Micandy Micandy komentáře u knih

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tohle se mi strašně dobře četlo. Hezké prostředí Colorada, děj pěkně plyne, není přeslazený a nabitý jen eroťárnami. Nic mě tam neiritovalo, čtení na pohodu jak vyšité.

31.03.2024 5 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Emotivní příběh, žádná cukrátka , ale drsný život. Příběh o hledání sebe sama a smyslu života o tom, že naděje existuje. Kniha se čte velmi dobře a má zajímavou zápletku a maličko mi vadilo,jak se autorka ke konci opakovala v Tristanovych vyznanich...no a ten konec ...samý med. Ale to odpouštím.

28.03.2024 4 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Musím říct ,že mě moje oblíbená autorka malinko zklamala, proto ubíram jednu *. V první polovině se hrdinové poznávají, užívají si jeden druhého...a tam mi vadilo ,že polovina knihy byla o sexu..jak kolovratek. Čekala jsem nějaký společný výlet, nebo nezapomenutelný zážitek, který je spojí a nic. Konec to zachránil. Jinak kniha je čtivá ,ale myslím že za 2 měsíce nebudu vědět o čem byla. Mám raději její sérii vzplanutí.

28.03.2024 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Kniha je velmi obsáhlá a spousta myšlenkových pochodu se opakuje, proto jsem strhla jednu hvězdu. Trochu pomalejší začátek, ale seznamujeme se s obyčejnými životy lidi před transportem. Ale co to je obyčejný život? Ty hrůzy v táborech jsem někdy četla s knedlíkem v krku, se slzami v očích, přesto jsem četla dál.
Autor si s knihou dal opravdu záležet a rozhodně ji doporučuji.
A teď děkuji za každé nové ráno...

03.03.2024 4 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

Když jsem četla tuhle knihu, musela jsem myslet na ni i mimo čtení a to se mi dost nestává. Nějak se mi dostala pod kůží, autorka si vybrala skvělé prostředí..zasněžené hory, tři chlapi v domě. Každý z nich je jiný a nejde říct, kdo mi víc prirostl k srdci.
Nejvíce mě šokovalo, když padla první facka...autorka umí velmi barvite vylíčit danou situaci. Celkově mě kniha překvapila, není povrchní, má i hlubší význam. Rozhodně doporučuji.

21.02.2024 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Na knihu jsem se chystala už delší dobu, musím říct že jsem neměla vůbec ponětí o události ,která se tam stala. Proč se tohle neučí na školách v dějepisu? Je to přece naše historie i když krutá, nesmíme před ní zavírat oči.
V knize je celkem hodně postav, přesto jsou příběhy propojené. Lidé se v těžké době snažili i radovat z maličkostí...ten konec je tak smutný, až mě zabalelo u srdce. Rozhodně doporučuji.

12.02.2024 5 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Proč proboha ta trapná obálka?Chtěla jsem dát 5*, ale asi posledních 50 stran mě ta Kristen štvala do běla. A často se tam opakuje odfrkla si, snad na každé straně.
Musím však pochválit čtivost ,vtipnost a střídání pohledu hlavních hrdinů. Do 3/4 knihy jsem se bavila a trochu mi připomínala od autorky Jo Watson, pak to bylo dost dramatické a na oddechovku celkem depresivní, přesto knihu doporučuji, není to žádná slátanina.

25.01.2024 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Nerada používám superlativa, ale tohle byla pecka...wau. Šokující napínavý thriller, plný zvratů a překvapení. Velmi chytlavé čtení, žádná hluchá místa a hlavně chcete vědět, jak to celé dopadne. Vřele doporučuji.

19.01.2024 5 z 5

Poslední léto Poslední léto Karen Swan

Nádherná kniha, vůbec jsem to nečekala.Autorka má barvitý styl psaní, který mě moc bavil.
Effie vede velmi prostý život na ostrově St. Kilda se svým otcem a jeho obyvateli. Effie však není obyčejné děvče,jeji vášeň pro ptactvo a lezení po skalách ji odlišuje.
Rozhodně jsem se nenudila, na to jak je kniha obsáhlá. Kniha o životě, lásce, zradě, přírodě...a ten konec ! Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

06.01.2024 5 z 5

Kluk v lese Kluk v lese Maxwell Smart

Kniha stojí určitě za přečtení, pan Maxwell má můj obdiv. To jakým způsobem přežil to nejhorší období, jak si sám poradil,jak se nevzdával. Na mě tam bylo dost termínu a zbytečných jmen za to ubírám 1*. Ale jinak se kniha čte jedním dechem.

