Mermaida - Příspěvky

Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieF. Backman

Fotbal sice není můj šálek kávy, ale přesto mě kniha o Britt-Marii chytla za srdce a jen tak nepustí, stejně tak jako druhé dvě Backmanovy knih. Britt-Marie nikdy nikoho nekritizuje, jistě že ne ... :-) A přesto si ji postupem času oblíbíte stejně tak jako ostatní postavy z tohoto "pohádkového" příběhu o fotbalu, který musí milovat přece každý.. :-)
A v kuchyni už mám předělanou zásuvku v tomhle pořadí: Vidličky - Nože - Lžíce! Prostě jen pro ten pocit, abych veděla že i tady byla Britt-Marie...

Už teď s nedočkavostí čekám na další "úžasné" dílo z pera Fredrikova. Doufám, že ne nadarmo!

28.09.2016


Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seF. Backman

Chvílema brečím, chvílema se směju, dle toho jak otáčím stránky a jak příběh plyne. A pak je po všem a ve vás to vře, to napětí, síla, smutek, ale i láska, oddadost, přátelstí, a také odpuštění...
Babička, jenž pozdravuje a omlouvá se je kniha, která vás s lehkostí vtáhne do děje, aby vás mohla pobavit, ale i dojmout. Ano, ta kniha je plná emocí, příběhů, pohádek a jedné milované babičky a o to víc milované vnučky - Elsy. Podle mne ja kniha skvělá, poutavá a má neobyčejný děj. Buď se do ni zamilujete nebo Vás neohromí, nic mezi tím není. Já si zamilovala Elsu, Alfa, workse a samozřejmě i babičku .)

20.02.2016


Muž jménem OveMuž jménem OveF. Backman

Krásný dojemný příběh, o jednom "starém" mrzoutovi, který vás chytne za srdce a vy čtete a čtete a zjišťujete, že on ten Ove, zase nebude takový bručoun. On to bude docela dobrej chlap, se kterým se život nemazlil, a tak se on nemazlí s ostatními.
Na začátku jsem si říkala, že ty jeho "zásady" jsou fakt na hlavu, a že to autor trochu přepísknul s tou negací hlavní postavy. Jenže záhy jsem zjistila, jak jsem se spletla a hle, Oveho jsem si víc a víc během čtení oblíbila, až tak, že mi bylo z konce knížky smutno. Backman prostě umí vtáhnout do děje!
Rozhodně doporučuji přečíst, nejen těm, kterým se líbila od Fredrika pohádkářská kniha "Babička" :-)

18.08.2016


MedvědínMedvědínF. Backman

Třešně voní vždycky po třešních! Zvlášť v hokejových městech!
Parádní kniha a to mi hokej nic neříká (i když jako malá, jsem na hokej koukala s tátou v TV daleko raději než na fotbal. Tím narážím na jinou knihu od F.B. z prostředí sportu). Příběhem jsem byla naprosto pohlcena. Kniha mě nadchla a to jsem se dlouho domnívala, že Babičku (Babička pozdravuje a omlouvá se) nic nepředčí, ale mýlila jsem se! Babička byla sice kouzelná, rozplakala i rozesmála, ale tohle....tohle byl parádní zážitek. A ten konec?!?
Backmane, smekám!

23. ledna


Příliš dlouhá swingers partyPříliš dlouhá swingers partyF. Kotleta (pseudonym)

Když pominu to, že jsem knihu dostala jako dar, a vůbec jsem neuvažovala o tom, že si ji přečtu, ale že jí dám dál. Tak musím nakonec uznat, že jsem ráda, že jsem tak neučinila a na poslední chvíli ji otevřela a začetla se. Pro mě můj první Kotleta a nějak sebe samu nechápu, proč jsem od knihy dávala ruce pryč dříve, než jsem ji vůbec otevřela. Asi jsem se dle názvu bála, že je až moc morbidní a sexuální. Ale byla naopak napínavá, četla se rychle a poutavě. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběhy na sebe navazovaly, děj byl plynulý a "magický" a celkový dojem z knihy je pro mne za pět hvězdiček.
Takže já ji doporučuji, ale nemohu ji srovnávat s jinými autorovými knihami.
Každopádně si beru ponaučení, že nebudu odsuzovat knihu před tím, než se jí vůbec pokusím otevřít a aspoň kousek si přečíst.

