Měňavka Měňavka komentáře u knih

Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Tereza Barvíková Marková

Je mi líto,ale nedočetla jsem.Vůbec mi nesedl styl psaní.Ale to neznamená,že je kniha špatná. Rozhodně má skvělý námět a určitě svou skupinu čtenářů,kteří ji ocení kladně.

14.05.2020 2 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Právě jsem dočetla a jsem opět nadšená!!!Markétka je úžasná paní spisovatelka a její knihy mne prostě baví. Navíc na mne z jejího psaní dýchá nádherný vztah k babičce (moje srdeční záležitost = mám to stejně) a zároveň se mi moc líbí, jak si autorka umí poradit s rodinnými vztahy. Je vidět, že píše reálně a dovolím si odhadnout, nejspíš čerpá ze svých pocitů, zážitků a zkušeností. Četla jsem všechny její knihy a moc se mi líbí, že ta díla k sobě mají blízko, jsou ve stejném duchu a dotýkají se jedna druhé. Jen tak dál.Nemohu se dočkat dalšího čtení. Moc doporučuji!!!

08.05.2020 5 z 5

Infernina touha Infernina touha Simona Součková

Monika Procházková: Je to milá knížka na citlivé téma. Pokud se chcete na smrt podívat trochu jinýma očima, než jsou lidé většinou zvyklí, budou se vám povídky určitě líbit. Jsou to krátké příběhy, ve kterých se Inferna potkává s různými lidmi, které je třeba vyprovodit, každý z jiného zázemí, s jiným životním příběhem - vdova, která se těší za svým mužem, mladá sebevražedkyně, trestanec čekající na rozsudek smrti, žena při těžkém porodu, účastníci dopravních nehod a další a další, kteří musejí odejít, ať chtějí, nebo ne. Inferna má jasné instrukce, postupy se nemění a ona pracuje spolehlivě. Svou práci dělá dobře. Co se ale stane, když její zaběhnutou rutinu někdo naruší a pokusí se změnit po staletí stejný řád?

26.04.2020 5 z 5

Krvavý Bronx Krvavý Bronx Petra Soukupová

Kniha je zajímavě pojatá. Dává dohromady přední české spisovatele, aby si "pohráli" se zadaným tématem. Některé povídky se mi líbily více,některé méně. Ráda jsem si přečetla něco nového od svých oblíbenců, a také jsem ráda poznala ty, které jsem ještě nečetla. Zvlášť mne zaujal Martin Reiner. Hned se chystám na jeho knihy :)

19.04.2020 3 z 5

Sedm příšerných Sedm příšerných Garth Jennings

Kniha je určena dětem ale to mi rozhodně nezabránilo,abych se do ní pustila. Zaujala mne anotace. Z pohledu dítěte lze dílo hodnotit jako čtivé, nápadité, dobrodružné, napínavé a veselé. Já, jakožto dospělák hodnotím v těchto rovinách stejně. K tomu jako bonus moc pěkné obrázky. Pokud bych měla hodnotit knihu pouze jako čtyřicátník, co má rád pohádky, mám pár výtek, které si nemohu odpustit. Především bych se ráda pozastavila nad tím, proč hlavnímu hrdinovi pomáhají příšerky, které se zhmotnily ze sedmi smrtelných hříchů? Vždyť na nich nic není nic dobrého, a proč by vůbec měli někomu pomáhat? Raději bych při psaní příběhu zvolila třeba bytosti, které vzniknou z něčeho dobrého. Dítě nad tímhle jistě přemýšlet nebude,ale já jsem nad tím prostě dumala :)
A nelíbil se mi konec. Mělo to příliš velký spád a skok na konec (je tam kapitola po 4 týdnech - chtěla jsem vědět, co se stalo mezitím). Nevysvětlilo se tam, co se přihodilo s nějakými postavami (teta Karla a strýc Brian například). Pokud to nemá druhý díl, rozhodně to nepovažuji za dokončené - ten konec byl prostě odbytý.

