Messilina Messilina komentáře u knih

Vesnice Vesnice William Faulkner

Přiznávám se, že mám doma ještě ty zbývající dva díly této knihy ,,Město" a ,,Panské sídlo", ale nečtené. První díl se mi nelíbil, tak jsem nečetla ani pokračování.

27.03.2019

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Dostojevskij byl mistrem svého žánru. Vynikající psycholog. Pravda ovšem je, že na dnešní dobu to je trochu moc dlouhé a popis převažuje nad dějem.
K Dostojevskému se prostě člověk musí ,,pročíst''.

Paprsky inženýra Garina Paprsky inženýra Garina Alexej Nikolajevič Tolstoj

Je to trochu jiné sci-fi, než na jaké jsme v současnosti zvyklí. Ale s přihlédnutím k tomu, že kniha tohoto žánru byla napsána v Rusku a vzhledem k době vzniku, nebyla špatná.

27.03.2019 3 z 5

Pro koho krev Pro koho krev Jarmila Loukotková

Velmi čtivá historická knížka. Paní Loukotková byla mistryní tohoto žánru.

Doma lidé umírají Doma lidé umírají Jarmila Loukotková

Já mám paní Loukotkovou ráda už od dětství. Myslím, že její historické romány jsou na perfektní úrovni.
Tato kniha, to jen potvrzuje.

Syn Hamásu Syn Hamásu Mosab Hasan Júsuf

Vřele doporučuji. Opravdu velmi dobře se to četlo.

25.03.2019 5 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Co ještě napsat k tomu, co už tady bylo řečeno. Nic nového nemám, jen budu opakovat předchozí. Skvělá kniha, výborný cestopis. Snad bych za sebe jen doplnila postřeh, v knize bylo řečeno, že naše (bílá) rasa přišla s biblí v jedné a střelným prachem a kořalkou v druhé ruce. To je 100% pravda. Je škoda, že jsme si to uvědomili tak pozdě.

24.03.2019 5 z 5

Poslední slovo Poslední slovo Ludvík Vaculík

S panem Vaculíkem jsem se moc nepotkala, když odhlédnu od toho, že s mnoha jeho názory prostě nesouhlasím, tak ani jako literárním dílem tím nejsem nadšená.
Obávám se, že to byla první a poslední kniha, kterou jsem od něj četla. Prostě POSLEDNÍ SLOVO.

21.03.2019 1 z 5

Tudy přijde něco zlého Tudy přijde něco zlého Ray Bradbury (p)

Kdysi jsem myslím viděla televizní zpracování. Jako scénář k půlhodinovému filmu je to dobré, ale na knihu toho je málo. Děj začíná až někde v polovině knihy, před tím je hrozně dlouhý popis. Přiznávám, že jsem se nudila. Bohužel jsem celkem zklamaná.

18.03.2019 2 z 5

Teď a navždy Teď a navždy Ray Bradbury (p)

Kniha obsahuje dvě povídky. První povídka je o městě v pustině, kde nikdo neumírá a ani se nikdo nerodí.
Druhá povídka je inspirována Bílou velrybou.
Nebylo to špatné, ale na Marťanskou kroniku to nemá.

16.03.2019 3 z 5

Architektura 20. století Architektura 20. století Felix Haas

Skvělá kniha. Samozřejmě, že tam byla dost znát doba, ale na to, co tady vycházelo, to není úplně špatné. Navíc architektura je umění, a umění je otázka vkusu. Rozdíl mezi uměleckým dílem a kýčem je někdy velmi malý.

15.03.2019 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Přemýšlím, jestli je divnější Proces, nebo 1984. Mimochodem jsem někde četla, že tyto dvě knihy četl norský terorista Anders Breivik, (za to Kafka samozřejmě nemůže).
Kniha je dost depresivní a absurdní, ale dobrá. Prostě Kafka.

15.03.2019 5 z 5

Zbavme se Constance Zbavme se Constance Ray Bradbury (p)

Docela pěkná kniha. Něco na pomezí hororu a detektivky. Trochu to připomíná to A. E. Poa. Ale to u Bradburyho asi nepřekvapí.
Není to úplně Bradbury. Trochu si myslím, že měl potřebu napsat něco jiného, než klasické sci-fi. Tak napsal něco jiného, ale asi to není úplně ono. Asi jakoby Agatha Christie psala milostný román. Je to hezká kniha, ale napsal i lepší.

15.03.2019 3 z 5

David Beckham - Fotbalový bůh z Anglie David Beckham - Fotbalový bůh z Anglie Ed Greene

David Beckham byl ve své době idol. Znalo ho i spousta lidí, kteří o fotbale nevěděli téměř nic. David byl ikona, kam se na něj hrabe Cristiano Ronaldo.
Ale knihu bych hodnotila jako běžnou biografii, kterých vyšlo o D.B. plno.

14.03.2019 3 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Vysloveně špatná kniha to nebyla, ale můj šálek kávy to není.

10.03.2019 3 z 5

Ten okamžik - Můj osmašedesátý Ten okamžik - Můj osmašedesátý Tereza Brdečková

Kniha je o pohnutých dobách, které já naštěstí nepamatuji. Rozhodně doporučuji k přečtení.

05.03.2019 5 z 5

Hroši nepláčou Hroši nepláčou Halina Pawlowská

Nebyla to špatná kniha, ale po chvíli jsem měla pocit, že čtu pořád jedno a to samé. Trochu ty povídky splývají. Takový průměr. Čekala jsem víc.

03.03.2019 3 z 5

Mladík, který se opozdil Mladík, který se opozdil Kenzaburó Óe

Přiznávám se, že jsem čekala, že kniha bude hodně jiná, než knihy evropské. Že z ní bude znát asijská odlišnost, ale není to tak. Je to hezká kniha ale kdybych nevěděla, že jí psal Japonec, vůbec bych to z ní nepoznala.

23.02.2019 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Toto je moje srdcovka, kniha o ženě, která si bez sebemenší pochybnosti zaslouží obdiv. Jak bylo napsáno níže, je škoda, že se o takovýchto lidech více nemluví. Paní doktorka byla obdivuhodná žena. Přiznávám se, že jak se u knih příliš nedojímám, tak po smrti dětí a manžela paní doktorky jsem měla problém se udržet. O to více obdivuji, že to dokázala překonat a jít dál.

17.02.2019 5 z 5

Kolotoč pod Jižním křížem Kolotoč pod Jižním křížem Alice Veselá

Toto byla možná úplně první kniha o Brazílii, kterou jsem četla. Samozřejmě, že je tam politický podtext, ale ono by to bez něj ani nesmělo vyjít. Dnes tuto knihu hodnotím trochu kritičtěji, ale když jsem jí četla poprvé, jako dítě, byla skvělá. V dobovém kontextu jí hodnotím jako celkem pěknou.

17.02.2019 3 z 5