michall17 michall17 komentáře u knih

Petr Brukner: Jen tak jsem šel kolem Petr Brukner: Jen tak jsem šel kolem Vladimír Kroc

Velmi příjemné a pohodové čtení...P. Brukner je můj oblíbenec z DJC, ale i z filmů a tv inscenací... To, že je takto všestranný jsem ani netušil..proto jsem rád, že jsem si knihu přečetl a o p. Bruknerovi se dozvěděl něco nového...

16.01.2024 5 z 5

Přes Zábradlí k Cimrmanům Přes Zábradlí k Cimrmanům Jan Hraběta

Povinná četba zejména pro milovníky divadla Járy Cimrmana. Herce Jana Hrabětu mám rád, proto jsem si tuto knihu s chutí přečetl..
Nezklamala mne..občas se sice opakuje, ale i tak to bylo pěkné vtipné počtení..

03.01.2024 4 z 5

Antonín Dvořák Antonín Dvořák Renáta Fučíková

Krásná kniha..

27.12.2023 4 z 5

Proluky Proluky Bohumil Hrabal

Přečteno vlastně slyšeno jako audiokniha skvěle namluvená Zdenkou Hadrbolcovou..

09.11.2023 5 z 5

Dvořák a Anglie aneb Země, které mnoho dlužím Dvořák a Anglie aneb Země, které mnoho dlužím Jitka Slavíková

Kniha je zajímavá a podává informace o Dvořákových cestách do Anglie..čerpá z různých zdrojů, archivních materiálů..určitě stojí za přečtení, alespoň pro obdivovatele geniálního skladatele..

13.10.2023 4 z 5

Vyznání v F dur Vyznání v F dur Antonín Dvořák

Velmi pěkně napsaná kniha od Antonína Dvořáka III. vnuka geniálního českého skladatele. A. Dvořák III. byl velmi dobrý vypravěč (viděl jsem s ním několik pořadů v TV) a i kniha je velmi dobře napsána vyprávěna.

17.09.2023 5 z 5

Můj otec Antonín Dvořák Můj otec Antonín Dvořák Otakar Dvořák

Nádherná kniha, plná krásných a i úsměvných vzpomínek na Mistra. Zejména první dvě části jsem si moc vychutnával, dokonce jsem měl občas i slzy v očích a úsměv na rtech zejmena při líčeni synových (autorových) lumpáren a reakcích otce Antonín Dvořáka..u třetí časti jsem jen nevěřícně kroutil hlavou..

11.07.2023 5 z 5

Antonín Dvořák: Život - dílo - dokumenty Antonín Dvořák: Život - dílo - dokumenty Klaus Döge

Dobrá kniha...

11.06.2023 3 z 5

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Kniha určitě stojí za přečtení..i když jsem nikdy nebyl fanouškem K. Gotta, přesto jsem se do čtení knihy pustil a rozhodně nelituji..kniha vypraví příběh o K. Gottovi, a zároveň i o době, kterou jsem tak trochu zažil..

01.05.2023 4 z 5

Skvělé...není co vytknout..doporučuji..

01.04.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Knihu jsem konečně po třech měsících přečetl. Hodnocení 4* dávám hlavně za téma..jinak bych asi trochu ubral na počtu stránek a objemnosti textu(min o třetinu). Některé pasáže- kapitoly mě trochu nudily a jine zase naopak..jinak velmi slušné dílo..

14.03.2023 4 z 5

Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Dana Huňátová

Knihu jsem si zakoupil a přečetl protože jsem se chtěl dozvědět něco o Diane Sternbergové..letos jsem navštívil zámek Častolovice (sice ne prohlídkový okruh) ale nádvoří, park a okolí zámku a musím říct, že tam na mne dýchla užasná atmosféra toho místa. Určitě se na zámek ještě někdy vydám..kniha se četla velmi dobře a to co jsem se chtěl dozvědět o paní Dianě jsem se dozvěděl..je to podle mně užasná noblesní dáma..

05.12.2022 5 z 5

Návraty české šlechty Návraty české šlechty Vladimír Votýpka

Opět skvělé a poučné čtení...těším se na závěrečný díl...Paradoxy české šlechty...

20.11.2022 5 z 5

Umění vnímat umění pro děti a rodiče Umění vnímat umění pro děti a rodiče Michael Třeštík

Zajímavě velmi poutavě napsaná kniha...průvodce světem zejména českého výtvarného umění..pro mně podrobnější seznámení s díly českých malířů jako byli Kubišta, Filla, Čapek, Slavíček, Kupka a další..

21.08.2022 4 z 5

Rozhovory s Janem Werichem Rozhovory s Janem Werichem Jiří Janoušek

Velmi příjemné čtení rozhovoru p. Janouška s Janem Werichem..

22.05.2022 4 z 5

Kniha - rozhovor Aleše Palána s mým oblíbeným členem DJC. Velmi zajimavý rozhovor nejen o divadle Járy Cimrmana, ale i o literatuře, hudbě a životě vůbec. Příjemné čtení...

11.04.2022 4 z 5

Příběhy české šlechty Příběhy české šlechty Vladimír Votýpka

Skvělá kniha..doporučuji všem kdo se zajímá o historii české šlechty..

20.03.2022 5 z 5

Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Tomáš Maleček

Naprosto skvělá a nepostradatelná kniha pro milovníky cimrmanovského humoru..

10.01.2022 5 z 5

Slavnosti sněženek: Setkání s Bohumilem Hrabalem a jeho dílem Slavnosti sněženek: Setkání s Bohumilem Hrabalem a jeho dílem Bronislav Kuba

Kniha opět výborná, i kdyz prvni díl se mi líbil více.

28.12.2021 4 z 5

Marie Terezie – velká žena na habsburském trůně Marie Terezie – velká žena na habsburském trůně Franz Herre

Kniha se mi docela líbila, ale některé kapitoly zejména o politice a válkách se četly trochu hůře a nudily..

27.12.2021 3 z 5