26.10.2015


Kabinet milostných dopisůKabinet milostných dopisůA. Richman

Válečný román z fašistické Itálie byl pro mne nevšedním, avšak ne úplně uspokojivým čtením. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst. Motala jsem se v kapitolách mezi Veronou a Portofinem. Ale po více jak měsíci odkládání, jsem knihu vzala do ruky, a během jednoho "marodícího" odpoledne jsem zbytek knihy přelouskala - á 250 stránek. Asi přišel na knihu ten správný čas. :-) Najednou vše do sebe zapadalo a nechtělo se mi knihu odložit. Byl to milý a laskavý příběh.
Ještě plus za nádhernou obálku. :-)

29.03.2017


Levandulový pokojLevandulový pokojN. George

Nádherná!.. Uchvátila mě - ten smutek, žal, bolest, touha, něha, láska, tanec - ŽIVOT! Bláhový Perdu, který neotevřel a nepřečetl si dopis - proklínala jsem ho za to. A obdivovala, že se vypravil do Provence. Příběh byl poutavý, promyšlený - hezký i smutný zároveň. Měl chuť po poznání a vlídnosti. Láska je sladká i hořká. A děj mi přišel ze začatku dle Perduova vidění hořký a přecházel stránku po stránce ke sladkosti. Už teď vím, že jednou si Jeanův příběh vezmu znovu do ruky a budu ho s ním prožívat. Abych jím mohla být opět pohlcena a mohla ho vstřebávat všemy póry...
Jen jednu věc - knihu bych ale s dovolením přejmenovala na "Ochutnavač knih". Vím, proč se kniha jmenuje Levandulový pokoj, ale tak nějak název, jenž jsem si přebrala z knihy já, se mi zamlouvá pro celek tohoto příběhu daleko víc.

23.12.2015


Bez šanceBez šanceN. Shusterman

Tak tahle kniha byla naprostá Bomba! Na mě nezvyklý žánr, a přesto mě zaujala na tolik, že se od ní nedalo odtrhnout, jen horko těžko jsem se soustředila na práci, po té co jsem knihu zaklapla při vystupování z mhd u práce .. Příběh a téma byl fascinující, velmi čtivý. Obdivuji autora, za jeho fantazii, která zřejmě za příběhem vězí. Celou dobu při čtení jsem byla napnutá, jak příběh "Rozpojenců" dopadne. A nakonci jsem neveřila, že mám již knihu za sebou..

25.08.2016


Velké problémy v Malém VietnamuVelké problémy v Malém VietnamuF. Kotleta (pseudonym)

Můj druhý Kotleta právě dočten. A musím konstatovat, že to byla stejně úchvatná četba jako má prvotina v díle "Příliš dlouhá swingers party". Sex, démoni a akce - co víc si od Kotlety přát? :-D

03.12.2016


Manželé odvedleManželé odvedleS. Lapena

Jeden z mých prvních thrillerů - a jsem nadmíru spokojená. Četla se s lehkostí, neobešla se bez napětí a zvratů. Nechtělo se mi od knihy odtrhnout. Jen ten konec už byl až moc dramatický (dle mého skromného názoru). Každopádně skvělé čtivo - doporučuji!

