Mercatino Mercatino komentáře u knih

Ve službách andělů Ve službách andělů Mike Mignola

Doporučení od kamaráda, které potěšilo, ale co mě nepotěšilo je, že toho není v této sérií více. Protože já bych rád pokračoval :( Líbí se mi to všechno, ale je to jen nástřel toho co má přijít, takže než to ve skutečnosti přijde, tak to budu muset přečíst znovu. Nevadí, počkám si až toho napíšou více a pak si to dám na jeden chod. Martine díky.

13.08.2020

Hejna běsů Hejna běsů Cullen Bunn

To je tak skvělé ráno. Dvě Černé Palice k snídani a jeden Pochmurný kraj jako dezert. Vůbec jsem netušil do čeho jdu a o to více mi tento komiks doslova vyrazil a vzal dech. Tento komiks by mohl vysvětlovat co znamená slovo ATMOSFÉRA. Srdce mi doslova plesalo a při čtení jsem cítil tichou radost, že se účastním strašidelného dobrodružství.

08.08.2020 4 z 5

Vzdor osudu, část první Vzdor osudu, část první Jeff Lemire

Ve třetím díle jsem občas ztrácel dech nad odvahou a sebevědomím tvůrců tohoto komiksového díla. Zlomový díl v šíleném světě. V tomto díle mi došlo, jak je to všechno promakané a do detailu promyšlené, smekám. Okamžitě si jdu objednat další díly.

08.08.2020 5 z 5

Zvrat Zvrat David Rubín

Co to má být za šílený komiks? Při čtení druhého dílu jsem si tuto otázku položil snad na každé stránce. Čím déle jsem četl, tím více jsem byl zmatenější. V komiksu začínám sám zapouštět kořeny a cítím se zde jako doma i když domov je to dost divný, zvláštní, extravagantní. Hrdinové mi přijdou neuvěřitelní a přitom jsou mi docela blízcí. A to je to, co pro mě charakterizuje Černá Palice. Je mi blízký tím, že hlavní postavy jsou více lidé, než superhrdinové.

08.08.2020 4 z 5

Skrytí Skrytí Stan Sakai

Na tomto dílu Usagiho už jde hodně cítit, že Stan Sakai si jede to svoje, stále podle jedné šablony, jen mění materiál s kterým pracuje. Takže 33 díl je podle mě jeden ze slabších dílů této série i když mě to pořád hodně bavilo, jen mě mrzelo, že tomu chybělo to kouzlo něčeho neznámého a nečekaného.

01.08.2020 4 z 5

Tajemství počátků Tajemství počátků Jeff Lemire

První díl je fakt hodně divný a proto se mi to asi líbí ... Kresba mi sedí a barvy mě naplňují a ten příběh? Co na to napsat? Něco tak originálního jsem už dlouho nepotkal. První díl zatím pěkně restuje postavy a začíná to pěkně vonět, nebo smrdět? Takže víme, že na talíři mi skončí něco úžasného. Co to bude, nikdo neví, nebo alespoň já ne. Budu to schopný strávit? To všecko je jedno, protože já do toho jdu ...

Sledgehammer 44 Sledgehammer 44 Mike Mignola

Tak to by nešlo. Škoda papíru. No nevím jaký byl záměr tohoto komiksu, ale mě minul.

31.07.2020 1 z 5

Věčné noci Věčné noci Neil Gaiman

Představení Sandmanovi rodiny, které nám bylo předloženo v podobě příběhů ke každému sourozenci mi pomohlo si urovnat role postav Sandmanova universa. U tohoto dílu se mi stalo, že jsem některým věcem a sourozencům nerozuměl, ale nevadí, ten příběh má tak dokonalý obraz a kresbu, že někdy je lepší se jen dívat než číst.

Sandmanuv sourozenec Delirium mi dal zabrat a myslím, že bez potíži LSD si jen málokdo v tom najde smysl, ale obrazově to byla jízda bez zábran.

Sandmanův sourozenec Zoufalství mě uhranul svou kresbou tak, že jsem odložil čtení a jen jsem pozoroval, kresbu, protože čtení už nebylo důležité. Někdy je lepší se pouze dívat ...

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

Sandman vás dokáže vtáhnout do svého světa takovým způsobem, že začnete pochybovat o své vlastní realitě. Všechno se mi proplétá a nejsem si jistý co je pravda a co je jen sen. Zamotalo mi to hlavu, krásně, hluboce a elegantně. Na Sandmanovi je úžasné, že stvořil universum universa s kterým se můžete naprosto ztotožnit. Jeho komiksy jsou na celý život a vyžadují neustálou péči a kontakt. Je to přesně ten druh komiksu, který musíte mít a často se k němu vracet, protože jednou ho budete potřebovat vy a jednou bude potřebovat on vás. S tímto komiksem navážete vzájemný vztah, který bude trvat celý život.

Údobí mlh Údobí mlh Neil Gaiman

Jedině Gaiman si může asi dovolit smotat do jednoho balíku egyptské božstvo, severské, do toho přidat pána snů, Lucifera a namíchat nám z toho koktejl, který bude skvěle chutnat. Každopádně se mi to zdálo dost nerozvinuté. Co nakonec způsobili mrtví, kteří byli vyhnání z pekla spolu s démony? Jakým způsobem se vraceli a proč Lucifer se nakonec pomstil tímto způsobem?