19.04.2020 4 z 5

Luna a ryba Luna a ryba Lisa Aisato

Kouzelná kniha, především chválím ilustrace. Ta ryba je tak ošklivá až je prostě krásná :)

19.04.2020 5 z 5

Strašidelný chrám v horách - Japonské lidové pohádky a pověsti Strašidelný chrám v horách - Japonské lidové pohádky a pověsti Jan Luffer

Opravdu výborná kniha. Zajímavý náhled na japonskou kulturu, zvyky, obyčeje a život. Pohádky jsou krátké a snadno vás vtáhnou do světa Jamauby, čertů, démonů a dalších nadpřirozených bytostí. Právě díky tomuto čtení jsem rozpoznala, jak je svět v této zemi jiný a přitom dost kouzelný na to, aby mne i nadále zajímal. Velice oceňuji závěr knihy, kdy je o každé pohádce napsáno odkud pochází a další zajímavá fakta. Moc doporučuji.

05.04.2020 5 z 5

Ledová obluda Ledová obluda David Walliams

Opět parádní dobrodružná jízda. Příběh o přátelství mezi člověkem a zvířetem, to mne vždy baví. S humorem a krásným vyprávěním z pera Davida nemá prostě chybu.Vřele doporučuji.

29.03.2020 5 z 5

Náklonnost Náklonnost Sarah Waters

Tato kniha mne strašně bavila a na druhou stranu nudila. Watersová má skvělou vypravěčskou schopnost a dokáže excelentně vykreslit dobu. Prostředí a podmínky ve vězení popsala bravurně. Hltala jsem to a byla zvědavá na každou další kapitolu. Oproti tomu svět duchařských sezení, seancí a vyvolávání duchů mne nudil. Možná nebyla vhodná doba na toto téma. Přečetla jsem s přemlouváním.

29.03.2020 2 z 5

Avlež Kífla Avlež Kífla Roald Dahl

Krásný příběh o lásce, želvách a o tom, jak překonat stydlivost :)

18.03.2020 5 z 5

Zdivočelé pohádky Zdivočelé pohádky Roald Dahl

Kniha je od mého oblíbeného autora, ale bohužel tentokrát nemohu chválit. Nesedla mi veršovaná forma ani samotný obsah :(

18.03.2020 1 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Moc smutné čtení. A pro mne o to víc, že moje dětství bylo dosti podobné :(

18.03.2020 3 z 5

Plyšákokalypsa Plyšákokalypsa Carlton Mellick III

Když jsem si přečetla Vaginu, okamžitě jsem propadla kouzlu Carltona Mellicka a nemohla jsem se dočkat další četby. Sfoukla jsem Satanovu dceru a moje nadšení bylo ještě větší. Ale včera jsem se pustila do tohoto. Nedá se ani popsat, jak jsem se na třepala. O to větší bylo moje zklamání, když jsem to dočetla. Absolutní propad. Námět byl výborný a moc jsem se těšila, jak si s ním autor ve svém zvláštním stylu psaní poradí. Bohužel pro mne to bylo prostě moc HARDCORE, protože od začátku až do konce se snažily hračky vyhladit lidstvo a naopak. Celá kniha jen o tom, jak teče krev, lítají střeva, křupou kosti ... A konec? No radši nebudu ani psát, jak moc jsem byla naštvaná. Dávám jenom jednu hvězdičku za přízeň spisovateli a budu věřit, že další kniha si u mne napraví reputaci.

13.03.2020 1 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Když jsem knihu dočetla, řekla jsem si UF. Obsah příběhu je moc pěkný, zajímavý. Je barvitě popsána nejen doba, v které se to odehrává, ale i postavy a drobné detaily, které mám na knihách ráda. Prožívala jsem vyprávění s každou hrdinkou zvlášť a poznala jsem v tom osudy mnoha žen, které mám kolem sebe. Život není peříčko a zvlášť mi ženy to nemáme někdy opravdu jednoduché. Začátek knihy mne velice zasáhl - hrdinka navštívila psychologa a při sezení zjistila, že se nemůže opřít o ženy z předchozích generací, a že se ony opírají o ni. Mám stejnou zkušenost. Je jen na každé z nás, jestli s tím něco uděláme a změníme to. Autorka si vybrala téma, které je mi blízké. Eugenie je krásná kniha a tato také,takže se těším na další. A moooc doporučuji.