17.04.2017


Ráchelina knihaRáchelina knihaS. Værøyvik

Po měsíci dočteno! Ufff! Silná to kniha (a nemyslím tloušťkou!).
Ze začátku jsem měla problém se čtivostí knihy. Až někdy za polovinou dostala pro mne spád takový, že jsem se konečně začetla a nechtěla knihu odložit. Celkově byla kniha krásná. Jen ten Ráchelin život byl poměrně smutný, ale vlastně se snoubil i s tím příjemnějším , což spíše ukazuje až konec knihy.
A emočně? Nemám slov - dokonce mi tekly slzy i v tramvaji (spolucestující divně čuměli...). Myslím, že tuhle knihu si budu hodně dlouho pamatovat, přestože naše společné začátky nebyly nic moc. Ale ten konec je vykompenzoval!

30.06.2017


A každé ráno je cesta domů delší a delšíA každé ráno je cesta domů delší a delšíF. Backman

V této útlé knížečce se setkáváme s Noahem a jeho dědou. Je to příběh o loučení. Dojemný příběh, který má velkou váhu.
Krásné, čtivé, dechberoucí (a to nejde o thrillet) :-D Opravdové! Dokonalá souhra, která pohladí po duši, která rozesmutní i rozesměje. A to na Backmanových knihách obdivuji a miluji.

31. května


Hra o trůnyHra o trůnyG. R. R. Martin

Skvělá kniha - dlouho jsem ji odkládala, ale nakonec předčila má očekávání. A ačkoliv, jsem ji četla až po té, co jsem viděla seriál, pohltila mě daleko víc...

24.01.2015


Manželovo tajemstvíManželovo tajemstvíL. Moriarty

Kniha mě naprosto uchvátila... a konec, kdy se příběh hlavních postav začal ucelovat v jeden, byl naprosté wow! Mě se teda opravdu kniha líbila, a jsem ráda, že jsem po ní šáhla. Byla lehce tajemná, ale to na ní bylo to kouzelné. Zjštění, kterým je pohlcen celý děj knihy, nám u rodiny Fitzpatrickové ukazuje, že můžete prožít život vedle někoho, u koho jste se domnívali, jak ho znáte, ale ono se ukáže, že vlastně vůbec neznáte... Zajímavý příběh s ještě zajímavějším epilogem.

03.07.2015


Kdyby tak na mě někdo někde čekalKdyby tak na mě někdo někde čekalA. Gavalda

Docela oddechové čtení. U mě asi půl na půl - některé povídky byly zajímavé, hezké, vtipné, dojemné, jiné mne naopak vůbec nezaujaly.

09.03.2016


Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonP. Hartl

Perfektni styl a osobitý humor, s nímž se čtenář mohl potkat již u autorovy prvotiny
Prvok, Šampón, Tečka a Karel. MPE byl oddechový, nápaditý, a hravý. Poutavý a čtivý děj, který se s léty hrdinů stupňuje. Mě kniha rozhodně nadchla. A už naprosto jistě vím, koho s ní obdaruji :-)

29.03.2016


Večeře s vampýremVečeře s vampýremA. Gibbs

Velmi pěkné čtení - příběh mě upoutal a vtáhl. Tuhle tématiku můžu, tudíž se mi kniha a i příběh líbily. Autorce velké plus za nápaditost a hezký sloh. Určitě mám v plánu se pustit i do druhé knihy, a už teď se těším.

16.09.2016


HostitelHostitelS. Meyer

Smekám! Ze začátku mi to přišlo divné a rozvláčné, ale postupně se děj rozjel a já hltala stránku po stránce, užaslá skvělou dějovou linií. Fantastické fantasy.
Kam se na Hostitele hrabe autorčina sága Twilinght a i ta byla pecka! :)

17.01.2017


Čmeláci v srdciČmeláci v srdciP. Hülsmann

Krásné a příjemné čtení, co pohladí (nejen) po duši, vykouzlí vám úsměv na tváři, a možná i dojme k slzám. Mě se četla knížka překvapivě lehce. A líbila se mi! A k tomu skvělá věta: "Láska tě nesmí odrovnat!"

