melaficent melaficent komentáře u knih

Než som sa do knihy pustila, myslela som si, že je úplne o niečom inom - creepy obálka a fotky, čakala som niečo hororovejšie. Knižka ale nie je z tých, u ktorých sa bojíte. Je to skôr zaujímavo spracované fantasy, oceňujem teda, že téma nie je otrepaná, a príbeh má niečo do seba. Rozbeh bol síce veľmi dlhý a slabší, a asi uprostred knihy som si hovorila že toto som od knihy nečakala, že ma to neoslovilo a že si nie som istá či to chcem čítať ďalej. Lenže potom sa to celé úplne super rozbehlo a záverečnú akciu som čítala so zatajeným dychom. Veľkým plusom je, že autor vie skvelo vykresliť prostredie a atmosféru. Takže nakoniec sa mi podarilo s Jacobom (a Emmou a ostatnými) naladiť na jednu vlnu a tak sa teším na ďalšie časti, ktoré mám požičané z knižnice a čakajú na poličke.

26.11.2017 4 z 5

Víťazný oblúk Víťazný oblúk Erich Maria Remarque (p)

Bola to moja prvá knižka od Remarqua. Čítala som ju do školy na literárny seminár. Určite by som si ju prečítala i bez toho, no nedostala by som sa k nej tak skoro. Musím povedať, že sa mi kniha páčila, a myslím, že viac hovoriť netreba. Kto čítal, vie, kto nečítal, nepochopí :)

28.04.2017 5 z 5

Z poľovníckej kapsy Z poľovníckej kapsy Rudo Moric

Kniha, ktorú som kedysi zbožňovala a vedela pomaly naspamäť. Teraz, keď už som staršia, som si ju vzala ako oddychové čítanie popri škole. Stále je to super knižka :)

07.03.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Bolo to super, oveľa lepšie ako predchádzajúca časť... Eadlyn už mi tu prišla výraznejšia, menej povrchná a... ja neviem, vrelejšia? Ale to nič nemení na tom, že Americu mám asi tak miliónkrát radšej. Najzaujímavejšie na celej knihe pre mňa stále boli časti, kde America alebo Maxon čo i len náhodou prechádzali okolo :)
Určite musím vytknúť to, že mi nepripadá že by sa Eadlyn vôbec stretávala s účastníkmi selekcie, pripadá mi, že tých stretnutí tam bolo minimum (najmä v porovnaní s tým, ako v Maxonovej selekcii America v jednom kuse spomínala, s kým šiel Maxon von...). Charaktery účastníkov boli nevýrazné, nemala som ani najmenšieho poňatia, kto je kto, pamätala som si tak Kila (aháá, to je ten, čo s ňou býval) a Henriho (to je ten, čo jej nerozumie). U tých ostatných som zväčša tápala, pretože nikto nebol skutočne výrazný či výnimočný. !SPOILER! Naviac, keď som si konečne zapamätala ďalšie meno - Hale (ten, čo ju chce prekvapiť), ukázalo sa, že je gay, takže bol v podstate z hry...

01.03.2017

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Moja druhá knižka od Hemingwaya. Vážne chápem, prečo je taká populárna, je neuveriteľne skvelá. Keď som čítala Mať a nemať, mala som problém prelúskať sa knihou, táto sa mi ale čítala dobre, takmer sama, čo sa mi a týchto knížiek zväčša nestáva.

13.10.2016 5 z 5

Desivo blízko Desivo blízko Linwood Barclay

Fuuha.. od autora som čítala ešte Never look away, a neviem neviem, čo si myslieť...
Táto knižka bola nepochybne oveľa lepšia, a mala spád, lenže zo začiatku som sa do nej nemohla začítať. No a najväčším problémom boli nesympatické hlavné postavy. Myslím, že Ellen neznášal každý, lenže mne bol dooosť nesympatický aj Jim. Derek bol v pohode.
Myslím, že môj názor ovplyvnilo aj to, že knižka (a aj postavy) je veľmi americká, a mne ako človeku, ktorý vyrástol na európskej kultúre, tieto veci nie vždy sadnú.

03.10.2016 3 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Knižka má pár slabších pasáží, cez ktoré som sa nemohla dostať - nepáčila sa mi napríklad tá časť v Nemecku s Friedou, ale skvele to vyvažuje zvyšok knižky, ktorý je mimoriadne "čtivý" (neviem, či pre to Slováci majú nejaké slovo :) ). Obzvlášť sa mi páčili tie pasáže v ostreľovanom Londýne. Taktiež som si veľmi obľúbila Hugha. No a Teddyho. Kto by nezbožňoval Teddyho? :)
Vytkla by som to preskakovanie v čase, miestami to bolo trochu mätúce...

30.09.2016 4 z 5

Voda pre slony Voda pre slony Sara Gruen

Trochu ma mrzelo, že to nebolo zamerané viac na Rosie, ale inak skvelá knižka :) :)

10.08.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

Epické :3

08.06.2016 5 z 5

Dandy Dandy Michaela Rosová

Keď som knižku začala čítať, myslela som si, že to bude horšie, no nakoniec ma celkom milo prekvapila :)

20.03.2016 3 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Oddychovka :) Jednoduché, celkom zaujímavé čítanie :)

03.06.2015 3 z 5

Večer tříkrálový Večer tříkrálový William Shakespeare

Skvelá kniha, Shakespeare je proste Shakespeare, s tým sa nedá nič robiť :)

14.05.2015 5 z 5

Slepičí polévka pro duši 2. porce Slepičí polévka pro duši 2. porce Jack Canfield

Príliš presladené a príliš americké.. Inak fajn :)

28.04.2015 2 z 5

Proroctví Proroctví Jamie McGuire

Knižka bola trocha slabšia ako prvá časť, ale tá akcia na konci všetko vynahradila :)

09.04.2015 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásna, veľmi inšpiratívna knižka...

04.03.2015 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Perfektná kniha!! Nečakala som od nej toľko, ale bola som naprosto uchvátená. Kaspar je skvelý, a Violet.. no proste sa k sebe hodia :DDD

16.12.2014 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Príšerný gýč, pri ktorom stál za niečo až ten koniec...

02.12.2014 1 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tak to bola najdokonalejšia kniha, akú som kedy mala v ruke. Doteraz bola pre mňa na prvom mieste TFIOS, ale teraz vážne neviem. Bolo to všetko! Absolútne. Akcia, také tie vážnejšie chvíle, ale nakoniec všetko dopadlo nad moje očakávania. Zbožňujem Magnusa (Krasomila), a Jaceovi ani nehovoriac. A Clary patrí medzi tých zopár normálnych hrdiniek, u ktorých som presvedčená že všetko čo urobili bolo viac-menej správne, aj keď sa tým niekedy strašne veľa vecí pokašlalo. Proste to tak malo byť a hotovo.

25.10.2014 5 z 5

Som číslo štyri Som číslo štyri Pittacus Lore

Skvelá oddychovka :)

12.10.2014 4 z 5

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Pre mňa to bola tá kniha, ktorá vás zo začiatku nebaví, a čítate preto, že dúfate že vás to začne baviť, a potom už ste proste príliš ďaleko a dočítate to z povinnosti (keď som s tým už zahadzovala čas, bude do počtu...)

07.10.2014 2 z 5