Melanka Melanka komentáře u knih

O fantasii, aneb k jednomu čtenáři O fantasii, aneb k jednomu čtenáři Karel Čapek

Karel Čapek jako vždy - moudré a nadčasové čtení.

24.02.2022 4 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Některé komentáře moc vtipné, některé slabší. Není to kniha na souvislé čtení, ale autorův humor a sebeironie mě baví.

22.02.2022 4 z 5

Malá Malá Edward Carey

Lehce morbidní, vskutku fantasmagorická a skvěle napsaná kniha. Pátou hvězdu dávám autorovi za nádherné ilustrace.

19.02.2022 5 z 5

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Steinbecka mám ráda a ani tentokrát jsem se nezklamala. Silný živočišný příběh s působivou atmosférou v každém momentě knihy. Nádhera.
Naštěstí jsem našla v knihovně jiné vydání. Obálka knihy, která je tu vyobrazená, je jak z nějaké laciné červené knihovny. Tohle vydání bych pravděpodobně do ruky nevzala!

04.02.2022 4 z 5

Hodně jsem nikde Hodně jsem nikde Michael Třeštík

Zvládl toho tedy za svůj život opravdu hodně. Oceňuji upřímnost a odvahu psát o sobě takhle otevřeně. Obě knihy "pro prcky" jsem četla a jsou úžasné, takže mě potěšilo číst o jejich vzniku.

23.01.2022 4 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Knížka se dobře četla. Chvílemi jsem ale měla pocit, že je v ní vše tak trochu zjednodušené, jako by postavy byly jenom 2D a třetí dimenze jim chyběla. To však nic nemění na tom, že popsaná komunistická éra byla děsivá a je dobře, že skončila.

23.01.2022 3 z 5

Ryzáček Ryzáček John Steinbeck

Knížka je především o jiných tématech, než jen o přátelství chlapce a poníka. Po přečtení ve mě zůstal pocit melancholie.

09.01.2022 4 z 5

Příběhy Pata Hobbyho Příběhy Pata Hobbyho Francis Scott Fitzgerald

Hodně nesympatický hrdina je Pat Hobby, přesto docela milé čtení.

06.01.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Knížku jsem si velmi užila. Krásný příběh, místy trochu naivní, ale četlo se to nádherně.

02.01.2022 4 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

To by mě zajímalo, kdo by tuhle knihu četl jako romantickou komedii.

30.12.2021 4 z 5

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Pro mě byla kniha spíše zklamáním. Osudy Tří mušketýrů by stály za lepší zpracování a vykreslení hrdinů. Nicméně číst a učit se o takových odvážných lidech je potřeba!

23.12.2021 3 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Velmi čtivé, napínavé, moc bavilo, přestože málo pravděpodobné. Ale to už tak u detektivek bývá.

15.11.2021 4 z 5

Neuvěřitelná plavba Neuvěřitelná plavba Alfred Lansing

Původně jsem jen dala šanci vyřazené knížce z knihovny. To jsem ale netušila, jak mě tenhle neuvěřitelný příběh pohltí. Kniha je napínavá, čtivě napsaná a do poslední stránky prožíváte útrapy společně s výpravou.

07.11.2021 5 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Průměrná detektivka, konec spíchnutý horkou jehlou. Asi se už nedočkám tak skvělé knihy jako byla Skála.

24.10.2021 3 z 5

Oblečené k tanci na sněhu Oblečené k tanci na sněhu Monika Zgustová

Autorka není moc dobrá vypravěčka. Nebo to byl záměr - podat vyprávění žen tak neosobně a stroze. Přesto je kniha působivá. Čtenář si uvědomí, jaké hrůzy se v sovětském komunistickém zřízení děly, jak je možné, že takové zlo lidé páchali (a páchají) a že to vůbec dokázal někdo přežít.

18.10.2021 4 z 5

Pohled do minulosti Kokořínska ... a něco navíc Pohled do minulosti Kokořínska ... a něco navíc Stanislava Stehnová

Zcela promarněná šance. Knížce chybí uspořádanost, mnoho motivů a dokonce vět se opakuje. Fotografie neodpovídají kapitolám, ve kterých jsou otištěny. Kokořínsko by si zasloužilo lepší publikaci.

28.09.2021 2 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Asi bych knihu četla s větším pochopením jako mladá zamilovaná holka. Ve středním věku už člověk nemá pro takovéhle cituplné výlevy tolik trpělivosti a připadá mu osud mladého Werthera zbytečný.

28.09.2021 3 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Nejprve jsem četla knížku, pak se teprve podívala na film. Film s knižní předlohou nemá téměř nic společného, postavy (včetně hlavních) jsou natolik změněny, že je to úplně jiný příběh. Nemluvě o závěru filmu. Udělali z toho hollywoodský slaďák, a to Capoteho novela opravdu není. Kniha krásná, film jen velké zklamání.

19.09.2021 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Moc dobře napsané, velmi uvěřitelné a hodně depresivní.

19.09.2021 4 z 5

Pravomil aneb Ohlušující promlčení Pravomil aneb Ohlušující promlčení Petr Stančík

Skvěle napsaná kniha, plná černého humoru, historie a erotiky. Autor má správný nadhled, přestože jsem četla o totalitních hrůzách, moc mě to bavilo. A deníkové členění do krátkých kapitol bylo taky bezva. Mohu jen doporučit!

06.09.2021 5 z 5