Messilina Messilina komentáře u knih

Džungle Džungle Upton Sinclair

Kdyby tam nebyl ten ,,lidově-demokratický" závěr, tak by to byla docela dobrá kniha, škoda. Celkově mě to bavilo, ale občas jsem si říkala, proč je hlavní hrdina takový pitomec. Ten konec byl opravdu děs. Agitka- hadr.

18.05.2020 3 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Je to krásná kniha. Taková mile idilická. Pravda ovšem je, že malinko je tu cítit smutnější podtext válečného období. Ale jen jakoby podprahově.

09.05.2020 4 z 5

Křesťanský kalendář I Křesťanský kalendář I kolektiv autorů

Rozhodně se dá říci, že četba tohoto kalendáře nikomu neublíží. Pravidla zde řečená jsou morální příkazy platné pro věřící i ateisty. Hodnotit nebudu, protože knihy tohoto typu se hodnotí špatně. Nejedná se o beletrii.

01.05.2020

Školák Kája Mařík III.díl Školák Kája Mařík III.díl Felix Háj (p)

Nejlepší část je ta s panem Karbulkou. Když odjel, měla jsem trochu dojem, že už to není ono.

28.12.2019 4 z 5

Školák Kája Mařík    II.díl Školák Kája Mařík II.díl Felix Háj (p)

Chvílemi jsem si říkala, že je to chytrý kluk a chvílemi jsem o tom dost pochybovala. Fakt je, že druhý díl má více děje než první. Možná jsem se prostě jen začetla.

24.12.2019 5 z 5

Školák Kaja Mařík, 1. díl Školák Kaja Mařík, 1. díl Felix Háj (p)

Jak to jen říct...Já nevím, jaká jsem byla v šesti letech, ale Kája mi přišel trochu jiný, nebo alespoň trochu nevychovaný. Nevím, určitě je to dobou, ale dnešní šestileté dítě mi přijde vyspělejší. Zajímavé na tom bylo, že ho za to vlastně ještě všichni měli rádi.

16.12.2019 3 z 5

Ztracené vesnice, opuštění lidé... Ztracené vesnice, opuštění lidé... Wenzel Jaksch

Kdyby mi někdo řekl, před tím, než jsem tuto knihu otevřela, že mě to bude bavit, tak bych mu asi moc nevěřila. Ale, ano bavilo mě to.

11.12.2019 5 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Velmi dobře napsané. Člověk chvílemi zapomínal, že jsme ve středověku. Hildegarda byla opravdu mimořádná žena.

02.12.2019 5 z 5

3x Perry Mason 3x Perry Mason Erle Stanley Gardner

Klasika, stará, ale dobrá.

22.10.2019 5 z 5

Smetiště Smetiště Carolina Maria De Jesus

Velmi zajímavá kniha. Je otázka, jaké bylo zasahování vydavatele do knihy. Jak moc jí ,, uhladil".

22.10.2019 5 z 5

Valašská světice I.II.III. Valašská světice I.II.III. František Sokol Tůma

Čteno, dočteno. Jediný, kdo byl sympatický byl Floryš. Jako celek to byla přeslazená nuda.

01.09.2019 1 z 5

Plavci na Sázavě Plavci na Sázavě Jan Morávek

Přiznám se, že jsem byla trochu skeptická, když jsem brala knihu do ruky. O to větší byla moje radost, když jsem jí četla, bylo to příjemné překvapení. Za sebe jí mohu doporučit.

24.08.2019 5 z 5

Ona Ona Lawrence Ferlinghetti (p)

Já nějak nevím, trochu mám dojem, že to psal zkouřenej. Příště si zvolím něco méně snového, na tohle nemám buňky.

19.08.2019 2 z 5

Chirurg Chirurg Julij Krelin (p)

Ruský doktor House. Na svou dobu byla kniha nezvykle kritická a apolitická. Snad i proto je i po létech uběhlých od jejího vzniku čtivá.

16.08.2019 5 z 5

3x soudce Ti 3x soudce Ti Robert van Gulik

Chro, chro, chro.Chrochtám si blahem, nejen paní Christie detektivky umí.

07.08.2019 5 z 5

Stopa vede k Renému Stopa vede k Renému Rudolf Ströbinger

Velmi zajímavá kniha o tom, že ani fašistické Německo nebylo černobílé.

03.08.2019 4 z 5

Dva případy kapitána Exnera - Znamení lyry / Poklad byzantského kupce Dva případy kapitána Exnera - Znamení lyry / Poklad byzantského kupce Václav Erben

Skvělá kniha, nedivím se, že to do teďka zfilmovávají.

01.08.2019 5 z 5

Hvězdy fotbalu Hvězdy fotbalu Petr Čermák

Ne, že bych byla kousavá, ale není autor fandou CR7? Další věc je, že pán opsal, kolikrát i celé věty ze svých předchozích knih. Asi si řekl, že jsou tak dobré, že stojí za to si je zopakovat.

29.07.2019 3 z 5

Zvířátka z Malinové paseky Zvířátka z Malinové paseky Jiří Kahoun

Jako dítě jsem tuhle knihu zbožňovala. Tak jsem si jí po letech z nostalgie přečetla znovu.

22.07.2019 5 z 5

Tragédie o třech jednáních Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Jo, jo mistrovský kousek paní Agatho.

22.07.2019 5 z 5