Merlinit Merlinit komentáře u knih

Kočičí slovník: Ilustrovaný průvodce řečí vaší kočky Kočičí slovník: Ilustrovaný průvodce řečí vaší kočky Lili Chin

Ne že bych se z knihy dozvěděla něco nového (mám osm kočiček), ale ilustrace jsou roztomilé, textu tak akorát a kniha sama o sobě pěkná a užitečná.

02.01.2024 5 z 5

Bezpečné místo Bezpečné místo Caroline Graham

Pomalé tempo, dobře vykreslené rázovité figurky, výborná atmosféra, humor suchý a břitký jako šmirgl... pro mě příjemně strávený čas.

15.09.2023 4 z 5

Skleněný vrch Skleněný vrch František Niedl

Dobře se četla.

27.08.2023 4 z 5

Přátelé, to si poslechněte Přátelé, to si poslechněte Petr Ritter

Povídky. Některé povedené, jiné méně, ale jako celek poměrně vydařená knížka.

27.08.2023 4 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Ach jo. Těžko uvěřitelné, kostrbaté, naivní.

27.08.2023 3 z 5

Banánové chybičky Banánové chybičky Halina Pawlowská

Slušná oddechovka.

18.06.2023 4 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Prostředí horolezeckých táborů, pro mě nové a zajímavé. Škoda, že mě autorčin neosobní styl nevtáhl více do děje, pořád jako bych cítila zacílení na mladší, o hodně mladší, skupinu čtenářů. Věřím, že žánr young adult je autorce bližší.

28.05.2023 3 z 5

Zvláštní, ale pravdivé Zvláštní, ale pravdivé John Searles

Od knihy jsem moc nečekala, také si u mě poležela, než na ni došlo. O tom příjemnější bylo překvapení, které přišlo, když jsem ji otevřela.

21.05.2023 4 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Knihu jsem si vybrala jako prémii zdarma při větším nákupu a odložila ji na později. Teď na ni došlo a byla pro mne příjemným překvapením.

25.04.2023 5 z 5

Divoši Divoši Don Winslow

Drsné, divné, s antihrdiny... a zatraceně dobré!

16.04.2023 4 z 5

Dívka na vdávání Dívka na vdávání Miloslav Švandrlík

Trochu "polidštěné" dějiny, jsem nakloněna jim věřit. A krom toho jsem se dobře bavila.

04.04.2023 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Po stránce jazykové nic zvláštního, ovšem výpovědní hodnota obrovská a životní příběh neuvěřitelný.

23.03.2023 5 z 5

Zazvoňte mi umíráčkem! Zazvoňte mi umíráčkem! Miloslav Švandrlík

Hororové povídky pana Švandrlíka jsou sázkou na jistotu. Některé jsem četla už v jiných sbírkách, některé mi byly novinkou, ale všechny byly dobré.

12.03.2023 4 z 5

Milý humor, pěkná, pohodová kniha.

12.03.2023 5 z 5

Studovali práva Studovali práva Petr Ritter

Vtipné, slušná čeština (autoři mají úroveň), knížka rozhodně stojí za přečtení.

06.02.2023 4 z 5

Štěstí přijde zítra Štěstí přijde zítra Zdeňka Bezděková

Alenku lituji, ale ať se na mě nezlobí - její příběh je krystalická nuda.

08.01.2023 2 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Obstojná detektivka, jen jsem si nějak nedokázala zamilovat ani jedinou z defilujících postav. Detektivové i pachatel nesympatičtí až hrůza.

01.01.2023 3 z 5

Milionová holka Milionová holka Stanislav Rudolf

Asi bych měla být knihou nadšena (dívčí léta jsem prožívala v době Hančina dospívání), leč nebyla. Příběh kostrbatý, Hanka se chvílemi chovala jako pitomec...

01.01.2023 2 z 5

Ten mizernej Bucky Dent! Ten mizernej Bucky Dent! David Duchovny

Tohle nenadchne každého. Není to lehké čtení a neorientujete-li se v soudobých reáliích (a baseball vám k srdci také nepřirostl), budete zmatení, znudění či otrávení, alespoň zpočátku. Když začne děj dostávat nějaké obrysy, máte možnost nechat se jím vtáhnout. Jeho základní linie je poměrně jednoduchá a zdá se, že si příběh užijí ti, kdo mají "více odžito", což nutně neznamená čtenářův vyšší věk.

02.12.2022 5 z 5

Záhada žlutých žabek Záhada žlutých žabek Halina Pawlowská