michaelaaa5 michaelaaa5 komentáře u knih

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Kniha 15 roků lásky je příběhem otce a jeho dvojčat popisující jejich výchovu od miminek až po odchod z domova. Kniha se dobře četla, ale některá místa byla zbytečně zdlouhavá a tak mohla být klidně kratší. Knížce tentokrát chyběl pověstný autorův humor, ale jinak je to oddechová kniha.

02.01.2022 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Myslím, že mám další oblíbenou sérii detektivek. Kniha má krátké a jednoduše psané kapitoly, je čtivá a napínavá až do konce. Doporučuji fanouškům Roberta Bryndzy, protože styl psaní je podobný. První díl s Josie Quinnovou mě bavil, takže určitě budu ve čtení pokračovat.

27.11.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Námět knihy zněl docela zajímavě, ale jedná se o klasickou oddechovou romantickou knihu..

08.11.2021 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Smutný ale krásný příběh o hledání psího štěstí u lidí..
"Do duše psů se totiž kromě bezmezný lásky k lidem vložila i bezmezná naivita."

25.07.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Na další knihu oblíbené autorky jsem se jako vždy těšila. Jak už tady ale někdo napsal, skoro polovina knihy jsou manželčiny úvahy a obviňování manžela z vraždy, které se střídají s manželovou obhajobou. Čekala jsem úplně jiné rozuzlení na konci, ale tentokrát kniha nenaplnila očekávání. Knihu považuji za slabší kousek z autorčiny tvorby, takový průměrný thriller.

18.07.2021 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Přečetla jsem všechny dosud vydané knihy Roberta Bryndzy a myslím, že přestože je nová postava Kate Marshallová úplně jiná než Erika Fosterová, bude tato série stejně tak dobrá jako ta předchozí. Erika přišla během policejní razie o manžela a Kate má dítě se sériovým vrahem. Každá má svou minulost a každá je tedy úplně jiná, přesto doufám, že autor jejich životy někdy spojí..
Ačkoliv je kniha opět napsána velmi čtivě, měla jsem ji rozečtenou opravdu hodně dlouho. Těch brutálních a nechutných detailů bylo totiž až moc a připadá mi, že autor každou novou knihou přitvrzuje.

07.07.2021 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Krátký a jednoduše napsaný příběh. Kniha se mi líbila.

08.04.2021 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Nechápu to vysoké hodnocení, které kniha získala. Měla jsem ji rozečtenou tak dlouho, až jsem se rozhodovala, zda ji vůbec dočtu. Nicméně jsem jí dala šanci a dočetla až do konce, přestože mě Hanna s*ala již od první strany a naivní rodiče mi přestali být sympatičtí vzápětí. Kniha mohla být poloviční a rozhodně pro mě nebyla thrillerem. Neustále se opakuje matčina minulost a s ní spojená nemoc, pocity viny a myšlenky na selhání ve výchově opět zakořeněné v minulosti. Dále co musím vytknout jsou švédské výrazy, které neustále používá otec jako oslovení dcery a manželky. Hvězdičku dávám pouze za ten konec, kdy Hanna dostala co si zasloužila a doufám, že nebude pokračování.

06.04.2021 1 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

O přátelství dvou seniorek, které odmítají žít důchodovým životem a tak si užívají život naplno. Oddychové, čtivé a vtipné. Kniha mě bavila.

28.02.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Duchové rodiny Folcroftů byla moje první přečtená kniha z žánru hororů, takže jsem nevěděla co můžu od knihy očekávat. Nakonec se však nejednalo o žádný nervy drásající horor, ale příběh s duchy, na jehož konci dojde k odhalení rodinného tajemství Folcroftů.

21.02.2021 5 z 5

Ve víru Ve víru Rachel Caine (p)

Třetí díl ze série od jezera Stillhouse jak už tady zaznělo byl asi nejslabším z celé série. Hlavní dějová linka byla totiž uzavřena už v druhém díle a tak se děj této knihy motá již okolo jiného případu, do kterého se bývalá manželka sériového vraha zamotá i s celou její rodinou. Kniha se sice dobře čte, je akční i napínavá, ale předchozí díly jsou lepší.

24.01.2021 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Závěrečný díl s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou byl jedním z nejlepších z celé série. Kniha se dobře četla a protože tentokrát není napsána i z pohledu vraha, byla napínavá až do
úplného konce, kdy přišel největší a nečekaný průlom v případu. Jediné co bych knize vytkla, jsou podle mě zbytečné perverznosti.

10.01.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Knihám od B. A. Paris se rozhodně nedá odepřít čtivost, čehož je důkazem i tato nová kniha. Celý příběh se odehrává během jednoho dne a je psán z pohledu obou manželů, kteří před sebou uchovávají bolestivá tajemství, aby nezničili toho druhého. Co jsem ale tentokrát postrádala, byl překvapivý zvrat na konci knihy, protože jsem si nevšimla, že se nejedná o thriller. Pokud mám tedy hodnotit jako psychologický román, nemám co vytknout.

29.12.2020 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Kniha je napínavá již od první kapitoly a tak jde čtení úplně samo a velmi rychle. Celý příběh byl dost propletený, ale v podstatě byly vyřešeny všechny otazníky. Líbí se mi, že v knize nenajdete žádné zbytečné popisy, ale pouze napínavý příběh. Dějová linka s nadpřirozenými prvky mi na konci přišla zbytečná, ale až tak moc mi nevadila, protože jí autorka nevěnovala až tolik stran jako TĚM DRUHÝM..

22.12.2020 4 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Pokračování knihy Na dně, ve kterém ale bylo na mě již dost brutality a proto ubírám jednu hvězdičku. Zatímco první díl byl pouze z pohledu manželky, druhý díl je psán z pohledu obou dětí i přítele, čímž je kniha čtivá až do konce. Jsem zvědavá, o čem bude další díl, když kniha měla takový konec..

17.11.2020 4 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Zajímavý a napínavý příběh z pohledu manželky odsouzeného vraha. Doporučuji tento psychothriller přečíst.

03.11.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Moje první přečtená kniha od spisovatelky Colleen Hooverové, protože její předchozí knihy nejsou mým oblíbeným žánrem. Tato kniha mě však svým hodnocením velmi lákala. A byla opravdu skvělá a čtivá již od první strany. Podařený thriller, můžu doporučit.

12.10.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Famózní. Nejlepší díl z celé série. Těžko byste odhalili viníka, kniha je velmi dobře promyšlená a napsaná. Naprosto nepředvídatelné.

08.10.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Skvěle napsaný příběh ze života dvou rodin žijících v řadovce Na Babě s výhledem na Prahu. Kniha začíná v roce 1975, takže se v ní vyvíjí životní příběhy hned dvou generací. Je psána vtipně, ale i smutně.

13.09.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Thriller, ve kterém je podezřelý úplně každý. Shari Lapena prostě umí své čtenáře napínat až do poslední strany.

03.08.2020 5 z 5