MichalTršo MichalTršo komentáře u knih

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Jedno z nejlepších fantasy co jsem za poslední dobu četl.
Hodnověrné rozhovory a promyšleně vykreslené prostředí. Vřele doporučuji.

12.05.2020 5 z 5

Nejtemnější část noci Nejtemnější část noci Jeremy Finley

Uvažoval jsem i o hodnocení 2.
Očekával jsem od knihy víc. Celý příběh by vystačil na jeden díl Akta X.
Kniha je sice psaná čtivou formou, ale přijde mi, že autor nedotáhnul konec.

16.04.2020 3 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Za mně opět skvělé dílo. Chápu že to není asi pro každého ale tak neuvěřitelně jak dokáže autor hodnověrně vyprávět a vést dialogy to je něco.
Klobouk dolu.

13.04.2020 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Za mně určitě hezký a originální příběh. I když není kniha naplněna neustálou akcí, vůbec mi to nevadilo. Čtení mne bavilo a již jsem se vrhnul na třetí díl. Menší problém jsem měl opět v orientaci čínských jmen. ????

02.02.2020 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Velmi poutavé sci-fi. Mírné problémy jsme měl se zapamatováním jmen. Kniha se moc lehce čte, prolínají se v ní příběhy v čase i mezi postavama. Po pomalejším rozjezdu jsem ji musel přečíst na jeden šup ????. Autor moc hezky opisuje neznámy svět i život na něm. Trošku mně na konci omrzela podobnost vztahů v civilizaci s tou naší. Jinak bych možná dal i plné hodnocení.

18.01.2020 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Moc zajímavý příběh, který autorka píše velice čtivou formou. Kniha mne bavila natolik že když jsem se blížil ke konci začínalo mi být líto že nemá více stran ????.
Za mně plný počet.

09.09.2019 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Sci-fi v pravom zmysle slova. Velice reálně podávaný příběh, který se navyše hodně dobře čte.

13.06.2019 4 z 5

Válka světa: Dějiny věku nenávisti Válka světa: Dějiny věku nenávisti Niall Ferguson

Docela dobrá publikace. Trochu sklamání z toho, že se kniha zaměřuje ze cca 70% na druhou světovou válku a nerozebírá i ostatní válečné knflikty tak obšírně.

11.06.2019 4 z 5

Kolaps Kolaps Jared Diamond

Kniha se zaobírá enivomantálními problémy. Jak v minulosti tak v sučasnosti. Vysvětluje proč došlo k zániku prosperujícich společností i nahlíží do budoucnosti a nastínuje jaké problemy nás čekají jestli nezměníme své chování. Aby však nebylo všechno jen pesimistické, kniha uvádí i pozitívní změny v některých společnostech a jejích uspěšné vypořádání se s envieomentálními problémi. Vřele doporučuji. Určitě vás kniha překvapí tím jak všechno co lidstvo dělá je navzájem propojeno.

05.06.2019 5 z 5

Krutý kontinent: Európa krátko po druhej svetovej vojne Krutý kontinent: Európa krátko po druhej svetovej vojne Keith Lowe

Nejlepší kniha co jsem za poslední léta četl. Doporučuji všem kdo si chtějí udělat realistický obraz o zvěrstvech druhé světové války a ztrátě lidskosti nejen armádních složek. Zařadil bych tuhle knihu jako povinnou četbu do škol.

12.02.2019 5 z 5