MichaelaBublina MichaelaBublina komentáře u knih

Manželský sex Manželský sex Jesse Kornbluth

Spousta vaty. Myšlenka tak na povídku, maximálně novelu. Tohle byla víceméně nuda.

09.04.2024 2 z 5

Iluze Iluze Barbara Nesvadbová

Mě se kniha líbila, je taková poklidně plynoucí, zamyšlení nad komplikovanými vztahy nechybí. Spisovatelka má svůj styl a to je fajn.

10.01.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Jsem dočítač, ale tuhle knihu jsem vzdala v půlce. Postavy nesympatické, dopředu jasné co bude... možná tedy kdyby mi bylo 17, bylo by to fajn čtení.

25.08.2022 1 z 5

Šťastná za všech okolností Šťastná za všech okolností Ivanka Devátá

Knížka mě překvapila, v podstatě je to bulvár. Proti paní Ivance si teď připadám skoro jako jeptiška :) Paměti jsem si ráda přečetla, ale často mi na mysl přišel farář Otík a jeho hláška Sodoma Gomora :)

21.12.2021 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Nástrahy rodinného života v kostce. Mám už něco odžito, čtyři děti. Tady je v syrovosti popsáno, čemu často musíme čelit a jak těžké je nepodléhat první signální. Lepší je denně si uvědomit jakou rodinu chci mít a pracovat na tom, nepodléhat tolik emocím. Mladí a bezdětní asi nepochopí, knížka je pro starší a pokročilé ;)

17.04.2021 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Knížka je napínavá až posledních sto stran. Starším dílům se nevyrovná, ale za přečtení stojí.

10.12.2019 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Zbytečná kniha, spousta vaty. Dočetla jsem ji, ale považuji tento čas za ztracený.

08.09.2019 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Nejsem cílovka, ale i tak mě kniha bavila a dočetla jsem ji. Potřebovala jsem odpočinek od detektivek a nenáročné čtení, což knížka splňuje.

10.06.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Mě se kniha četla moc dobře, čekala jsem drama a napětí, což jsem také dostala. 500 stran jako nic...

10.06.2019 5 z 5

Ofélie se učí plavat Ofélie se učí plavat Susanna Kubelka

Knihu jsem četla ve dvaceti, ale až teď ve čtyřiceti ji dokážu ocenit :)

17.05.2019 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Knížka mě moc nebavila a to jsem skalní fanynka A.Ch. Znovu bych ji určitě nečetla, má mnohem povedenější díla.

08.03.2019 3 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

U knihy jsem se pobavila, je to nenáročné čtení do MHD. Pan spisovatel je trochu jadrnější nátura, ale to mi nevadí, neruší mě to... prostě jeho pohled na svět. Čím jsem starší, tím víc ho chápu.

27.02.2019 4 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Některé fejetony jsou stejné jako v prvním díle, což mě tedy celkem rušilo. Čekala jsem komplet novou knihu. Kdo nemá první díl, tomu doporučuji.

18.01.2019 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Knihu jsem nedala z ruky a to i teď v předvánočním čase. Je čtivá, zajímavá, celkem uvěřitelná. R. Bryndza je u mě už sázka na jistotu a doporučuji.

04.12.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Přečetla jsem několik knih s touto tématikou. Tato není napsaná tak, že by vzala úplně za srdce jako třeba Hana... ale stojí za přečtení.

06.11.2018 4 z 5

Stockholm: Přísně tajné Stockholm: Přísně tajné Hanna Lindberg

Knížka mi připadala o ničem, alespoň jsem nezachytila žádnou zajímavou myšlenku. Hodně jednoduchá, vlažná, nutila jsem se alespoň 100 stran přečíst, ale pak už to nešlo. Kdo koho zabil je jedno, tak nějak by to zasloužily všechny postavy...

19.08.2018 1 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Kniha se mi dobře četla, byla napínavá, jen konec trochu neuvěřitelný. Ale jinak těch 500 stran uteklo.

20.07.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Měla jsem asi moc velká očekávání, poslouchala jsem ji jako audio. Způsob četby a tón hlasu mě neoslovil, asi jsem měla raději číst. Překvapilo mě, že i v té době lidé stále kamsi spěchali, myslela jsem že to je moderní výdobytek.

13.06.2018 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Zajímavé čtení, sama bych takovou změnu určitě nezvládla :)

13.06.2018 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Skvělá kniha pro unavený mozek :) Pobavila jsem se.

15.05.2018 5 z 5