Melanka Melanka komentáře u knih

Umění vnímat architekturu pro děti a rodiče Umění vnímat architekturu pro děti a rodiče Michael Třeštík

Skvělý, srozumitelný a zábavný průvodce po dějinách architektury. Pan spisovatel nabízí spoustu neotřelých pohledů a úvah, kniha inspiruje k výletům za stavbami, byť jenom virtuálním.

23.08.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Naprosto neuvěřitelné. Život u nás za komunistů v sedmdesátkách a osmdesátkách byl jenom čajíček. Člověka mrazí, když si uvědomí, že to vše byly výpovědi těch bohatších, kteří si mohli dovolit uprchnout.

17.08.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Úžasné pokračování skvělého prvního dílu. Autorku obdivuji za zasazení příběhů do historického kontextu a naprosto dokonalý jazyk, kterým je dílo napsáno. Kniha si udržuje napětí, je plna emocí, čtenáři se ji nechce odložit. Těším se na třetí díl.

09.08.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Jako letní detektivka skvělé. Víc jsem ani neočekávala.

14.07.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Velmi depresivní a bohužel velmi pravděpodobné čtení. Doufejme, že jsou tyhle doby nenávratně pryč. I když... člověk si přečte pár diskuzí na netu a mrazí ho v zádech.

14.07.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Asi jsem čekala víc, tolik nadšených hodnocení mě natěšilo. Měla jsem pocit, že příběh klouže jen po povrchu, proto mě taky možná hlavní postava nepřirostla k srdci. Nicméně se knížka četla dobře.

30.06.2021 3 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Opět skvělé, napínavé a originální. Tenhle díl jsem si čtení opravdu užívala.

14.06.2021 4 z 5

Stroje jako já Stroje jako já Ian McEwan

Chvílemi to nebylo lehké čtení. (pasáže o politice Británie), ale příběh a téma knihy mě udrželo v napětí. Zaujal i nápad - sci-fi z minulosti.

07.06.2021 4 z 5

Bajky a podpovídky Bajky a podpovídky Karel Čapek

Jen mi nejde na rozum, proč Čapek nikdy nedostal Nobelovku za literaturu.

25.05.2021 5 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Velkolepá kniha, která mě poučila o mnoha historických událostech. Paradoxně se ale taky kvůli tomu nečetla snadno. Dívám se teď na stát Izrael a jeho vznik s obdivem a úctou.

02.05.2021 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Úžasně napsaná, hodně drsná a bohužel asi pravdivá kniha. Realistický a bolestivý vhled do duše teenagerky.

31.03.2021 5 z 5

Čarostřelec Čarostřelec Jan Horníček

Jako audiokniha k vaření a mytí oken docela dobré. Taková naivní a celkem předvídatelná historická detektivka. Rozhodně bych si ji nepřečetla. Když se doktor Šulc pošesté zahihňal, už jsem si ho nedovedla představit jinak, než jako Sama Hawkinse, jestli se nepletu hihihi.

31.03.2021 3 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Úsporná kniha, ve které není tak důležitý příběh, jako emoce a atmosféra. Přestože nejsou místo a čas děje konkrétní, připadalo mi vše důvěrně známé. Smutné, zoufalé, ale taky něžné.

29.03.2021 4 z 5

Příběh spořádané rodiny Příběh spořádané rodiny Rosa Ventrella

Jednoduchá, krásná kniha. Má atmosféru, emoce a donutí čtenáře zamyslet se nad rodinnými vztahy a vazbami. Dobře se četla.

21.03.2021 4 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Úžasně vystavěná kniha, která pomalu plyne, a přesto je v ní místo pro překvapení.

14.03.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Ze stylu psaní jsem sice nebyla uchvácena, ale síla popsaných zkušeností, kontrast utrpení a nespravedlnosti se zábavou mlčící většiny mě dostala. Vůbec nejsilnější je konec knihy. Stále jsou ty zrůdy mezi námi a nikdy za své odporné činy nebyly potrestány. Proboha, snad už komunisti míří na smetiště dějin.

14.03.2021 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Průměrná detektivka. Čtivá, ale podle mě plná klišé v jazyce i ději.

05.03.2021 3 z 5

Neskutečné, co autorka zvládla. Musela to být hodně silná a odvážná žena. Vůbec si neumím tu temnou samotu představit.
Velkou radost mi taky udělal postoj jejího manžela za války.

01.03.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

S panem Ebenem bych moc ráda šla na pivo. Myslím, že bychom si pěkně popovídali a hodně nasmáli. Kniha je skvělá.

25.02.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Zpočátku jsem si musela zvykat na vyprávění v přítomném čase. Pak jsem v tom ale objevila jakousi naléhavost příběhu, ze kterého jsem nedokázala vystoupit. Silná kniha, která stojí za přečtení.

22.02.2021 5 z 5