29.04.2017


Vlak nadějeVlak nadějeC. B. Kline

Krásná a dojemná kniha, nejen o tom, jak děti dokáží být silné, získala ode mě 5 hvězdiček. Čas s knihou mi rychle utíkal, četla se svižně, děj plynul. Líbily se mi i pasáže o Molly, ale daleko víc mě do děje v táhly vzpomínky Vivien. Knihu doporučuji všemi deseti.

22.05.2017


Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJ. Boyne

Tato kniha o nevšedním pohledu na události spojené s Druhou světovou válkou očima devítiletého německého chlapce mě dostala a ohromila. Sice byla psaná jednodušším stylem, přesto měla něco, co jí na čtivosti neubralo. Podle mě rozhodně stojí za přečtení.
PS: Film také stojí za to, přestože ten konec na mě působil daleko hůře než v knize..

10.06.2017


Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíP. Hartl

Opět skvělá kniha od Hartla! Velice povedený dvojromán ze života, smutný i humorný. Některé propletení hrdinů bylo až "směsně naivní", ale stejně byla celá kniha taková kouzelná, když opomenu oba smutné začátky.
Já začala knihu od Veroniky. A jsem za to ráda, i když u ní jsem si dost pobrečela, kdežto u Jáchyma pak už ne...
Knihu jsem četla skoro s dvoutýdenní pauzou (mezi příběhy Veroniky a Jáchyma), ale jinak jsem měla obě části přečtené za pár hodin :-)
Kniha se mi četla skvěle, žádné hluché místo, pokud to zrovna situace v příběhu dovolila, tak jsem se u knihy i bavila .-) Rozhodně doporučiji!

*Číst první Veroniku - budete tak mít lepší celek, než když začnete od Jáchyma (pak byste už hodně věcí od Veroniky věděli do předu i to kdo vše jí vstoupí do života..)

31.08.2017


KukačkaKukačkaK. Limrová

Tak tuhle knihu jsem četla jedním dechem! Prostě WoW!
Kniha mě čirou náhodou upoutala v knihkupectví, když neoluxor měl zrovna nějakou denní slevu a já popadla vpodstatě první knihu, kterou jsem potkala - hodně mě při volbě knihy oslovuje obálka, a zrovna jsem chtěla i něco lehkého do kabelky! Skvělá volba :) A rozhodně se vyplatila. Kniha je čtivá, s romantickým nádechem, plná lží, ale nakonec i pravdy. Emoce pochodovaly s tím, jak příbeh plynul a já se naprosto vžila do Marie :)

25.09.2014


AndělíčkářkaAndělíčkářkaC. Läckberg

Moje první detektivka, a musím teda říct, že mě zaujala. Byla propracovaná a precizní. Vše krásně zapadalo. Tématika byla velice zajímavá až fascinující, nad kterou se místama tajil dech. U některých částí si čék mohl zkusit odhadnout, jestli se v tom či onom rozuzlení trefí.
Ráda zkusím od této autorky i jiný poutavý příběh.

28.10.2014


Dva mečeDva mečeK. Limrová

Taková oddechovka s hezkým příběhem. Po dvou zrcadlech jsem si říkala, co autorka připravila, ale tohle jsem nečekala, mile mě překvapil děj a přišlo mi, že tento díl oproti prvnímu nebyl tak "sladký" víc děje, víc akce. Méně předvídatelný co se stane. Bude trojka? :)

11.12.2014


BillieBillieA. Gavalda

Mé třetí setkání se spisovatelkou a musím říct, že tato kniha byla pro mne zklamáním, nenadchla, špatně se mi četla a dějově teda taky nic moc.. Ale přijde mi na mne i na povahu knihy jako úspěch, že jsem ji nakonec přelouskala a neodložila - proto taky dávám dvě hvězdy..
Celkově mi přijde, že jsem "peru" Gavaldy nepřišla moc na chuť :( Ikdyž kniha A taková to byla láska se mi stylově a vyprávečsky líbila... Ješte mám spadeno na knihu Prostě spolu.. A pak se uvidí, zda dám ještě Anně šanci :)

18.07.2015


SlužkaSlužkaH. Lasicová

Kniha mne moc nezaujala. Možná se na tom podepsalo i to, že mi nevyhovoval styl a jazyk jakým byla napsaná. Vněčem strohá, v něčem moc utáhlá a popisná. Příběh o Ance, služce, z dob Uher je takový krátký popis ve vzpomínkách jednoho dlouhého života.

