michall17

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Kniha se čte velmi dobře..je to takové oddechové čtení..při některých pasážích jsem se opravdu velmi dobře bavil. Další díly asi už číst nebudu soudě dle komentářů

05.10.2019

Století Miroslava ZikmundaStoletí Miroslava ZikmundaMiroslav Zikmund

Skvělá kniha nejen pro milovniky cestování a legendární dvojice H+Z. Vřele doporučuji. Pan Zikmund je úžasný člověk a tato kniha "cestopis životem" to jen dokazuje..kniha obsahuje spoustu krásných fotografií a dokumentů..pánové Horký, Náplava, Kroc a Zikmund si dali opravdu záležet..

10.03.2018

Ještě žijuJeště žijuPhil Collins

Kniha se mi velmi libila pro svou otevřenost, upřímnost a humor Phila Collinse. Hodně mne překvapila informace o jeho zdravotních problémech a o jeho alkoholickém období. Knihu jsem přečetl hned dvakrát a jeji kladné hodnocení umocnil skvělý koncert v pražské O2 aréně. Překlad výborný, ale v textu je spoustu překlepů a dokonce i pravopisné chyby se tam najdou..

04.06.2019

Prázdniny v EvropěPrázdniny v EvropěLadislav Zibura

Moje prvni setkani s princem Ládìkem a hned jsem okouzlen jeho zapisky z cest po Evrope..velmi se mi kniha libila..vrele dopurucuji a tesim se na dalsi jeho cestopisy

09.02.2020

Perlička na dněPerlička na dněBohumil Hrabal

tato Hrabalova prvotina patří k mým oblíbeným...už když jsem ji před nekolika lety četl poprvé, mne zaujal jeho styl psaní i jeho poetika pábení..

PábiteléPábiteléBohumil Hrabal

Společně s Perličkou na dně patří Pábitelé k mým oblíbeným knihám Bohumila Hrabala z 60.let. mám rád jeho styl vyprávění a jeho poetiku.

30.03.2018

Husitská epopej VII.: 1472–1485. Za časů Vladislava JagellonskéhoHusitská epopej VII.: 1472–1485. Za časů Vladislava JagellonskéhoVlastimil Vondruška

Přečetl jsem celou epopej ..poslední díl už nebyl tak skvělý jako ty předchozí zejména první čtyři díly..ale i tak musím napsat že celá epopej je výborná a poučná..řekl bych, že mi toto dílo ujasnilo chápání husitskeho století a pro mě nesmyslných a zbytečných husitských válek o víru..

27.02.2019

NovosvětskáNovosvětskáMiroslav Ivanov

Knihu jsem precetl jiz podruhe (poprve v Dansku v roce 1999) a opet nezklamala..je to velmi zajimave a ctive dilo..

24.12.2017

Rozmarná létaRozmarná létaJiří Menzel

Výborně napsaná kniha skvělým režisérem jehož filmy patří ke klenotům československé kinematografie.

29.07.2018

PostřižinyPostřižinyBohumil Hrabal

Tato novela byla prvni, co jsem od Hrabala pred skoro 30 lety precetl..okamzite jsem si zamiloval jak toto dilo, tak i poetiku Hrabalovych textů.

19.11.2018

Městečko, kde se zastavil časMěstečko, kde se zastavil časBohumil Hrabal

Tento text jsem si ted prectl vubec poprve a libil se mi vic nez dva texty z tohoto vzešlé (Krasosmutneni a Harlekynovy miliony).

19.11.2018

Václav IV. - Tajná kronika velké doby malého králeVáclav IV. - Tajná kronika velké doby malého králeJosef Bernard Prokop

dobře napsané, čtivé ale neveselé čtení o králi Václavovi IV. a jeho době

24.10.2016

Karel IV. - Tajný deníkKarel IV. - Tajný deníkJosef Bernard Prokop

jako velký milovník historie a obdivovatel doby a osoby Karla IV. jsem si přečetl tuto knihu, která je skvěle napsaná a okamžitě vtáhne do děje. vřele doporučuji!!

25.10.2016

Zikmund Lucemburský - Tajné vzpomínkyZikmund Lucemburský - Tajné vzpomínkyJosef Bernard Prokop

od této závěrečné knihy celé pentalogie jsem toho příliš neočekával, po zklamání z předchozí knihy (z vlády Václava IV.) jsem ale opět nadšen . Závěrečný díl se mi po prvnímu dílu líbil nejvíce.. Osoba Zikmunda Lucemburského a jeho panování nebylo až zas tak negativní, jak se v dobách nedávno minulých učilo ve školách. Opět velmi čtivě napsáno. děkuji

14.11.2016

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

zpočátku jsem se do knihy nemohl začíst, ale asi po druhé - třetí kapitole jsem vyprávění příběhu dvou rodin podlehl a těšil se na další kapitoly ..je to velmi pěkně napsané oddechové čtení..

