mewmew mewmew komentáře u knih

Feministkou snadno a rychle: Příručka argumentů pro debaty s rodinou a přáteli Feministkou snadno a rychle: Příručka argumentů pro debaty s rodinou a přáteli Lucie Jarkovská

Vtipné, aktuální, srozumitelné. Takovouhle příručku do každý rodiny, prosím.
Třeba bysme se zas o kousek pohnuli:)

18.01.2024 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Za začátku nic moc, ale pak otázek značně ubylo (za mne by tedy nemusely být vůbec) a samotné vyprávění pana Štočka mě bavilo.

07.01.2024 4 z 5

Jestli sem si něco z téhle knihy odnesla...tak je to vtip o morčátku :D

Víc by se mi sice líbily fotky místo ilustrací, ale i tak je to tuze příjemná oddechovka, ze který se člověk i něco dozví.

03.01.2024 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

To bylo tak strašně mystický, že mě mrzí, že jsem za ty prachy radši nešla na drink.

22.09.2023 1 z 5

Mengele - Anděl smrti Mengele - Anděl smrti Gerald Posner

Pokud chcete vědět o Mengeleho životě víc, tady se to dozvíte. Stran informací rozhodně vyčerpávající.

22.09.2023 4 z 5

Proměna a jiné povídky Proměna a jiné povídky Franz Kafka

Na Kafku musí být ta správná nálada. :)

22.09.2023 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Já mám Coelha celkem ráda. Žádné převratné myšlenky tam sice nenajdeme, ale i ty "starý známý" jsou moc hezky napsaný. A čte se to skoro samo.
Veronika se líbila asi nejvíc.

11.04.2023 5 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

No co k tomu říct... Híťa v tomhle směru úplně nápaditej nebyl.

11.04.2023

Sibiřská výchova Sibiřská výchova Nicolai Lilin

Tohle je rozhodně zajímavé téma. Dobře se to četlo a že je to krapet idealizované se dá myslím odpustit. Minulost a hlavně dětství si často idealizujem všichni. Kniha má rozhodně co předat.
Pouze mě mrzí ten "useknutý" závěr...

11.04.2023 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Ok, asi jsem čekala moc vzhledem k tomu, jak bývá kniha hodnocena a jaké jsou recenze. Osobně mě nechytla, prostě fajn nenáročná kniha na odpoledne. :)

11.04.2023 3 z 5

Kniha smíchu a zapomnění Kniha smíchu a zapomnění Milan Kundera

Ke Kunderovi mám stále tak trochu ambivalentní vztah. Čte se mi celkově poměrně dobře, některé myšlenky rozhodně upoutají...ale prostě si nemůžu pomoct, zatím všechny knihy mi přijdou strašně stejný.

11.04.2023 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tohle nebylo vůbec hezký.
Už dlouho ve mě žádná kniha nezanechala tak silný dojem. Skvěle napsáno.

11.04.2023 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tohle je rozhodně zatím nejsilnější kniha této tematiky, kterou sem četla). O Mengelem se tu sice nice nic moc nedovíme, ale od začátku do konce, i přes silné téma, moc hezky napsané, čtivé. Vzpomínky na idealizované dospívání v kontrastu s tím, co přišlo pak...těžko pochopit jací dokážeme být.

31.10.2022 5 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Porno 19. století. Za mě ok. :)

21.04.2022 4 z 5

Lesy Hrůzovlády Lesy Hrůzovlády Emily Rodda (p)

Moc pěkná fantasy pro děti. A ačkoliv jsem to četla už jako starší, nemůžu říct, že bych se nudila.

21.04.2022

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Mé dvanáctileté já by z téhle knižní série bylo nadšený.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Poprvé jsem to vzdala po pár stránkách. Po druhé jsem si díky téhle knize Hemingwaye zamilovala.

21.04.2022 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Moc hezky zpracovaná antiutopie pro mladší čtenáře. A oceňuji ten závěr.

21.04.2022 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

To nejhorší, co v nás je. Jako ano, tohle rozhodně stojí za přečtení.

Matka Matka Karel Čapek

Závěr mě tedy dostal, ale jinak mi to prostě nesedlo. Postavy mi byly nesympatické, ponejvíc právě Matka.
Ráda bych viděla divadelní provedení, třeba bych to potom docenila lépe..nevím.

13.10.2018