michall17 michall17 komentáře u knih

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Výborná kniha plná smutných, veselých ale i dramatických zážitků s panem prezidentem Havlem, sepsaná jeho mluvčím Ladislavem Špačkem..

10.11.2021 5 z 5

Náš život pod pěti kruhy Náš život pod pěti kruhy Emil Zátopek

Nádherná kniha vzpomínek dvou vynikajících sportovců a lidí. Jsem moc rád, že jsem si knihu mohl konečně přečíst. Určitě doporučuji

24.10.2021 5 z 5

Moje druha kniha od Zibiho.. oddychovka, doporucuji...

14.06.2021 4 z 5

Tajemství Barunky Panklové Tajemství Barunky Panklové Helena Sobková

Výborná kniha...stručně, ale přitom velmi výstižně napsaná..je vidět že paní Sobková je odborník na Boženu Němcovou..knihu doporučuji

03.05.2021 5 z 5

Zahrada života paní Betty (později Boženy N.) Zahrada života paní Betty (později Boženy N.) Miroslav Ivanov

Skvele napsana kniha od Miroslava Ivanova spisovatele literatury faktu..autor pracuje s otazniky kolem narozeni Bozeny Nemcove a jejim udajnem slechtickem puvodu..v knize se lze dozvedet spoustu zajimavych informaci o B. Nemcove, ale i o dalsich umelcich, kteri jsou najak spojeni s jeji osobou a dilem napr. o Adolfu Kašparovi (ilustrator Babicky) nebo o sochari Otto Gufreundovi (zahada s jeho sousosim Babicka s detmi). Od Miroslava Ivanova je to druha kniha (po Novosvetske), kterou jsem precetl a i tako kniha me utvrdila, ze Ivanov je (byl) skvelym autorem

03.04.2021 5 z 5

Třicetihlavá saň aneb Ve službách mocných Třicetihlavá saň aneb Ve službách mocných Josef Bernard Prokop

Zpočátku mě to moc nebavilo a byl jsem trochu zklamaný. Po skvelé pentalogii o Karlu IV. (zejména 1. díl Tajný deník) je toto dílko slabší, ale i tak se kniha dobře četla a přiblížila mi smutné události počátku 17. stol. (konec panování císaře Rudolfa II., Bitva na Bílé hoře, poprava 27 českých pánů)

11.02.2021 3 z 5

Výzva dalajlamy světu Výzva dalajlamy světu Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Skvele..knihu jsem prectl za dve hodiny a velmi se mi libily myslenky Jeho svatosti.

19.01.2021 4 z 5

Rukověť pábitelského učně Rukověť pábitelského učně Bohumil Hrabal

Konečně jsem přečetl původní verze této povídkové knihy..slavnosti sněženek jsem znal jen z oficiálního vydání z roku 1978 a samozřejmě díky legendárnímu filmu Jiří Menzla..toto vydání myslím to původní autorem zamýšlené je dobré si přečíst a porovnat s tím oficiálním..mě se asi líbilo víc..

03.10.2020 4 z 5

Učebnice pro začínající rodopisce Učebnice pro začínající rodopisce kolektiv autorů

Kniha (učebnice) je určena pro začínající rodopisce což má i v názvu, takže za mě spokojenost..

08.08.2020 4 z 5

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bronislav Kuba

Krásná kniha..

19.07.2020 4 z 5

Střípky z českého Chicaga Střípky z českého Chicaga Lenka Křížová

Knihu jsem četl víceméně ze studijních důvodů (genealogie, tvorba naší rodinné historie)..chtěl jsem ziskat nějaké informace o životě českých přistěhovalců do "českého" Chicaga na přelomu 19. a 20. století..kniha mě rozhodně nezklamala. Doporučuji všem, kdo se o toto téma zajímá..

13.06.2020 4 z 5

Vesnice - Průvodce českou historií Vesnice - Průvodce českou historií Vlastimil Vondruška

Knihu jsem cetl kvuli ziskani informaci pri sepisovani rodinne kroniky. Byla pro mne uzitecnym zdrojem informaci.

07.04.2020 2 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Moje prvni setkani s princem Ládìkem a hned jsem okouzlen jeho zapisky z cest po Evrope..velmi se mi kniha libila..vrele dopurucuji a tesim se na dalsi jeho cestopisy

09.02.2020 4 z 5

Dopisy Dubence Dopisy Dubence Bohumil Hrabal

Toto poslední období Hrabalovy tvorby, kdy psal dopisy Dubence vypovida o jeho smutném závěru života a zároveň i o událostech listopadu 89 a následujících roků ranné svobody..po knize jsem sáhl z důvodu připomenutí si těchto událostí..

12.01.2020 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha se čte velmi dobře..je to takové oddechové čtení..při některých pasážích jsem se opravdu velmi dobře bavil. Další díly asi už číst nebudu soudě dle komentářů

05.10.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Konečně dočtena nějak jsem se nemohl do knihy začíst..nebylo to špatné ale erotikon se mi zatím líbil nejvíce

22.09.2019 3 z 5

Ještě žiju Ještě žiju Phil Collins

Kniha se mi velmi libila pro svou otevřenost, upřímnost a humor Phila Collinse. Hodně mne překvapila informace o jeho zdravotních problémech a o jeho alkoholickém období. Knihu jsem přečetl hned dvakrát a jeji kladné hodnocení umocnil skvělý koncert v pražské O2 aréně. Překlad výborný, ale v textu je spoustu překlepů a dokonce i pravopisné chyby se tam najdou..

04.06.2019 5 z 5

Piava 1918 Piava 1918 Josef Fučík

Kniha je zajímavá, četl jsem ji zejména z toho důvodu, že na Piave bojoval můj praděda. Vzhledem k tomu, že nemám rád válečnou literaturu, tak jsem knihu četl a přečetl právě a jen ze "studijních" důvodů.

25.04.2019 3 z 5

Přečetl jsem celou epopej ..poslední díl už nebyl tak skvělý jako ty předchozí zejména první čtyři díly..ale i tak musím napsat že celá epopej je výborná a poučná..řekl bych, že mi toto dílo ujasnilo chápání husitskeho století a pro mě nesmyslných a zbytečných husitských válek o víru..

27.02.2019 3 z 5

Městečko, kde se zastavil čas Městečko, kde se zastavil čas Bohumil Hrabal

Tento text jsem si ted prectl vubec poprve a libil se mi vic nez dva texty z tohoto vzešlé (Krasosmutneni a Harlekynovy miliony). Pro mně jedna z nejlepších Hrabalových knih.

19.11.2018