27.12.2016

Husitská epopej I.: 1400–1415. Za časů krále Václava IV.Husitská epopej I.: 1400–1415. Za časů krále Václava IV.Vlastimil Vondruška

zpočátku jsem se trochu ztrácel v ději i v postavách, ale postupně jsem se do knihy začetl a děj vyloženě hltal.. skvělé čtení!! hned začínám číst druhý díl

06.02.2017

Husitská epopej III.: 1426–1437. Za časů císaře ZikmundaHusitská epopej III.: 1426–1437. Za časů císaře ZikmundaVlastimil Vondruška

Stejne jako oba predchozi dily i tento dil je skvely a muzu jej jen doporucit. Diky pane Vondrusko, hned se poustim do ctvrteho dilu a tesim se na dalsi vypraveni..

23.05.2017

Husitská epopej VI.: 1461–1471. Za časů Jiřího z PoděbradHusitská epopej VI.: 1461–1471. Za časů Jiřího z PoděbradVlastimil Vondruška

Kniha opet nezklamala..sice se v tech postavach trochu ztracim ale i tak je to skvele cteni uz se tesim na zaverecny dil..

26.02.2018

Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydletInzerát na dům, ve kterém už nechci bydletBohumil Hrabal

Tuto knihu mam od Hrabala nejméně rád...i když povídky (básně) Divni lidé, Anděl, Prokopnutý buben a Krásná Poldi se mi líbily, nejraději mám od Pana spisovatele pozdější tvorbu.

Pražský hrad. Podrobný průvodcePražský hrad. Podrobný průvodcePetr Chotěbor

zajimava kniha o naší nejdůležitější památce

17.09.2018

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Konečně dočtena nějak jsem se nemohl do knihy začíst..nebylo to špatné ale erotikon se mi zatím líbil nejvíce

22.09.2019

Střípky z českého ChicagaStřípky z českého ChicagaLenka Křížová Procházková

Knihu jsem četl víceméně ze studijních důvodů (genealogie, tvorba naší rodinné historie)..chtěl jsem ziskat nějaké informace o životě českých přistěhovalců do "českého" Chicaga na přelomu 19. a 20. století..kniha mě rozhodně nezklamala. Doporučuji všem, kdo se o toto téma zajímá..

13.06.2020

Tajemství Barunky PanklovéTajemství Barunky PanklovéHelena Sobková

Výborná kniha...stručně, ale přitom velmi výstižně napsaná..je vidět že paní Sobková je odborník na Boženu Němcovou..knihu doporučuji

Husitská epopej II.: 1416–1425. Za časů hejtmana Jana ŽižkyHusitská epopej II.: 1416–1425. Za časů hejtmana Jana ŽižkyVlastimil Vondruška

druhý díl je sice trochu slabší než díl první, ale i tak mě kniha bavila a četla se mi velmi dobře..

08.04.2017

Husitská epopej IV.: 1438–1449. Za časů bezvládíHusitská epopej IV.: 1438–1449. Za časů bezvládíVlastimil Vondruška

Ctvrty dil opet nezklamal. Zacinam cist dalsi dil.

16.07.2017

Taneční hodiny pro starší a pokročiléTaneční hodiny pro starší a pokročiléBohumil Hrabal

Mam rad Hrabalovu poetiku. Knihu- novelu jsem cetl uz po několikáté a bylo to příjemně čtení..

13.03.2018

Ostře sledované vlakyOstře sledované vlakyBohumil Hrabal

Jedna z mých oblíbených novel pana Hrabala..mám rád jak knihu tak i skvělý film Jiřího Menzela..

25.03.2018

KafkárnaKafkárnaBohumil Hrabal

Klasika jako Ostre sledovane vlaky nebo Tanecni hodiny pro starsi a pokrocile ale i Inzerat na dum nezklamou nikdy..poprve jsem si v tomto svazku precetl Morytaty a legendy, ktere nejsou spatne, ale zaverecne Etudy mne moc nenadchly..

01.05.2018

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

Kniha se velmi dobre cte.je to prijemnd oddechove cteni..zacal jsem cist Veroniku ale Jachym je rozhodne lepsi.

16.10.2018

Piava 1918Piava 1918Josef Fučík

Kniha je zajímavá, četl jsem ji zejména z toho důvodu, že na Piave bojoval můj praděda. Vzhledem k tomu, že nemám rád válečnou literaturu, tak jsem knihu četl a přečetl právě a jen ze "studijních" důvodů.

25.04.2019