Melanka Melanka komentáře u knih

Za divadlem kolem světa Za divadlem kolem světa Zdeněk Štěpánek

Hodně zajímavé čtení, zvlášť druhá polovina knihy byla přímo dobrodružná a napínavá. Napsáno krásným jazykem a s láskou k přírodě a lidem.

21.11.2022 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Moje dětství, večerní čtení dcerám a teď vnoučatům. Nesmrtelná knížka s nádhernými ilustracemi. Jen mě vždycky rozčilovalo, jak sušili prádlo.:-)

03.11.2022 5 z 5

Ztracená tvář (4 povídky) Ztracená tvář (4 povídky) Jack London

Dobrodružné povídky z drsné Aljašky. Zavzpomínala jsem si na dětství a Londonovy příběhy. Za mě nejpůsobivější - Neočekávané.

01.11.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Naprosto skvělá kniha, která mě úplně pohltila a vzbuzovala ve mně spoustu emocí. Miluji příběhy, které nutí čtenáře přemýšlet o historii, zabývají se skutečnými reáliemi a postavami. Kniha mě donutila strávit drahnou dobu u internetu a vyhledávání podrobností, map a životopisů lidí, kteří se stali předobrazem jejích postav.

Je to další svědectví o tom, jak byl komunistický režim zrůdný.

22.10.2022 5 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Zhutnit, zkrátit, ubrat postav příbuzných a známých a bylo by to skvělé čtení.

24.09.2022 3 z 5

Zapomenuté příběhy 3 Zapomenuté příběhy 3 Marian Kechlibar

Další kniha plná zajímavých historických událostí, podaných v kostce s trefnými komentáři. Některé příběhy baví víc, některé méně, ale čtenář si dobře počte, zopakuje si něco z historie a dozví se spoustu nových informací a souvislostí.

"Kdykoliv, když se u nějaké nemoci začne argumentovat morálním selháním pacientů, je to příznak toho, že její skutečné podstatě dosud nerozumíme." Velmi moderní myšlenka.

06.09.2022 4 z 5

Javorové listy Javorové listy Miroslav Horníček

Nejen nádherný jazyk a milý humor pana Horníčka, ještě jsem se trochu dovzdělala. Například jsem si pustila australskou skupinu The Seekers a byla to nádhera. Ještě že jsem tu knížku vyhazovanou z knihovny zachránila.

29.08.2022 5 z 5

Velmi mě bavil styl psaní a jazyk. Obdivuji paní spisovatelku za neuvěřitelnou přípravu, studium událostí a rozhovory s pamětníky. Krutý skutečný příběh je vyprávěn napínavě, doslova vás vtáhne do vesnice, do chalup a rodin a nenechá vás vydechnout.

26.08.2022 5 z 5

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Opět děkuji čtenářské výzvě, že jsem si mohla připomenout tohohle úžasného básníka a písničkáře. Pravda je, že při čtení v hlavě zní kytara a Krylův nezaměnitelný hlas.

23.08.2022 4 z 5

Pomluva Pomluva Rosa Ventrella

Krásně napsaná kniha, plná emocí, vášní a nádherných obrazů, ale taky lidské malosti, zoufalství a bídy. Přečteno jedním dechem.

23.08.2022 5 z 5

Žebrácká opera Žebrácká opera Václav Havel

Geniální. Doporučuji rozhlasovou hru, je skvělá.

23.08.2022 5 z 5

Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Barbara Winton

Sira Nicholase Wintona si nesmírně vážím, ale kniha se mi nečetla dobře. Autorka se často opakovala a chvílemi jsem se nudila.

21.08.2022 3 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Velmi slabá kniha. Jalové dialogy, předvídatelný děj, ploché postavy a autorova neznalost češtiny. Plete si klíční a lícní kosti, rozbušku s rozmíškou, postavu nechává sednout do gauče. Z historie se dozvíme to, co je v každé učebnici pro základní školy. Velké zklamání. Jednu hvězdu dávám za krásnou starou fotografii, která je na přebalu druhého vydání této knihy.

28.07.2022 1 z 5

Ohňostrojení Ohňostrojení Robert Fulghum

Příjemné čtení, Fulghum umí pohladit po duši. Radost mi udělali čeští hráči.

12.07.2022 4 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Prima letní čtení. Staří známí, něco nových tváří, trochu kostrbaté rozuzlení, ale kniha bavila. A Armand nakrmí, vykoupe a uloží i mimino, je úžasný!

12.07.2022 4 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Němec umí psát, ale prokousat se touhle knihou byla fuška. Na jeden nepodařený vztah toho bylo skoro až moc.

02.06.2022 3 z 5

Herec Herec Josef Kubáník

Nejprve pomalý rozjezd a od půlky se od knihy nedalo odtrhnout.

01.05.2022 4 z 5

Skřítek: Cesta do tmy Skřítek: Cesta do tmy Antti Leikas

Správně ulítlá knížka. Bavil mě styl vyprávění a autorův nadhled. Moc jsem od příběhu nečekala a byla jsem mile překvapena.

18.04.2022 4 z 5

Asi jsem čekala více Toyen, její tvorby a duše. Dostala jsem více Devětsilu, surrealistů a souvislostí. A byla jsem vcelku spokojená.

07.04.2022 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Úžasně popsané práce na statku, úplně jsem cítila vůně ovoce, žita nebo kvasu. Dobré čtení.

10.03.2022 4 z 5