Melanka Melanka komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Je to krásná kniha. A doporučuji vyslechnout si audio, které čte Jiří Dvořák - nádhera! Český rozhlas - čtenářský deník.

12.12.2016 5 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Opět skvělá kniha, plná emocí - smutku i radosti. Mimo jiné autorka inspiruje, co dalšího číst. Rozhodně doporučuji ke čtení!

12.12.2016 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Mně se líbily ostatní víc než tahle. Ale stejně - nálada těchto detektivek je víc než příjemná.

27.11.2016 3 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Lotta Lundberg

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak to stálo za to. Rozhodně to není lehké čtení a chce to hodně soustředění. Propojení jednotlivých příběhů je skvělé a opravdu kniha připomíná Cunninghamovy Hodiny.

19.11.2016 4 z 5

Duch místa Duch místa Samuel Shem (p)

Skvěle napsaná kniha, u které je nad čím přemýšlet.

05.11.2016 5 z 5

Nebožtíci na bále Nebožtíci na bále Ladislav Fuks

Milá, úsměvná knížka, krásně retro s hodně mrazivým koncem.

30.10.2016 4 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Mawer umí vyprávět. Tahle kniha není z jeho nejlepších, ale bavila mě. A rozhodně mě neurazilo, že se Marian líběj chlapy.

30.08.2016 4 z 5

Germánie Germánie Brendan McNally

Velmi popisná kniha, bez vývoje charakterů, motivací k jednání. Celkem nudné čtení.

20.07.2016 3 z 5

Páté roční období Páté roční období Mons Kallentoft

Nepravděpodobné, chvílemi nudné a naivní. Prostě jen takové prázdninové čtení, které člověku nic nedá. Ty hlasy, co se stále ozývaly, sny, co se opakovaly, hadi a stonožky, to jsem musela přeskakovat.

07.07.2016 2 z 5

Hon na ovcu Hon na ovcu Haruki Murakami

Úplně souhlasím se zuzanou, člověk chvíli váhá, hledá, nevěří, ale pak ho kniha strhne a začne bavit. Vyloženě mi bylo líto, že už příběh končí. Ale uznávám, že pro každého tohle čtení není.

05.07.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Vzhledem k žánru - napínavá a čtivá kniha, přestože všechny tři vypravěčky jsou k nesnesení. Čtení jsem si náramně užila.

24.06.2016 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Potřetí to už tolik nebaví. Kniha se čte hezky, ale všechno tu už bylo.

19.06.2016 3 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Skvělé čtení. A jako u Skály - zajímavý exteriér, úžasný popis počasí a přírody. Moc mě baví, když se v knize dozvím něco o reáliích a historii, hned mám chuť ta místa navštívit. Kupodivu to může být i v detektivce!

24.05.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Myslim, že už tu bylo všechno řečeno. Bezva!

17.05.2016 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Vydržela jsem do půlky, ale nedočteno. Nuda a humor..., no prostě německý. Z nápadu by se přitom dalo vytřískat spousta zábavných situací. Film si taktéž odpustím.

12.05.2016 odpad!

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Jo, četlo se to samo, krátké kapitoly a od autora vždy nechaný nějaký otazník, který vás nutí pokračovat hned dál. Zase tak převratná a úžasná kniha to není, jak jsem slyšela. Souhlasím s Hlavinkou, taky mě při čtení napadl James Bond, styl psaní mi zas připomínal Dana Browna. Nicméně jsem se nenudila.

12.03.2016 4 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Úplně chápu, proč to autorka napsala. Závěr logicky smutný a dojemný. Ale jsem tak jinde, než rodina popisovaná v knize, že jsem to prostě jen přečetla.

20.02.2016 3 z 5

Urbo Kune Urbo Kune Miloš Urban

Sci-fi nečtu, ale tuhle knihu jsem si velmi užila. Je v ní tolik narážek, vtipů a přesmyček, že se bojím, že jsem všechny nechytla. To mě na Urbanovi baví, každá kniha jiná, ale kouzlo jazyka a pobavený nadhled zůstává. Po dočtení mám příběhu plnou hlavu, ale s úsměvem. Mrzí mě, že jsem prošvihla výstavu Urbo Kune v DOXu, protože výtvarno mě v knížce taky hodně bavilo.

31.01.2016 5 z 5

Vedlejší pokoje Vedlejší pokoje Radovan Menšík

Tak tuhle knihu nedokážu číst. Nemůžu se ubránit dojmu, že autor exhibuje a chlubí se svým vytříbeným jazykem. A pak tam najdeme skvost jako: "Musíme zavčas někam vyrazit, zítra bude hnusně."

12.01.2016 odpad!

Umíráček Umíráček Kerstin Ekman

Komorní příběh ze severu Švédska, který má skvělou atmosféru a je velmi uvěřitelný. Ani ne moc detektivka, spíš sonda do psychiky obyčejných vesnických chlapů, z kterých jsou najednou zločinci.

09.01.2016 4 z 5