25.02.2016


Čtvrtky v parkuČtvrtky v parkuH. Boyd

Zajímavě pojatý příběh ze života o starší dvojci a o tom, že nikdy není pozdě se zamilovat do někoho jiného. A také o tom, jak je složité dojít k rozhodnutí zda od člověka, s nímž jste prožili dvě desítky let maželství odejít?

22.11.2015


Kam se poděla ElizabethKam se poděla ElizabethE. Healey

Zajímavá kniha - brilantně napsaná s poutavým příběhem, který si lehce plyne mezi současností a vzpominkami hlavní hrdinky Maud, čímž se celý příběh utváří. Mít vypravečku, která je zapomětlivá (má stařeckou demenci) jsem vnímala občas chaoticky a sem tam jsem se ztratila, ale pak se objasnilo, jak a proč jsme se tam s Maud ocitly. Rozhodně knížka stojí za přečtení, nejen kvůli rozuzlení děje a odpovědi na otázku, zda - li se povede Elizabeth najít, ale také kvůli poukázaní na to, jak "asi" vnímá své okolí člověk, který trpí stejnou nemocí jako Maud.

24.04.2016


SedmilhářkySedmilhářkyL. Moriarty

Ze začátku mne nijak neoslovila a nebavila... S porovnáním s Manželovým tajemstvím mi přišlo, že se to tady nějak pomalu rozjíždí (myšleno dějově). Až jsem si říkala, že tahle kniha bude slabota. Ale ono se říká, že se nemá dát na první dojem, a ještě že jsem tak neučila. Děj se začal rozjíždět a já knihu hltala stránku po stránce a nemohla se dočkat rozuzlení "kvízového večera". Nakonec mi přišla daleko napínavější než autorčina (již mnou zmíněná) kniha Manželovo tajemství. Když to zhodnotím kolem a kolem - tak to byla skvělá kniha - nadchla mě, ikdyž se to zprvu tak nejevilo :-)

17.06.2016


Zamilovaná hypnotizérkaZamilovaná hypnotizérkaL. Moriarty

Tak včera dočteno - od této spisovatelky je to již má třetí kniha. A ikdyž byla hodně zajimavá, hodně emotivní (díky pohledu Saskie), tak mě kupodivu neoslovila tolik, jak jsem čekala. Ale rozhodně tím nemyslím, že se mi nelíbila. Líbila, ale nebylo to takové "wow", jaké jsem měla třeba u Sedmilhářek.

30.07.2016


Sirotek č. 8Sirotek č. 8K. v. Alkemade

Velice silný a čtivý příběh. O to silnější, když si vezmete, že je inspirován skutečnými událostmi. Příběh Rachel se mi četl s neuvěřitelnou lehkostí. Hodně zajímavý je i doslov, kde se dozvídáme co vše vedlo autorku k této historické novele. Za mě rozhodně pět hvězdiček, jelikož kniha vtáhne čtenáře a jen tak nepustí. A vy s napětím sledujete co vše se v tomto příběhu odehrává za "životní peripetie"...

07.02.2017


Muž jménem OveMuž jménem OveF. Backman

Dandy1: Kniha je zfilmovaná. ale se švédskými herci! http://www.csfd.cz/film/73244-muz-jmenem-ove/prehled/

09.03.2017


Přístav nadějePřístav nadějeN. George

Krásná poutavá knížka. Příběh o tom, jak se Kerdrucký přístav stal pro Marianne nadějí, že nikdy není pozdě změnit svůj život a pohled na něj. Jak i v pokročilém věku lze objevit lásku a vášeň, a také přátelství. Bylo to příjemné čtení, u kterého se zasmějete i popláčete. Neváhejte, a počtěte si.

