Mi-šu-le

Na západní frontě klidNa západní frontě klidErich Maria Remarque

Upřímně, jsem překvapená, jak dobře se kniha četla, prakticky jedním dechem, ale zároveň tak těžce, vzhledem k umění autora pohltit čtenáře. Je mi z toho úzko a smutno. Ráda si přečtu i ostatní autorovy knihy, musím je ale proložit něčím oddechovějším.. pozitivnějším.

21.08.2018

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Absolutně skvělá kniha, oddechová, ale zároveň hluboká myšlenka i silný příběh. Brečela jsem, smála jsem se, Oveho i ostatní jsem si zamilovala. Za mě taková láska v jiném podání. Doporučuji.

16.03.2020

Svět bez stížnostíSvět bez stížnostíWill Bowen

Za mě velice povzbudivé. Knih o osobním rozvoji už jsem přečetla více, takže některé věci mi byly známé a mohla jsem si je oživit. Knihu doporučuji, myslet pozitivně a nestěžovat si...to je zkrátka pecka!
MÉNĚ STÍŽNOSTÍ PRO VŠECHNY!! :))

21.03.2019

Hledání podmanivé krásyHledání podmanivé krásyJennifer Probst

Za mě výborný! Oddechové, nenásilné čtení, zlepší náladu a v období Vánoc ideální na večerní relax. Některé části dialogů mezi Wolfem a Gen mě dokonce rozesmály nahlas.
Navíc se strašně těším na další díl s Arylin a Stonem, to jejich popichování žeru už teď :D

24.12.2017

Čtyři dohody – Kniha moudrostí starých ToltékůČtyři dohody – Kniha moudrostí starých ToltékůDon Miguel Ruiz

Velice zajímavé, občas trochu zdlouhavé, ale jsem ráda, že jsem knihu konečně přečetla, nad dost věcmi jsem se zamyslela a začnu si dávat pozor :))

04.07.2017

Pět jazyků láskyPět jazyků láskyGary Chapman

Ani vlastně nevím, jak to popsat... Knihu jsem přečetla jedním dechem, což se mi u takových žánrů běžně nestává. Probudilo to ve mě neskutečnou touhu poznávat jazyky lásky lidí v mém okolí a také objevit ten svůj a snažit se více porozumět. Děkuji za to, že jsem knihu mohla číst v tomhle věku, respektive před uzavřením manželství a vyvarovat se různým nesrovnalostem a nepochopení. Budu knihu dál doporučovat, v mojí knihovně má své čestné místo a ráda se k ní budu vracet. Dále velice oceňuji věcnost a stručnost, žádný omáčky okolo!

Láska je volba. :))

15.04.2019

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seFredrik Backman

Knihu jsem četla jako autorovu první, okamžitě se vrhám na další..několikrát mi tekly slzy a nejednou jsem se upřímně zasmála, je to oddechový příběh, který má hodně do sebe a ukazuje, že za každým člověkem je skrytý příběh a zranění...doporučuji

08.10.2019

Manželský omylManželský omylJennifer Probst

Paní Probstová opět zabodovala, knihu jsem přečetla jedním dechem, skvělé. Doporučuji a už se těším na čtvrtý díl. :)

Temné říční proudyTemné říční proudySharon J. Bolton

Miluju její knihy, když večer čtu a pak slyším trávu růst, nemůžu se odtrhnout, bojím se, ale ne a ne knihu odložit. To je to, co od knihy očekávám, že mě pohltí. Trochu mi chybělo víc Marka, doufám, že v dalším díle už se to konečně rozjede :D Na mě moc rychlý závěr, ale jinak TOP.

26.07.2018

Milostná dvojhraMilostná dvojhraLuděk Stínil

Z těch, které jsem od autora četla, je tato kniha nejlepší.

KyticeKyticeKarel Jaromír Erben

Několikrát čtená kniha, patří mezi moje oblíbené, je to klasika, kdo nečetl, prohloupil. Nikdy nezklame.

MankaMankaV. Čtvrtek (pseudonym)

Jako malá jsem knihy od Václava Čtvrtka četla neustále.

20.02.2015

Obrázky z českých dějin a pověstíObrázky z českých dějin a pověstíZdeněk Adla

Hezky zpracovaná kniha, jak pro děti, tak pro dospělé.