02.01.2024 4 z 5

Můj sexy šéf Můj sexy šéf Renáta Navrátilová

Bohužel mi nesedl styl psaní, jak už někdo zmiňoval přede mnou...měla jsem pocit, že čtu slohovku. Čtení mě prostě nechytlo, málo hovorové češtiny, málo přímé řeči. Navíc Tessa mě vytáčela svou tvrdohlavostí, se divím že Scott měl tolik trpělivosti, to mi nepřišlo uvěřitelné.Mam ráda oddechovky , občas jsou třeba,ale tahle nezaujala.

26.12.2023 2 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Prvních 80 stran jsem se prokousávala, rozjezd byl pomalý. Ale vydržela jsem a pak se děj stal zajímavějším. Příjemná oddechovka, ale nezasmála jsem se u ní tolik jako u starších knih.

21.12.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Moje první kniha od autorky, hodnotím na 5 * a to i přes to ,že příběh je dost depresivní, postavy snad všechny záporné. To se mi nestalo, abych nesnášela téměř všechny , až na jednoho, nebudu spoilerovat. Každopádně mě kniha chytla svou temnotou, čtivostí i krásnou češtinou. Kdo čte detektivky nebo thrillery tak se asi bát nebude.
Musím říct, že babina mě iritovala asi nejvíc a cácora s tím lhaním byla na facku. Doporučuji, ale asi ne ve Vánočním čase.Jinak autorku si dávám na seznam.

15.12.2023 5 z 5

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

Celá série se mi líbila a byla svým způsobem zvláštní, nic podobného jsem nikdy nečetla. Třetí díl je pěkná bichle a moc se mi do ní nechtělo. Posledních 100 stran mohla autorka zkrátit, vadily mi opakující se myšlenkové pochody Tobiáše, to byl už jak kolovratek a zbytečně natahování. Ale teď musím vyzdvihnout talent autorky, umí psát velmi poutavě a vtáhne vás do příběhu plný emocí. Tenhle díl pro mě byl stejně důležitý jako předchozí. Dvě dějové linky byly osvěžující, konečně jsme viděli do hlavy Tobiáše. Celkově doporučuji, jednou se k sérii vrátím.

11.12.2023 4 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Opět skvělý díl, který mě moc bavil. Kam autorka chodí pořád na ty náměty?Nevím ,ale já jsem se u žádného dílů ještě nenudila a každý díl je něčím zajímavý. Sice Kate je takový nesmrtelník, ale to mi neva.

27.11.2023

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Po delší době jsem se vrátila k téhle sérii a došla jsem k závěru, že mě neskutečně baví, dokonce víc než Cravenovky. Tenhle díl měl všechno, co očekávám od detektivky, gradujicí napětí, čtivost, dokonce nám autorka hezky vykresluje temné zasněžené lesy. Úplně na mě dýchla mrazivá zima. Vše hno jsem s Kate prožívala. Konec je šokující a pro mě nečekaný.
Tahle série Je pro mě top a divím se že nemá zas tak moc čtenářů.

14.11.2023 5 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

No na úvod musím říct, že obálka se mi vůbec nelíbí, ale anotace mě zaujala. Tyhle oddechové knihy prostě někdy potřebuji a tahle splnila účel. Od začátku se tam furt něco děje pak se malinko zvolni tempo ale nenudila jsem se. Trochu mám výhrady k epilogu, tam to bylo šup šup a trochu přemrštěný happy end.Ale jinak postavy mi byly sympatické.

11.11.2023 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Krásná kniha, neobvyklá, zajímavý příběh a musím říct, že se mi líbila mnohem víc než Kde zpívají raci. O hrdince se toho dozvíme hodně, ale o Wilovi skoro nic, tam se autorka mohla více rozepsat. Victorinino chování se mi někdy příčilo, ale jak může člověk vědět jak se zachová v těžké situaci? Victorie byla silnou ženou a nechala se vést svou řekou, aniž by si stěžovala.

Návrh Návrh Elle Kennedy

Ideální román typu hate to love pro podzimní večery, kdy se chcete zasmát a vypnout. Jsem mile překvapená, kniha mě bavila, i když nejsem cílovka. Příběh svižně plynul a není zbytečně natahovaný.

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Občas sáhnu po válečné literatuře a někdy je mi těžko u srdce. V některých pasážích jsem se pozastavila, člověk si musí připomínat, jaká to byla těžká doba. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, je líčená z pohledu 4 lidi a my máme možnost s nimi tuto dobu prožívat. Autorka píše velmi čtivě, Doporučuji.