13.07.2020 5 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Opětovný problém mistrovské série se vyskytl i zde. Už je konec?

07.06.2020 5 z 5

Časohrátky Časohrátky Joe Hill (p)

Z celé série tento díl vyčnívá. Je to proto, že v tomto dílu čtenáři vyjde na světlo mnoho věcí, které byly nejasné a nerozpletené. S tímto dílem Zámek a Klíč dostává nový rozměr a posunuje tuto sérii ke hvězdám.

07.06.2020 5 z 5

Černošské báje a pohádky Černošské báje a pohádky Ladislav Mikeš Pařízek

Tato knížka asi splňuje definici pohádek, ale jsou tak odlišné, že jsem si připadal jako v úplně jiném světě ve kterém jsem se těžko orientoval. K této knížce se můžete kdykoliv vrátit a tyto báje a pohádky vám budou připadat možná pokaždé úplně jiné. Nevím pro koho ta knížka je, jestli pro děti nebo dospělé, ale chtěl bych je vidět v těch padesátých letech jak se tvářili, když tu knihu četli.
Jinak mi tu knihu doma je jako mít doma poklad z jiného světa, naprostý unikát. Knihu doplňuji nádherné moderní ilustrace, které zapadnou do kontextu celé knihy.

16.05.2020 5 z 5

České knižní obálky v edičních řadách: SNKLHU - Odeon (1953–1995) České knižní obálky v edičních řadách: SNKLHU - Odeon (1953–1995) kolektiv autorů

Ta kniha je nádherná, dobře udělaná, jen jí chybí pořádný příběh, stejně jako u knihy s 70 let s Albatrosem.

13.05.2020 4 z 5

Zdenek Seydl a knihy Zdenek Seydl a knihy Barbora Špičáková

Toto kniha mi úplně změnila pohled na knižní kousky našich babiček a dědečku. Toto je kniha, která zachrání tisíc dalších. Tady nelze nic vytknout, protože toto dílo je dokonalé.

13.05.2020 5 z 5

Albatros: 70 let na křídlech dětské literatury Albatros: 70 let na křídlech dětské literatury Jan Halada

S touto knihou si uvědomíme jaké poklady jsou kolem nás. Kniha je krásně provedena, ale chybí mi tam více příběhu a historek, které bych klidně vyměnil za ty jména. Protože takto to vypadá spíše jako nějaké rejstřík, než zajímavá kniha.

12.05.2020 3 z 5

Fax ze Sarajeva Fax ze Sarajeva Joe Kubert

Tak u tohoto komiksu jsem nemohl odtrhnout oči. Přečteno doslova jedním dechem. A přitom jsem se k němu dlouho nemohl dostat. Ležel tak nějak opuštěné na poličce a nějak jsem se k němu musel přinutit. Jenže co se stalo poté je už pro mě takové klišé. Nechápal jsem, jak jsem ten poklad na té poličce mohl nechat jen tak bez zájmu ležet.

Komiks je působivý tím, že je celý postavený na skutečných událostech. Jsou to události, které svět se snaží zapomenout, ale mně se zdá, že se že se snaží zapomenout příliš rychle. Každé ztvárnění hrůz, které se děly v Yugoslavii je statečným počinem. A pokud se to udělá takovým způsobem jako tady, pak je to počin i geniální.

11.05.2020 5 z 5

Příběh umění Příběh umění Ernst Hans Gombrich

Tato kniha je příliš dobrá a zároveň příliš krátká. Samozřejmě to nevadí, ale občas mi ten příběh přišel zkrátka nedokončený. V poslední kapitole se mi zdálo jako by se Gombrich zbláznil, ale nakonec dokázal z postmoderního umění elegantně vybruslit a knihu hezky zakončit. Knihu doporučuji úplně všem, asi není potřeba mít nějaké znalosti předem dané. K četbě postačí chuť a láska k umění. Přeji všem hezkou četbu a vzrušující zážitky.

11.05.2020

Ani Bůh prý není neomylný -  Jak procházet osudovými změnami Ani Bůh prý není neomylný - Jak procházet osudovými změnami Sherre Hirsch

Kniha o tom jak se vyrovnat s prahovými změnami v životě. Vnímal jsem, že autorka ví o překračování prahů opravdu mnoho, ale sama si žádným složitým prahovým překročením nikdy neprošla. A právě asi proto v knize vystupuje velmi pokorně a s lidskostí. Čtení této knihy mi hodně pomohlo pochopit věci nedávno minulé a snad i nahlížení na věci budoucí a i na nahlížení samotné. Měl jsem pocit při čtení této knihy jako bych nepřišel na nic nového jen objevoval věci prožité a dosud nepojmenované.

09.03.2020 4 z 5

Divoký hon Divoký hon Mike Mignola

Líbí se mi, že Hellboye můžu číst tak jak je k dispozici v knihovně a tak po přečtení prvního dílu v sérii jsem si půjčil devátý. Vůbec to nevadilo, ba naopak, měl jsem pocit, že je to kvůli tomu ještě lepší, otevřený začátek i konec mě navnadilo dvakrát více. Příběh samotný ukazuje takovou hloubku Hellboyovi duše, že bych to u komiksu ani nečekal. Cítil jsem jak sestupuje a poznání sebe samého může být to nejděsivější co hrdinu může potkat.

08.03.2020 5 z 5