20.02.2015

Společenské vědy v kostce pro střední školySpolečenské vědy v kostce pro střední školyJaroslav Hladík

Na zdrávce mi stačila, ale na gymnázia rozhodně nedostačující.

29.09.2015

Zlatovláska a jiné pohádkyZlatovláska a jiné pohádkyKarel Jaromír Erben

Jeho pohádky jsou skvělé. Ráda vzpomínám, jak mi je rodiče četli před spaním. Ráda si v ní listuji i dnes.

26.03.2016

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Mám z knihy divný pocit. Některé části byly skvělé a moc jsem se nasmála, ale většinou jsem se nutila číst dál. Možná kdybych nečetla tolik pozitivních ohlasů, tak bych nebyla zklamaná. Jsem zvědavá, jaké bude pokračování.

03.01.2017

Dům na úskalíDům na úskalíAgatha Christie

Další super kniha od A.CH. s Herculem Poirotem, ale četla jsem i lepší, prokoukla jsem vraha, poprvé, a některé další postavy, jiné mě naopak v závěru vyvedli z omylu. :) Není to její nejlepší kniha, ale i tak stojí za přečtení.

18.06.2017

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

Absolutně skvělá detektivka, neuhádla jsem vraha, ale byla jsem blízko, každopádně lituji, že jsem si knihu nepřečetla už dřív. Jenom doporučuji, nemohla jsem se odtrhnout. Úplně jiná A.CH. Jsem zvědavá na filmové zpracování. :))

21.06.2017

Hledání dokonalé láskyHledání dokonalé láskyJennifer Probst

Parádní kniha, jako všechny od autorky, postavy mě bavily a už se nemůžu dočkat dalšího dílu, na Wolfeho jsem zvlášť zvědavá. :D

15.07.2017

Zákon rezonanceZákon rezonancePierre Franckh

Myslím si, že kniha je velkým přínoscem pozitivního myšlení a pohledu na svět. Od autora jsem četla hodně publikací a tato kniha mi dala opět hodně pozitivního. Naopak si myslím, že esoterika není pro každého, nicméně, kdo se o esoterii zajímá nebo by chtěl knížku s tímto duchem, je to správná volba. Mohu jen doporučit.

11.04.2014

Hra svalůHra svalůS. Monyová (pseudonym)

Ze života, přečteno jedním dechem, kniha se mi líbila.

21.05.2014

Jednoduše buďte šťastní – 7 klíčů k lehkosti bytíJednoduše buďte šťastní – 7 klíčů k lehkosti bytíPierre Franckh

Opět hezká kniha, plno pozitivního myšlení, což rozhodně prospěje.

21.05.2014

Tajemství sedmi závojůTajemství sedmi závojůRuediger Schache

Hezká kniha, příjemné a zajímavé čtení.

21.05.2014

Filozof, který nebyl moudrýFilozof, který nebyl moudrýLaurent Gounelle

Mně se kniha velmi líbila, asi si od autora přečtu i jinou knihu. Doporučuji.

Barvy naplněníBarvy naplněníVina Jackson

Nebylo to nejhorší, ale četla jsem tento díl jen z principu, chtěla jsem vědět, jaký bude konec.

Barvy dychtivostiBarvy dychtivostiVina Jackson

Druhý díl byl překvapivě lepší než první. Ale jistě vím, že ke knize se již nevrátím.

21.05.2014

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláčProč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláčSherry Argov

Zajímavá kniha, vtipně napsaná, ale jak už je uvedeno v předchozích komentářích, dost se autorka opakuje, navíc jsou v knize rozebírané věci a situce, které jsou již známé většině žen. Jinak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

17.07.2014

Hříšný kanecHříšný kanecS. Monyová (pseudonym)

Knihy od Simony Monyové jsou oddychové, na jeden den, ale ani tato kniha mne nezklamala.

21.07.2014

Dům u kanáluDům u kanáluAgatha Christie

Moje první kniha od Agathy a velmi se mi líbila, těším se na autorčiny další díla.

09.08.2014

Osudová láskaOsudová láskaEloisa James

Kniha se mi líbila daleko více než první díl, byla čtivější. Nelituji čas, který jsem věnovala tomuto románu. I u druhého dílu musím podotknout, že se sem píší komentáře, a ne obsah knihy.

20.08.2014