13.03.2020 5 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Sebranka - to je opravdu trefný název. Seberte nejbeznadějnější dětské duše a přiveďte je do třídy k Torey. U čtení této knihy jihne moje pedagogické srdíčko. Kéž bych jednou mohla být jako tato paní učitelka. A je to vůbec učitelka? Vidím ji jako anděla, co má nadpozemskou trpělivost a hlavně vždycky ví, co má říct a udělat, aby to zafungovalo. Knihu opravdu doporučuji všem, kteří pracují s dětmi. Je to velice inspirující a hlavně plné naděje. I to, co vypadá naprosto ztraceně, není nikdy ztracené. Důkazem jsou pokroky, které děti dokážou udělat při správném postupu, jednání a hlavně se srdcem na pravém místě.

12.03.2020 5 z 5

Danny, mistr světa Danny, mistr světa Roald Dahl

Krásné dobrodružství o obdivuhodném vztahu otce a syna. Moc jsem si to užila a snila přitom, že bych v dětství prožila něco podobného. Každý z nás by si zasloužil mít takového tatínka. Velice inspirativní pro rodiče. Vzkaz na konci knihy mluví za všechno = Zpráva dětem, které si tuto knihu přečetly!Až vyrostete a budete mít svoje vlastní děti, nezapomeňte na jednu důležitou věc: se suchopárnými rodiči není žádná legrace. Dítě potřebuje a zaslouží si rodiče, kteří mají JISKRU. Dávám 5 hvězdiček a tentokrát se trochu zlobím na mého oblíbeného Davida Walliamse, který napsal podobnou knihu (Táta za všechny peníze). Bohužel je obsah dost podobný a já nemám ráda, když si autor "půjčuje" něco od někoho jiného.

02.03.2020 5 z 5

Kouzelný prst Kouzelný prst Roald Dahl

Opět nádherný příběh s krásnými ilustracemi. Tohoto autora nebudu mít nikdy dost, i když mi už dávno není 7 let (uvedená věková skupina čtenářů).

01.03.2020 5 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Opět netradiční a luxusní počtení. Vagina byla super, ale tohle bylo ještě mnohem lepší. Dočetla jsem a měla chuť začít znova. Není to tedy kniha pro každého. Bizzaro fiction je totiž specifický žánr, který má omezenou skupinu fanoušků. Pyšně se hlásím, že jsem jedním z nich a nemůžu se dočkat na další dílo.

01.03.2020 5 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Na knihu jsem byla hodně zvědavá. Obdivuji autory, kteří se pouští do psaní žánru, který nemají ozkoušený. Theovi LGTB příběhy jsou úžasné. Pustit se do fantasy chce odvahu. Příběh je velice čtivý, srozumitelný, ale chybělo mi spoustu vysvětlení (to asi přijde v pokračování). Místy to na mne bylo moc jednoduché a zbytečně zdlouhavé, snadno domyslitelné a chyběly dramatičtější části nebo rozuzlení. Neříkám, že se to nepovedlo, ale bohužel jsem v tom pořád cítila nádech "muffinovství" = kniha Muffin a čaj. Jako nic proti, ale mě to přelazené přátelství dvou dospívajících kluků do fantasy prostě nesedlo. Kvůli tomu dávám jen 4 hvězdičky. Pokračování si určitě přečtu. Autor je i nadále mým oblíbeným.

13.01.2020 4 z 5

Amálie Zubatá a zloděj paměti Amálie Zubatá a zloděj paměti Laura Ellen Anderson

Naprosto dokonalé pokračování mé oblíbené série. Amálka a její kamarádi jsou prostě úžasní a je moc pěkné, že díky svému přátelství dokážou překonat naprosto vše. Bylo to opět vtipné, nápadité, dobrodružné a ozdobené nádhernými kresbami samotné autorky. Nemůžu se dočkat pokračování.

01.01.2020 5 z 5