mentoska mentoska komentáře u knih

Příběh, který nikdy neskončí Příběh, který nikdy neskončí Michael Ende

Mám vydání z roku 1987. Starý překlad, vazba knihy ( detail - první kapitola začíná písmenem A a tak to jde dál až po písmeno Z, kde kniha končí) je nádhera. Překvapující ubírání děje, filozofickou pouť malého chlapce, jenž si své představy o sobě věcech kolem sebe prostřednictvím Aurynu plní hned a reflexe svých přání přichází záhy. Vidět film znamená nevědět nic. Knihu doporučuji maximálně. Mne absolutně vtáhla a nezatížila. Přeci jen je to stále jen kniha pro děti.

08.05.2018

Jako o nic opravdu nejde. Je to jen humorně podaná, sentimentální kniha s mnoha drobnými kapitolami. Dobře to napsala KOKA - kapesní nabíječka dobré nálady.!

02.08.2014

Příběhy jedné noci Příběhy jedné noci Peter Høeg

První kniha co jsem od autora četla. Krásně napsáno. Většina povídek mi ale už vyšuměla z hlavy, krom jedné Rozsudek nad předsedou nejvyššího soudu Ignáciem Landstadem-Rasekerem. Možná je to tí, že právě tato nepostrádá ucelený děj.

08.11.2013 3 z 5

Hrdinové jako my Hrdinové jako my Thomas Brussig

Moc jsem se při četbě bavila.

09.07.2013 5 z 5

Faunovo značně pokročilé odpoledne Faunovo značně pokročilé odpoledne Jiří Brdečka

Jak tohle někoho mohlo napadnout - říkám si. Bavím se, kochám se.

11.04.2013 5 z 5

Velká neznámá Velká neznámá Archibald Joseph Cronin

V tom mém mladém věku, kdy nevím kam dřív skočit a jakou cestu si vybrat a točím se stále dokola jak v labyrintu snů najdu v kontejneru tuhle knihu. Je tu kluk, mladý student, který chce ospravedlnit svého otce. Je to krásný příběh o tom, že stojí za to vydržet, a že především se musí vydržet a vše ostatní už nějak dopadne.

09.02.2013 4 z 5

V polévce miso V polévce miso Rjú Murakami

líbilo se mi to. Přečetla jsem to jedním dechem. Je to brutální, šokující přesto velmi dobře psychologicky popsané. Taková kniha k zamyšlení... Je to hnus ale velmi dobrý hnus)

23.10.2012 4 z 5

Romeo a Julie na vsi Romeo a Julie na vsi Gottfried Keller

Kniha obsahuje jakýsi takový Hrabalovský vtip. Krásným způsobem je líčeno prostředí a k tomu je doplněna vtipnými postřehy z prostředí maloměšťáků. Kniha je čtivá, krátká, citlivá, polechtá svým jemným vtipem. Doporučuji.

20.09.2012 5 z 5