí a současností bylo pro mě otravné no a závěr, tak to už bylo vlastně vysvobození z chaosu nekonečného alterega. Myslím, že této autorce se raději vyhnu velkým obloukem.

16.02.2022 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Hlasy v bouři se autorce tak úplně nepovedly, možná malinko lepší průměr a oproti jejím strašidelným domečkům o dva levely určitě níž. Co mi na stylu autorky naprosto nesedí i z jiných knih je vztahová romantika, nevím proč, ale z toho mám snad rovnou kopřivku. Obrovské sídlo postavené uprostřed pravidelně vysázeného lesa s nulovou infrastrukturou, odříznuté od civilizace a přitom naprosto soběstačné. Zahradnické pokusy mi přišly víc děsivé, než zombii příšerky. Myslím si, že pokud bylo záměrem post apokalypsa, tak to nevyšlo a byla z toho tak trochu strašidelná pohádka. Ovšem díky jménu autorky si to fanoušci určitě přečtou.

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Velmi příjemné překvapení.. Obálka s jelenem jednoduše nádherná a Beskydy miluji. Oblast Bílé a Starých Hamrů znám s dětství, takže ano, tohle musím mít! A přeci jenom jsem si dala závazek, že si ty severské detektivky občas proložím něčím tuzemským a nemusí to být jen Klevisová. Autora neznám, ale je to frajer! Pane Šmehlíku klobouk dolů. Zakomponovat do jediné knížky tolik ožehavých témat a ukočírovat to, aby to nebyla slátanina a puzzle se pomalinku spojovalo, to chce pořádný kus odvahy a fantazie. Ostravský elitní tým bylo "pracoviště" jako všude jinde s lidmi a jejich myšlenkovými pochody naprosto uvěřitelnými, co se zrovna často nevidí. 5hvězdiček naprosto zaslouženě, jen já bych vyhodila Epilog, mám raději konce useknuté ať si každý domyslí, co mohlo být dál, protože to sklouzne k patosu o který nikdo vlastně nestojí. Super doporučuji a určitě budu autora sledovat.

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tak tohle se mohlo klidně jmenovat "dokonalej psychopat". Povedená knížka a ještě dokonalejší verze audio knihy načtené panem Štastným. Ten se v tom vysloveně vyřádil. Inspektor Callanach si mě získal na první dobrou, zatímco padouch byl super hnusnej záporák, na můj vkus až moc zvrhlej inteligent s dentistickou úchylkou. Moje první knížka od paní Fields a určitě ne poslední.

11.01.2022 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Audioknížka nebyla špatná, ale při četbě bych ji odkládala na neurčito. S Kim už jsem se setkala v jiné knížce Otevřený hrob a ta byla o level lepší. O staroanglické Black Country se toho od autora moc dovědět nelze, bytostně mi chybělo alespoň pár místopisných popisů terénu, krajiny, města a podobně, takové to zpestření...po přečtení si vlastně nevybavím kde se to odehrávalo a to je špatně, děj zas až tak strhující nebyl, abych se k tomu někdy vrátila. Ale byla to prvotina, tak se příležitostně pustím do další knížky a dám autorce šanci. V audio verzi mi ovšem hodně vadilo saxofonové řvavé intermezzo za každou kapitolou...vždycky mi bleskl myslí Felix Slováček se saxíkem.

29.07.2021 3 z 5