Melanka Online Melanka komentáře u knih

Šváb Šváb Ian McEwan

Vtipné čtení, myšlenka obráceného toku peněz mě hodně pobavila. Odteď budu hledat u politiků feromonový pohled!

14.07.2023 4 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Krásně napsaná a přeložená knížka. Je neuvěřitelné, co se dělo v evropské zemi ještě v nedávné minulosti. Vánoční atmosféra je kulisou pro drama jednoho obyčejného muže.

05.07.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Bezmoc a zoufalství čiší z každé stránky. Hodně působivá knížka o tématu, o kterém se příliš nemluví. Jak je snadné někomu zničit život. Přitom čtenář chápe obě strany.

05.07.2023 4 z 5

Nebeské pastviny Nebeské pastviny John Steinbeck

Další skvělá knížka mého oblíbeného spisovatele. V příbězích farmářských rodin se dá najít všechno - krása, láska, smutek, dojetí, humor, život i smrt. A taky krásný jazyk, kterým je dílo psáno.

22.06.2023 5 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Ještě že má tahle kniha žlutou obálku. Hledala jsem do čtenářské výzvy a byla jsem nakonec tím dobrodružstvím nadšena. Napínavé, vtipné a poučné.

12.06.2023 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Kniha byla čtivá, to ano, ale mám pocit, že mi nic nedala. A vlastně nevím, proč bych se měla tak nesympatickými lidmi zabývat.

27.05.2023 3 z 5

Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu Agatha Christie

Krásně vypravená knížka, která mě textem trochu zklamala. Zážitky byly především ze svačin, večeří a návštěv.

16.05.2023 4 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Málo Michelangela, příliš mnoho jiných postav, asi jsem neměla na tuhle knihu trpělivost. Čekala jsem něco jiného. Tolik opakování a rozvláčnosti mě ubíjelo. Škoda.

01.05.2023 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Opět musím poděkovat čtenářské výzvě. Zopakovat si tuhle knihu stálo za to, přestože hlavní pocit z ní je marnost a zoufalství.

18.03.2023 5 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Čtení téhle knihy byl opravdový zážitek. Nádherný jazyk, scény vykresleny tak, že jsem je viděla před očima. Po dlouhé době knížka, kterou jsem si doslova vychutnala.

10.03.2023 5 z 5

Asi jsem čekala víc, tolik nadšených komentářů! Podle mě kniha nešla do hloubky, postavy byly ploché a nijak mě nezasáhlo jejich jednání. Zhruba první čtvrtina knihy mě bavila moc, jazyk Suděťáků, Benecko a okolí, ale pak to tak nějak vyšumělo a dokonce se v promluvách postav začaly objevovat slova jako "to pravé ořechové". Vlastně nejvíc dojímavé byly autentické fotografie. Kniha neurazí, ale ani nenadchne.

02.03.2023 3 z 5

Díky autorkám a ilustrátorům za krásný čtenářský zážitek. Kniha je primárně určená mládeži, ale poučení, inspiraci a pohled do historie si v ní najde každý.

28.02.2023 5 z 5

Muž, který nakreslil Londýn: Václav Hollar Muž, který nakreslil Londýn: Václav Hollar Gillian Tindall

Pro mě byla kniha těžce stravitelná. Příliš mnoho historie, popisů a faktografických údajů, asi jsem čekala trochu více beletrie, byť za cenu menší věrohodnosti.

17.02.2023 2 z 5

Krásně ulítlá kniha, která bavila a předkládala originální obrazy. Byla radost ji číst.

29.01.2023 4 z 5

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

S touhle knihou jsem se moc nepotkala. Bylo mi protivné to věčné pitvání pocitů, pohledů a zamilovaností. Vlastně mi nesedí divadelní a umělecké prostředí, ti všichni Staníci a Jaroušci, cítím z toho pokrytectví. Asi jsem nespravedlivá. Nicméně jsem si o Jarmile a Olze hledala informace a jejich fotky, takže mě nakonec příběh něčím zaujal.

04.01.2023 3 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Nádherná kniha, ke které se ještě určitě vrátím. Mám pocit, že mi některé detaily unikly. Nicméně čtení bylo jako pochoutka, moc jsem si to užila.

14.12.2022 4 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Myslím, že je v předchozích komentářích již vše řečeno. Pro mě byla kniha velkým překvapením, vřele doporučuji. Autorka našla vyváženost mezi fikcí a fakty, přestože znám příběh atentátu celkem dobře, nenudila jsem se ani vteřinu.

14.12.2022 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Jako poslech audioknihy k mytí oken dobré. Papírovou knihu bych asi nedočetla.

29.11.2022 3 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Moc příjemná knížka. Čtení knih je velké dobrodružství a naštěstí lidé nepřestávají číst a knihy se nepřestávají vydávat.

28.11.2022 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Průměrná detektivka plná klišé. Postavy nesympatické a nevěrohodné. Druhou polovinu knihy jsem už jen prolítla, protože nudila. Tuhle autorku příště vynechám.

25.11.2022 2 z 5