27.03.2017


Šarlotin andělŠarlotin andělD. Martincová

Och... Ty emoce, nejde je od knihy oddělit...
Na začátek bych upřesnila, že kniha je (určena) pro čtenáře, kteří věří (nebo si dovedou představit), že je něco víc než jen MY - TADY A TEĎ! Možná, že odstavec ke konci knihy o tom, co popisuje čtenářka níže podemnou, byl lehce přehnaný, ale věřím, že plno věcí si způsobujeme na planetě Zemi sami (v což je evidentně přesvědčená i paní autorka)...
Ale zpět ke knize, mě přišla fantastická (ačkoliv úplně na ty ezoterický věci nevěřím). Líbilo se mi celé podání a provázání knihy s tím, jak anděl Noelah provází Šarlotu zpětně jejím životem a vzpomínky, a dík tomu se dozvídáme, co vše prožila a proč.
Dle mého názoru není tato kniha odpad - jen si zatím nenašla správné čtenáře.
Pozor - kniha nepatří do rukou striktním realistům!! Ti takovou knihu odsoudí a poplivou! Škoda... mohla mít potenciál.

19.06.2017


Co by můj syn měl vědět o světěCo by můj syn měl vědět o světěF. Backman

Kniha se mi líbila, ale na Backmanovy předešlé romány nemá! Je humorná, úsměvná, ale tím to tak nějak končí.. Nebylo to to, co jsem od knihy očekávala, ale rozhodně mě nezklamala, měla něco "svýho" - taková oddechovka z Fredrikova srdce a pocitů...

01.10.2017


Kniha vzpomínekKniha vzpomínekR. Coleman

Krásná a zajímavá kniha. Zajímavá svým námětem, lehce mi připomněla knihu "Hledá se Elizabeth", a hlavně film "Pořád jsem to já".
Tato kniha byla mým prvním setkáním se spisovatelkou, a rozhodně ne posledním. Líbilo se mi jak příběh pojala, byl podmanivý, čtivý, laskavý, s nádechem smutku.
Za mě určitě ano! :-)

20. února


Konec létaKonec létaA. d. l. Motte

Svižné tempo a krátké kapitoly, byly pro mě přesně to pravé ořechové a sváděly k dalšímu čtení, bez dlouhého odložení.
Knihu jsme přečetla na můj vkus neobvykle rychle a přesto jsem si ji naprosto užila. Konečné rozuzlení mě hodně překvapilo, až zaskočilo. Asi jsem si po celou dobu přála aby to skončilo jinak.
Za mě pět hvezdiček, byla jsme s z celkového dojmu nadmíru spokojená.

31. března


Ztracené světloZtracené světloJ. Santopolo

Krásný příběh. Romantický, přesto velice silný.
Do příběhu je zasazen den 11. zaří, který je pro celý příběh klíčovým okamžikem. Hezky napsané, emotivní, romantické. Takové příběhy já můžu...
Za mě plný počet hvězd, protože tento příběh mě "doslova" pohladil po duši! :.)

21. května


Kamkoli půjdešKamkoli půjdešC. Way

No ty krááá......so! - budu slušná! :-) Za celou dobu čtení mě nenapadlo, že by mě konec mohl tak "rozdrtit".
Bylo to čtivé, napínavé a zajímavě psané - dvě vypravěčky (kamarádky z dětství), kdy jedna nám vypráví přítomnost, druhá nás nechává nahlížet do minulosti, ve které se "cosi" odehrálo. Že jde mezi nimi o tajemství víme od začátku knihy, ale až nakonci nás nechá autorka "prozřít".
Konec vylepšil mé hodnocení o hvezdičku navíc - jinak by knížka dostala jen čtyři :-)

30. května


1 2 3 >