MesLivres MesLivres komentáře u knih

Eunuška Eunuška Germaine Greer

Knihu je určitě nutné hodnotit v kontextu doby, ve které vznikla. Rozhodně má v oblasti feministické literatury stále svoje místo, i když obsahuje množství již překonaných skutečností a subjektivních názorů autorky.

18.11.2023 4 z 5

Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních Chimamanda Ngozi Adichie

Pro mě byla knížka shrnutím toho, jak by měla vypadat realita pro každého. Víc takových knížek a jejich čtenářek/čtenářů a třeba se dočkáme budoucnosti, ve které nebudou potřeba.

05.08.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno za jedno odpoledne u vody...nešlo se odtrhnout. Vyprávění z pohledu dítěte/dospívajícího bylo skutečně uvěřitelné a připomnělo mi vlastní emocionální zmatky z období puberty.

05.08.2023 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Knížka mi dala dost zabrat. Některé části jsou geniální a kniha je plná dobrých nápadů ale celkově jsem měla co dělat, abych se jí prokousala. Každopádně jsem ráda, že jsem četbu nevzdala, protože závěr byl silný a stál za to.

03.11.2022 3 z 5

Ofélie se učí plavat Ofélie se učí plavat Susanna Kubelka

Za mě tedy nee...nepomohla tomu ani Paříž jako kulisa.
Spoustu situací mi přišlo hodně přitažených za vlasy, neměla jsem s čím se ztotožnit. Každopádně alespoň šlo o lehké čtení, které mi nezabralo moc času.

23.05.2022 2 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

V sérii pokračovat nebudu, knížka je víc dětská, než jsem předpokládala.
Každopádně příběh mě bavil a být mladší, tak bych se do něj zakousla s nadšením.

23.05.2022 4 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Mě se kniha líbila, přišla mi zvláštním způsobem poetická. Přečetla jsem jí rychle, takže pro mne taková oddychovka.

23.05.2022 3 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Na rozdíl od jiných knih autora jsem měla problém se začíst. V knize jsem nenašla žádné téma, které by mě chytlo a nepustilo. Prokousala jsem se až ke konci, ale spíše silou vůle :) Každopádně autora obdivuji za stvoření knihy, která má tolik vrstev a nakonec dává smysl.

23.05.2022 3 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Knížka na mě čekala v nádražní knihovničce a přelouskala jsem jí během pár dní u vody. Rozhodně jsem se nenudila. Určitě zkouknu i film a pustím se do dalších knih od Crichtona.

25.08.2020 4 z 5

Vlastním hlasem Vlastním hlasem Ema Součková

Výborná knížka o skvělých ženách, které byly kolikrát mimořádné "jen" tím, že si chtěly řídit svůj vlastní život.

25.08.2020 5 z 5

Poslední Lucemburk Poslední Lucemburk Hana Parkánová-Whitton

Nepopírám, že se v knize člověk něco zajímavého nedozvěděl, ale dost často jsem měla pocit, že čtu spíš nějakou harlekýnku než historickou knihu...

17.06.2020 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Málokdy se stane, že se mi filmové nebo seriálové zpracování knihy líbí víc než předloha. Ale u této knihy to tak rozhodně je. Možná je to částečně překladem, ale nelíbil se mi způsob vyjadřování hlavní postavy. Nejde ani tak o sprosťárny (ty k tomu patří) ale o konkrétně použité výrazy. Knížka u mě bohužel nenaplnila očekávání.

20.05.2020 3 z 5

Schola alternativa Schola alternativa Natálie Kocábová

Knihu jsem četla jednou v pubertě a to jsem měla dojem, že je hustá a něco na ní bude. Teď jsem se k ní ve 30 letech při revizi knihovny vrátila a rovnou vyřazuji. Nedočetla jsem...

20.05.2020

Vetešnictví pana Nakana Vetešnictví pana Nakana Hiromi Kawakami

Knížku jsem měla rozečtenou celkem dlouho a musela se k ní vracet. Mám ráda asijské autory a knihy popisující život v odlišném kulturním prostředí ale tato kniha byla prostě málo...

24.02.2020 3 z 5

Temné struny Temné struny Val McDermid

Líbilo se mi prostředí, ve kterém se příběh odehrával. Díky tomu knížka trošku vynikla mezi ostatními detektivkami. Příště dám ale přednost jinému autorovi tohoto žánru.

14.01.2020 3 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Knížka mě celkem bavila. Příběh byl sice trochu bizarní ale právě to se mi na něm líbilo.

14.01.2020 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Knížku jsem si přečetla podruhé po hodně dlouhé době...a ten konec mě zase dostal. Naději střídá beznaděj. Fňukla jsem si a to je pro mě znamení mimořádné knihy.

11.04.2019 5 z 5

Konec Vládců nebes Konec Vládců nebes John Brosnan

Na rozdíl od druhého dílu, který mě spíš otravoval, mě závěrečná část trilogie bavila. Příběh měl spád a nové postavy naštěstí trochu upozadili Janu.

13.03.2019 4 z 5

Hlídka Hlídka Robert Crais

Pro mě taková nenáročná detektivka na dovolenou. Účel splnila :)

04.02.2019 3 z 5

Nebeská tělesa Nebeská tělesa Eleanor Catton

Hodnotím s odstupem a nejvíc na mě zapůsobila atmosféra knihy - prostředí, atmosféra, popisované období, osudy postav... Ústřední zápletka by vystačila na pětinovou knihu, ale to okolo rozhodně nebyla omáčka, naopak na knize to nejlepší.

30.01.2019 4 z 5