Messilina Messilina komentáře u knih

Vždyť je to hračka Vždyť je to hračka Agatha Christie

Asi jsem prostě zvyklá na Poirota.

22.07.2019 3 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Jak už jsem někde v minulosti psala, nejsem Kingovec. Tento druh knihy považuji za odpočinkovou četbu a to tato kniha splnila.

22.07.2019

Císař chudých Císař chudých Antonín Trýb

V minulosti jsem hodně četla paní Loukotkovou, kterou považuji, minimálně v čechách, za jednu z nejlepších autorek historického žánru. Pan Trýb mě přesvědčil o tom, že i Loukotková má konkurenci.

22.07.2019

Dělníci moře Dělníci moře Victor Hugo

Přečteno. Bylo to napsáno v jiné době, pro jiné čtenáře s jiným vkusem.

21.07.2019 1 z 5

Kat a jiné povídky Kat a jiné povídky Pär Lagerkvist

Mé osobě se ta knížka líbila.

17.07.2019 5 z 5

Maigret chystá léčku / Maigret zuří Maigret chystá léčku / Maigret zuří Georges Simenon

Mám ráda klasické, staré detektivky. Myslím, že Maigret je spolu s Poirotem a Holmesem detektivní špička.

16.07.2019 5 z 5

Pod maskou majora SS Pod maskou majora SS Boris Nedjalkov

Jedno otřepané pořekadlo říká, že dějiny píší vítězové. Chápu, že autor si sám nebude škodit, ale některé části knihy jsou trochu nepravděpodobné. Nejsem si zcela jistá, jestli autor některé pasáže záměrně nezamlčel, nebo nepřikrášlil. To, jak neubližoval německým vojákům bez hodností, jen proto, že oni nemůžou za to, že plní rozkazy atp... Ale jako celek to celkem šlo.

14.07.2019 3 z 5

Kokpit Kokpit Jerzy Kosiński

Prostě americké literatuře nerozumím. Tohle mě vůbec nebavilo. Hlavní problém celé knihy je, že nemá děj. Je to jen takový deník.

07.07.2019 2 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Jedna z nemnoha knih, kde byl film lepší než jeho předloha. Hnědý podšálky nechybí, ale vyvrženej vorvaň ano. A to je právě ten problém. Film byl povedená komedie, kniha jakési nostalgické zamyšlení. Vysloveně špatné to nebylo, ale kdo ví co také ne.

06.07.2019 2 z 5

Kacířská kniha Kacířská kniha Erich von Däniken

Podle pana autora nemají mimozemšťané nic lepšího na práci, než létat na naší planetu a ohromovat starověké kultury. No, také názor.

05.07.2019 2 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Dostojevskij byl mistr psychologického románu a zde to opět potvrdil. Kníže Myškin byl ten kladný hrdina, který musí být v našem nekladném světě poražen. Přiznávám, že byl velmi sympatický a na konci jsem byla trochu smutná, že dobro nezvítězí. (Jako v životě).

17.05.2019 5 z 5

Pohádky bratří Grimmů (77 pohádek) Pohádky bratří Grimmů (77 pohádek) Jacob Ludwig Carl Grimm

Tak to je prostě klasika. Pohádky bratří Grimmů jsou zlatý fond evropské literatury. Krásné, zábavné, moudré, takové mají pohádky být.

10.05.2019 5 z 5

Pohádky z bramborových řádků Pohádky z bramborových řádků Carl Sandburg

Je to hodně jiná pohádková knížka, než na co jsem zvyklá. Asi jsem dost konzervativní, ale Andersen, Disney, ani Němcová to zkrátka není. Nevím, ale prostě se mi to nelíbilo.

10.05.2019 1 z 5

Panoptikum měšťáků, byrokratů a jiných zkamenělin Panoptikum měšťáků, byrokratů a jiných zkamenělin Jaroslav Hašek

Problém této knihy je, že jí člověk porovnává se Švejkem. Prostě ,,napsal to Hašek, tak to musí být stejně dobré." A ono není. Možná kdyby tu knihu napsal Fanda Procházka, tak by byla skvělá. Takhle má smůlu, je průměrná.

10.05.2019 3 z 5

Šťastný introvert Šťastný introvert Sylvia Löhken

Oproti prvnímu dílu Síla introvertů, je tato knížka podaná v obecnější rovině, což jí nepochybně prospělo.

04.05.2019 4 z 5

Ilustrovaný muž Ilustrovaný muž Ray Bradbury (p)

Myslím, že spolu s Marťanskou kronikou a Kaleidoskopem je to jedna z nejlepších Bradburyho knih.

03.05.2019 5 z 5

O půlnoci tancoval drak O půlnoci tancoval drak Ray Bradbury (p)

Kniha se mi líbila. Bradbury jí napsal v, pro sebe, typickém stylu. Z toho co jsem od něj v poslední době četla, tato knížka nejvíce připomíná Bradburyho vrcholná díla, jakými jsou Marťanská kronika a Temný karneval.

02.05.2019 5 z 5

Měla jsem zemřít jako černá vdova Měla jsem zemřít jako černá vdova Sabine Adler

Nebudu popisovat děj, ale ,,vypíchnu" to, co mě zaujalo asi nejvíce a to byl popis událostí v moskevském divadle na Dubrovce (23.-26.10.2002), kdy zemřelo 170 lidí, z toho nejméně 130 rukojmích. Zaujalo mě to proto, že si na danou událost vzpomínám, ale vzhledem k mému tehdejšímu věku mě to moc nezajímalo.

01.05.2019 4 z 5

Jízda naslepo Jízda naslepo Ray Bradbury (p)

Četla jsem několik Bradburyho knih poměrně rychle po sobě. Asi to byla chyba. Knihu bych hodnotila tak, neurazí ani nenadchne. Faktem, ale je, že R.B. zná svou Ameriku, z té knihy je to hodně cítit.

29.04.2019 3 z 5

Historie mého života Historie mého života Giacomo Girolamo Casanova

Knihu jsem přečetla pod dojmem návštěvy Duchcova. Z tohoto úhlu pro mě byla zajímavá. Ale faktem je, že se nejedná o knihu, kterou bych si vzala na pustý ostrov. Poměrně vysoké hodnocení jsem jí dala hlavně kvůli tomu Duchcovu.

29.04.2019 4 z 5