Melaanie Melaanie komentáře u knih

Agnes Agnes Hannah Kent

Že začátku jsem měla trošku problém se do knihy začíst, ale jakmile se dej rozběhl, nechtěla jsem přestat. Z knihy na vás dýchá atmosféra Islandu. Příběh byl zajímavý i když nedopadl zrovna šťastně. Proto si myslím, že kniha stojí za přečtení.

24.01.2020 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Kniha je velmi čtivá a hned vás vtáhne do děje. Pokud si představíme, že mladá dívka v šestnácti skončila v koncetráku, kde se snažila dělat vše proto aby přežila, i když některé věci byly opravdu hrozné, tak za toto jí pošlou do gulagu. Nikdo nechtěl znát její pohled na věc, nikdo se jí na nic neptal a rovnou šla na Sibiř. Je to šílené si toto představit, že z jedné hrůzy musela čelit dalším hrůzám. Poválečná léta byla fakt nelidská.

13.01.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Toto byla první knížka od této autorky a musím říct, že se mi dost líbila a ten konec? Jako vážně mě to dostalo, jak to do sebe zapadlo. Opravdu jsem neměla tušení, kdo mohl vraždit, protože to mohl být kdokoliv. Za mě tuto knihu doporučuji.

08.01.2020 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tato kniha je skvělá a odráží docela dobře realitu párů, kteří si procházejí stejným problémem jako mají oni dva. Myslím si, že kdyby spolu více mluvili nebo spíše kdyby Quinn více říkala své pocity a nálady, tak by se ty věci udály třeba jinak, ale toto je těžké soudit a posuzovat, každý to vnímá jinak. Myslím si, že tuto knihu by si měli přečíst všichni, co mají nemístné otázky, které se na toto téma objevují a všichni je říkají, ale neuvědomují si, že tím vlastně dost ubližují.
Opravdu se tato kniha povedla a mohu jen doporučit.

02.01.2020 5 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Příběh Rut a Ervina. Příběh o tom, co jsou lidé schopni udělat druhým a také jak bylo ukázáno v příběhu Ervina, že lidé nedokázali pochopit, jak se ti co ty hrůzy přežili změnili. Nedokázali už žít tak jako před válkou. I když byla kniha z části smyšlená , myslím si, že i přesto stojí si ji přečíst.

17.11.2019 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Co dodat k tomuto příběhu. Je to zajímavé čtení o tom jam Hitler získával moc, jak obyčejní Němci přijímali jeho ideály a jak se nechali pohltit jeho zrudnostma. Je zde popsáno fungování Bílé růže - hnutí proti Hitlerovi. Vše toto je shrnuto v příběhu Franky a mladého muže, kterého najde a tím se tento příběh rozběhne. Přečtení knížky můžu doporučit. Příběh má spád, čte se neuvěřitelně lehce a co víc nutí vás nepřestat.

13.10.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od této autorky a musím říct, že její styl psaní se mi líbí.
Tento příběh byl velmi zajímavý a také velmi smutný. Chyba jednoho člověka ovlivnila celou rodinu a to v době komunismu, kdy jak víme nebylo vše jednoduché. Opravdu zajímavé čtení, které mohu doporučit.

22.08.2019 5 z 5

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Tuto knihu jsem si poslechla jako audioknihu a opravdu mě moc nezaujala. Občas tam byl nějaký ten vtipný moment, ale bylo jich opravdu málo.

05.08.2019 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi zajímavý příběh zase z druhé strany, jak se doba po válce zachovala k nevinným lidem, který s neměli nic společného s Německem a jeho politikou. Ale bohužel taková byla doba a my se z toho můžeme jen poučit a neopakovat chyby.

27.05.2019 5 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Příjemné oddechové čtení na jeden den. Příběh plynul hezky a bez zbytečných zadrhelu. Dej byl sice tak trochu předvídatelny, ale jak říkám, bylo to oddechové čtení.

09.05.2019 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak to tohle byla pecka. Líbilo se mi jak Daphne převezla Amber :-), která si myslela, že udělá terno a bude se mít dobře …………

29.04.2019 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Hezký příběh o velmi zajímavé ženě. Myslím si, že by mělo vycházet více takových to knih o zajímavých lidech. Její síla byla obdivuhodná a líbilo se mi, že i ve stáří se stále učila novým věcem a chtěla být nějakým způsobem prospěšná.

29.04.2019 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Musím říct, že příběh nebyl špatný, ale vůbec mě nebavil. začátek byl moc táhlý a nezáživný ale jelikož jsem chtěla vědět, co se stalo na grilovačce, tak jsem knihu přečetla.

29.04.2019 3 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Kniha je příjemná oddechovka. Bylo fajn si přečíst, že každý z nás má v životě ty lepší i špatné okamžiky a uvědomit si, že máme být vděční za každý den, který můžeme prožít.

10.04.2019 3 z 5

Hříšné tajemství Hříšné tajemství L. Marie Adeline (p)

Druhé pokračování bylo také fajn jako oddechovka.

10.04.2019 5 z 5

Vítejte v klubu Vítejte v klubu Helena Kratochvílová

Příběh, který může potkat každou ženu ať ve starším či mladším věku. Pokud se poblázní do jiné ženy, kolikrát nevidí ani neslyší. Líbilo se mi, jak se ke všemu Eva postavila a jak ten její manžel byl nakonec překvapený, že ho ani neprosí, aby zůstal. Jen mě trochu zamrzelo, jak se zachovaly dcery, ale tak už to někdy chodí. Kniha se dobře četla a příběh měl hezký rytmus.

10.04.2019 4 z 5

Tajnosti Tajnosti L. Marie Adeline (p)

Po dlouhé době jsem šáhla na knihu, o které jsem již dopředu věděla, že to bude fajn oddechovka. A měla jsem pravdu. U knihy jsem si odpočinula, žádné složité přemýšlení a pobavila jsem se u čtení. Nyní rozečítám druhý díl, u kterého mám stejná očekávání. Jednou za čas se hodí přečíst si něco, co není moc náročné :-)

05.03.2019 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Zajímavý příběh s lidskými osudy. Četlo se velmi dobře, děj rychle ubíhal a nutilo vás to přemýšlet nad postavami. Kladli jste si otázku - Proč? Proč to tak dopadlo? Proč se Sabina zachovala tak, jak se zachovala? určitě si v budoucnu přečtu i první knihu Malinku, která bude určitě stejně dobrá jako tato.

17.01.2019 5 z 5

Nejmenuji se Miriam Nejmenuji se Miriam Majgull Axelsson

Zajímavý příběh vyprávěný z pohledu ženy, která je cikánka, ale musí svou pravou tvář schovávat, jelikož by se jí vedlo špatně, kdyby prozradila, kdo opravdu je.

11.12.2018 5 z 5

Děti s cedulkou Děti s cedulkou Zdeněk Karel Slabý

Tato slabá knížečka stojí za přečtení. Příběhy děti zde zmíněné by se neměly zapomenout. Opravdu doporučuji přečíst, je to silná kniha.

23.09.2018 5 z 5